Biznes

Podziel się:

Street i Mirror. Nowe wersje Fiata Tipo

Fiat przygotował dwie nowe specyfikacje wyposażenia modelu Tipo dla bardziej wymagającej i młodej klienteli. Jedną dla oczekujących komunikacji ze światem, drugą dla tych, którym zależy na dobrym wyglądzie w przystępnej cenie.

Škoda taniej o 14 tys. zł. Dilerzy rozpoczynają wyprzedaż

Škoda rozpoczyna kończącą rok 2018 wyprzedaż samochodów. Zakup auta teraz pozwoli zaoszczędzić nawet 14 tys. zł.

Zmiany w leasingu na rok 2019. Nie wszystko będzie się tak opłacało jak dotychczas

Przede wszystkim stracą osoby kupujące drogie samochody, ale zmiany dotyczą prawie każdego, kto ma auto na firmę i rozlicza je w swojej działalności.

Ekojazda w firmach - czy to możliwe?

Wśród menedżerów flot i właścicieli firm zdania na temat możliwości zastosowania ekojazdy w firmach są podzielone. Postanowiłem narazić się sceptykom, proponując przedsiębiorstwom prosty sposób jak wprowadzić ekologiczny sposób pokonywania kilometrów w służbowe życie.

Wyposażenie auta firmowego – oceniamy przydatność [cz. 3]

To już ostatnia część naszego poradnika związanego z wyborem opcji do pojazdu firmowego. Tym razem postanowiliśmy również przeanalizować sens zakupu kilku akcesoriów, takich jak zestaw głośnomówiący czy ładowarka samochodowa.

Wyposażenie auta firmowego – oceniamy przydatność [cz. 2]

Sprzedawcy pojazdów proponują podczas sprzedaży rozmaite opcje wyposażenia. Część z nich z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie ma kompletnie sensu, inne mogą stanowić ciekawe rozwiązanie, naturalnie jeśli tylko budżet pozwala. Oto druga część subiektywnego przeglądu.

Sprzedaż pojazdu firmowego [cz. 2]

Służba samochodu w firmie nie jest wieczna i przychodzi moment, gdy trzeba pojazd służący sprawom służbowym sprzedać. Pisaliśmy już jak można w ogóle nie brać udziału w tym procesie oddając środek lokomocji po zakończeniu użytkowania, teraz czas zająć się sytuacjami, gdy jednak przedsiębiorstwo musi działać, by odzyskać choć trochę wydanych pieniędzy na zakup pojazdu.

Sprzedaż pojazdu firmowego [cz. 1]

Według starej prawdy głoszonej przez wielbicieli motoryzacji, właściciel samochodu przeżywa dwa razy radość: gdy kupi auto i gdy je sprzeda. W najbliższych publikacjach chcielibyśmy trochę napisać o tym drugim procesie, czyli pożegnaniu z firmowym środkiem lokomocji.

Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru [cz. 2]

Mandat z fotoradaru nie oznacza jeszcze konieczności zapłacenia kary. Jeżeli kierowca jest przekonany o swojej niewinności, powinien napisać stosowny sprzeciw od pisma zobowiązującego do poniesienia konsekwencji. Jak to zrobić? Cennymi radami służy Radosław Pluciński z Kancelarii Pluciński&Partnerzy.

BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 2]

Segment aut luksusowych jest dość szeroki, dlatego omawianie wartości rezydualnych podzieliliśmy na dwie części. Tym razem przeanalizujemy prognozowaną kwotę odsprzedaży po 3 lata od zakupu i 90 000 kilometrów wśród odpowiedników Mercedesów klasy E, S i dużych SUV-ów. Naszym ekspertem jest przedstawiciel firmy Eurotax - Bartłomiej Binkiewicz.

BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 1]

Wartość rezydualna to prognozowana cena odkupu pojazdu za jakiś czas, po określonym przebiegu. Co o niej decyduje wspominaliśmy już wcześniej, teraz czas na konkrety. Poniżej przeanalizujemy ile możemy otrzymać za pojazdy segmentu premium z grupy D+ i luksusowych SUV-ów, po trzech latach i przejechaniu 90 000 kilometrów. Pomaga nam w tym ekspert z firmy Eurotax.

Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru [cz. 1]

Fotoradary to zmora polskich kierowców. W założeniu miały służyć poprawie bezpieczeństwa poprzez rejestrowanie wykroczeń, a nierzadko są po prostu źródłem dodatkowym wpływów do budżetu. Kierowca nie ma obowiązku przyjęcia mandatu na podstawie zdjęcia z fotoradaru i może się skutecznie bronić. W jaki sposób, radzi Radosław Pluciński z Kancelarii Pluciński&Partnerzy.

Wartość rezydualna, czyli za ile sprzedamy auto [cz. 2]

Chcąc mieć wysoką wartość rezydualną samochodu powinniśmy zwracać uwagę na jego wyposażenie. Jakie elementy ułatwią nam sprzedaż pojazdu za kilka lat, a które utrudnią? Takie informacje najlepiej skonsultować z ekspertem.

Świadczenie kulancyjne, a regres ubezpieczeniowy

Roszczenie z tytułu szkody wyrządzonej przez osobę trzecią, przechodzi na ubezpieczyciela z chwilą dokonania przez niego zapłaty odszkodowania. Choć z reguły ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie jedynie w sytuacjach niebudzących wątpliwości, to niekiedy zdarzają się wyjątki, gdy towarzystwo dokonuje przelewu pomimo braku należytych, jak się wydaje, podstaw formalno-prawnych lub faktycznych.

Wartość rezydualna, czyli za ile sprzedamy auto [cz. 1]

Gdy pierwszy i drugi raz kupowałem samochód, pojęcie wartości rezydualnej było mi w ogóle nieznane. Tymczasem powinno ono stanowić jeden z najważniejszych elementów decyzji o zakupie nowego pojazdu dla firmy, a nawet osoby prywatnej.

Serwisy autoryzowane ASO – czy są lepsze od sieci nieautoryzowanych?

Niedawno pisaliśmy na temat zalet korzystania z sieci serwisów nieautoryzowanych. Tym razem przytaczamy argumenty autoryzowanych serwisów obsługi zwanych popularnie ASO. Twierdzenia przedstawicieli Renault, Volkswagena, Škody czy Mercedesa są w dużej mierze zbieżne ze sobą, więc postanowiliśmy je uogólnić.

Zakup samochodu do firmy: Fiat Tipo

Zakup nowego samochodu, szczególnie dla małej firmy czy też osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą to wydarzenie. Wymaga ono poświęcenia czasu, znajomości swoich potrzeb i pewnej orientacji w rynku oraz umiejętności negocjacyjnych. Publikując krótkie case study zachęcamy czytelników do podzielenia się swoimi wrażeniami i poradami dla innych, związanymi z nabyciem pojazdu z salonu.

VAT a zakup paliwa do pojazdów firmowych [cz. 1]

Możliwość odliczenia 50 proc. lub nawet 100 proc. VAT od zakupu pojazdu, paliwa do niego czy serwisu to przywilej pozwalający firmie na oszczędności. Wraz z Radosławem Plucińskim i Wojciechem Godziną z kancelarii Pluciński i Wspólnicy przedstawimy w dwóch artykułach jak to czynić, by przestrzegać przepisów i nie narazić się na wysokie kary z Urzędu Skarbowego. W pierwszych treściach skupimy się na przykładzie zakupu paliwa.

VAT a zakup paliwa do pojazdów firmowych [cz. 2]

Odliczenie całego VAT od nabycia paliwa do auta służbowego stanowi marzenie niejednego przedsiębiorcy. Aby to uczynić należy między innymi prowadzić ewidencję pojazdu. Choć jak wskazują nasi eksperci - Radosław Pluciński i Wojciech Godzina z kancelarii Pluciński i Wspólnicy, być może w sukurs przyjdą nam unijni legislatorzy.

Serwisy nieautoryzowane lepsze od ASO?!

Na rynku rozgorzała prawdziwa walka o klienta firmowego między autoryzowanymi serwisami obsługi, a nieautoryzowanymi sieciami serwisów. Postanowiliśmy spytać obie grupy o ich największe zalety, zaczynając od „niezależnych”. Jesteśmy ciekawi czy opinie pokrywają się z poglądami klientów.