Samochodem na wakacje

Podziel się:

Nowe Audi A5 wyznacza kierunek dynamiczną stylistyką oraz sportowymi emocjami z jazdy

Co powoduje, że samochód zdobywa naszą sympatię? Na pierwszy ogień idzie pobudzający design oraz wygodne, dobrze rozplanowane wnętrze, które kusi nie tylko bogatym wyposażeniem, ale także dostępnością najnowszych rozwiązań. Równie ważne jest komfortowe, ale zapewniające sportowe doznania zawieszenie oraz oszczędne i mocne silniki spełniające oczekiwania wobec dynamiki.

Noclegi w Chorwacji - samochodem na wakacje [cz.9]

Pobyt nad Adriatykiem coraz rzadziej kojarzy się z budżetowymi wakacjami. Chorwacja ma do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości: od dobrze wyposażonych pól campingowych przez prywatne kwatery do hoteli o najróżniejszym standardzie. Oferta noclegów jest na tyle zróżnicowana, że nikt nie powinien mieć problemów z dopasowaniem miejsca pobytu do swoich preferencji i zasobów finansowych. Najpopularniejszymi turystycznie regionami są Dalmacja i Istria. W tych rejonach jest największy wybór wszystkich możliwych wariantów. Wybierając się na wakacje samochodem w zasadzie każda opcja noclegu jest dostępna.

Chorwackie jedzenie - samochodem na wakacje [cz.8]

Chorwacja to trafiony wybór dla wielbicieli odkrywania nowych smaków. Dodatkowo samochód pozwala na podróż między regionami i poznawanie lokalnych specjałów. Chorwacka kuchnia stanowi kolaż kilku innych i zachwyca różnorodnością. Każdy z łatwością powinien znaleźć coś dla siebie.

Główne atrakcje i zabytki Chorwacji - samochodem na wakacje [cz.7]

Mapa atrakcji jakie ma do zaoferowania Chorwacja jest niezwykle bogata. Zarówno miłośnicy architektury, poszukiwacze nowych smaków, amatorzy sportów wodnych czy górskich wycieczek, mogą zachwycić się tym niewielkim państwem. Przemierzając Chorwację samochodem wzdłuż i wszerz stworzyliśmy szkic, który każdy może pokolorować własnymi kolorami.

Obowiązkowe wyposażenie samochodu - samochodem na wakacje [cz.6]

O tym, co warto zabrać w dłuższą podróż samochodem, pisaliśmy kilka dni temu. Teraz czas dowiedzieć się, co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia auta, bez którego nie powinniśmy poruszać się po drogach publicznych. Brak któregoś z elementów ekwipunku podczas rutynowej kontroli drogowej może skutkować wysokim mandatem, w Polsce nawet do 500 zł.

Samochodem do Chorwacji - samochodem na wakacje [cz.5]

Zanim ruszymy ku wakacyjnej przygodzie, warto się upewnić, czy mamy podstawową wiedzę na temat praw drogowych obowiązujących w odwiedzanym kraju. Warto wzbogacić ją też o praktyczne wskazówki od osób, które z danym miejscem miały już styczność. Po uzupełnieniu braków można zająć wygodną pozycję za kierownicą i ruszać w drogę.

Jak spakować się do podróży - samochodem na wakacje [cz.4]

Praktycznie każda dłuższa podróż samochodem rodzi problem zapakowania do niego wszystkich przygotowanych bagaży. Przestrzeń bagażowa auta to parametr, który powinniśmy uwzględniać już na etapie pakowania się na wakacje. Warto o tym pamiętać, tym bardziej jeśli współpasażerowie uważają, że podczas urlopu wszystko może się przydać.

Akcesoria przydatne podczas podróży - samochodem na wakacje [cz.3]

Decydując się na wakacyjną wyprawę autem i robiąc listę bagaży, warto pamiętać o specyfice wybranego środka transportu. Oprócz standardowych kolumn typu odzież, elektronika, kosmetyki i leki warto dopisać do niej akcesoria samochodowe. W artykule przybliżę, o jakich przedmiotach warto pamiętać, gdy wybiera się samochód jako główny środek transportu.

Zapowiedź podróży po Chorwacji - samochodem na wakacje [cz.2]

Intensywne słońce za oknem przypomina o tym, że sezon wakacyjny jest w pełni. Niezdecydowanym zostało już niewiele czasu na podjęcie decyzji co do kształtu urlopu. A jest się nad czym zastanawiać, możliwości jest nieskończenie wiele. Elementami determinującymi wygląd wakacyjnej przygody są zazwyczaj długość urlopu, możliwości finansowe, miejsce docelowe i oczywiście sposób dojazdu do niego.

Przygotowanie auta do podróży - samochodem na wakacje [cz.1]

Według najnowszych danych Instytutu Turystyki aż 49% Polaków wyjeżdżających na wakacje za granicę wybiera samochód jako główny środek transportu. Wycieczka autem nawet w dalsze regiony turystyczne daje poczucie niezależności. Ma ona tę przewagę nad wypoczynkiem organizowanym przez biura podróży, że nie trzeba dostosowywać się do odgórnie narzuconych ram czasowych i można w każdej chwili praktycznie dowolnie zmodyfikować ułożony wcześniej plan urlopu. Planując wakacje za kółkiem, nie wolno zapomnieć o własnym bezpieczeństwie. Dłuższa wyprawa samochodem wymaga jego wcześniejszego przygotowania.

Jedziesz na wakacje? Zobacz, gdzie w Polsce najłatwiej dostać mandat

W związku ze zbliżającym się półmetkiem wakacji, portal Korkowo.pl przeprowadził badania dotyczące intensywności kontroli drogowych w Polsce. W statystykach uwzględniono osiem najpopularniejszych tras prowadzących z dużych polskich miast do wakacyjnych kurortów. Gdzie najczęściej suszą?

Przygotuj swoje auto do wyjazdu na wakacje! [poradnik cz. 3]

W poprzednich częściach zwracałem uwagę na apteczkę, koło zapasowe, płyny eksploatacyjne i układ hamulcowy. Dziś podpowiem, jak powinno się sprawdzać zawieszenie, układ kierowniczy i akumulator.

Przygotuj swoje auto do wyjazdu na wakacje! [poradnik cz. 2]

Tydzień temu pisałem, na co zwrócić uwagę w aucie, aby bezpiecznie dojechać na wakacje. Często jednak ogólny przegląd wykonany własnoręcznie na osiedlowym parkingu, czyli na kolanie, nie wystarczy. Warto pojechać do serwisu.

Przygotuj swoje auto do wyjazdu na wakacje! [poradnik cz. 1]

Sezon wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Jeśli planujecie podróż samochodem, koniecznie powinniście go dokładnie sprawdzić. Warto to zrobić, bo jeśli coś się zepsuje w trasie, to wypoczynek zepsuje konieczność naprawy auta.