Pomóż nam tworzyć Autokult! Co chcesz tu zmienić?

Biznes

Podziel się:

Hot Wheels™ Monster Trucks Live powraca do Europy z zupełnie nowymi truckami na pokazy w 2022 roku.

Ekscytujące show Hot Wheels Monster Trucks Live rozpocznie europejską trasę 3 stycznia.
To niesamowita przygoda z Hot Wheels® Monster Trucks dla całej rodziny!

Leasing w 2021- czym jest i jak działa ?

Leasing to jedna z wielu form finansowania przedmiotów, która staje się coraz bardziej popularna. Właściciele firm częściej decydują się na tę formę, gdyż jest ona po prostu korzystniejsza. Można powiedzieć, że leasing to połączenie kredytu z najmem.

Street i Mirror. Nowe wersje Fiata Tipo

Fiat przygotował dwie nowe specyfikacje wyposażenia modelu Tipo dla bardziej wymagającej i młodej klienteli. Jedną dla oczekujących komunikacji ze światem, drugą dla tych, którym zależy na dobrym wyglądzie w przystępnej cenie.

Škoda taniej o 14 tys. zł. Dilerzy rozpoczynają wyprzedaż

Škoda rozpoczyna kończącą rok 2018 wyprzedaż samochodów. Zakup auta teraz pozwoli zaoszczędzić nawet 14 tys. zł.

Zmiany w leasingu na rok 2019. Nie wszystko będzie się tak opłacało jak dotychczas

Przede wszystkim stracą osoby kupujące drogie samochody, ale zmiany dotyczą prawie każdego, kto ma auto na firmę i rozlicza je w swojej działalności.

Ekojazda w firmach - czy to możliwe?

Wśród menedżerów flot i właścicieli firm zdania na temat możliwości zastosowania ekojazdy w firmach są podzielone. Postanowiłem narazić się sceptykom, proponując przedsiębiorstwom prosty sposób jak wprowadzić ekologiczny sposób pokonywania kilometrów w służbowe życie.

Wyposażenie auta firmowego: oceniamy przydatność - cz. 3

To już ostatnia część naszego poradnika związanego z wyborem opcji do pojazdu firmowego. Tym razem postanowiliśmy również przeanalizować sens zakupu kilku akcesoriów, takich jak zestaw głośnomówiący czy ładowarka samochodowa.

Wyposażenie auta firmowego: oceniamy przydatność - cz. 2

Sprzedawcy pojazdów proponują podczas sprzedaży rozmaite opcje wyposażenia. Część z nich z punktu widzenia przedsiębiorstwa nie ma kompletnie sensu, inne mogą stanowić ciekawe rozwiązanie, naturalnie jeśli tylko budżet pozwala. Oto druga część subiektywnego przeglądu.

Sprzedaż pojazdu firmowego - cz. 2

Służba samochodu w firmie nie jest wieczna i przychodzi moment, gdy trzeba go sprzedać. Pisaliśmy już, jak można w ogóle nie brać udziału w tym procesie, teraz czas zająć się sytuacjami, gdy przedsiębiorstwo musi działać, by odzyskać choć trochę pieniędzy wydanych na zakup pojazdu.

Sprzedaż pojazdu firmowego - cz. 1

Według starej prawdy głoszonej przez wielbicieli motoryzacji, właściciel samochodu przeżywa dwa razy radość: gdy kupi auto i gdy je sprzeda. W najbliższych publikacjach chcielibyśmy trochę napisać o tym drugim procesie, czyli pożegnaniu z firmowym pojazdem.

Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru - cz. 2

Mandat z fotoradaru nie oznacza jeszcze konieczności zapłacenia kary. Jeżeli kierowca jest przekonany o swojej niewinności, powinien napisać stosowny sprzeciw od pisma zobowiązującego do poniesienia konsekwencji. Jak to zrobić?

BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 2]

Segment aut luksusowych jest dość szeroki, dlatego omawianie wartości rezydualnych podzieliliśmy na dwie części. Tym razem przeanalizujemy prognozowaną kwotę odsprzedaży po 3 lata od zakupu i 90 000 kilometrów wśród odpowiedników Mercedesów klasy E, S i dużych SUV-ów. Naszym ekspertem jest przedstawiciel firmy Eurotax - Bartłomiej Binkiewicz.

BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 1]

Wartość rezydualna to prognozowana cena odkupu pojazdu za jakiś czas, po określonym przebiegu. Co o niej decyduje wspominaliśmy już wcześniej, teraz czas na konkrety. Poniżej przeanalizujemy ile możemy otrzymać za pojazdy segmentu premium z grupy D+ i luksusowych SUV-ów, po trzech latach i przejechaniu 90 000 kilometrów. Pomaga nam w tym ekspert z firmy Eurotax.

Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru - cz. 1

Fotoradary to zmora polskich kierowców. W założeniu miały służyć poprawie bezpieczeństwa, a nierzadko są źródłem dodatkowym wpływów do budżetu. Kierowca nie ma obowiązku przyjęcia mandatu na podstawie zdjęcia z fotoradaru i może się skutecznie bronić.

Wartość rezydualna, czyli za ile sprzedamy auto - cz. 2

Chcąc mieć wysoką wartość rezydualną samochodu powinniśmy zwracać uwagę na jego wyposażenie. Jakie elementy ułatwią nam sprzedaż pojazdu za kilka lat, a które utrudnią? Takie informacje najlepiej skonsultować z ekspertem.

Świadczenie kulancyjne, a regres ubezpieczeniowy

Roszczenie z tytułu szkody wyrządzonej przez osobę trzecią, przechodzi na ubezpieczyciela z chwilą dokonania przez niego zapłaty odszkodowania. Choć z reguły ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie jedynie w sytuacjach niebudzących wątpliwości, to niekiedy zdarzają się wyjątki.

Wartość rezydualna, czyli za ile sprzedamy auto - cz. 1

Gdy pierwszy i drugi raz kupowałem samochód, pojęcie wartości rezydualnej było mi w ogóle nieznane. Tymczasem powinno ono stanowić jeden z najważniejszych elementów decyzji o zakupie nowego pojazdu dla firmy, a nawet osoby prywatnej.

Serwisy autoryzowane ASO – czy są lepsze od sieci nieautoryzowanych?

Niedawno pisaliśmy na temat zalet korzystania z sieci serwisów nieautoryzowanych. Tym razem przytaczamy argumenty autoryzowanych serwisów obsług. Twierdzenia przedstawicieli Renault, Volkswagena, Škody czy Mercedesa są w dużej mierze zbieżne ze sobą, więc postanowiliśmy je uogólnić.

Zakup samochodu do firmy: Fiat Tipo

Zakup nowego auta, szczególnie dla małej firmy czy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, to wydarzenie. Wymaga ono poświęcenia czasu, znajomości swoich potrzeb i pewnej orientacji w rynku oraz umiejętności negocjacyjnych. Publikując krótkie case study zachęcamy czytelników do podzielenia się swoimi wrażeniami i poradami, związanymi z nabyciem pojazdu z salonu.

VAT a zakup paliwa do pojazdów firmowych - cz. 1

Możliwość odliczenia VAT od zakupu pojazdu, paliwa do niego czy serwisu to przywilej pozwalający firmie na oszczędności. Wraz z ekspertami przedstawimy w dwóch artykułach jak to czynić, by przestrzegać przepisów i nie narazić się na kary od fiskusa. Najpierw skupimy się na przykładzie zakupu paliwa.