Polski rynek samochodów osobowych

Podziel się:

Ciekawe zmiany w polskim rynku samochodów. Więcej nowych i znacznie mniej używanych

Choć od połowy listopada niektóre wydziały komunikacji są sparaliżowane, nie przeszkodziło to w rejestracji nowych samochodów. Jednak miesiąc ten okazał się interesujący dla polskiego rynku ze względu na auta używane. Zaliczyły one potężny spadek.

Auta w Polsce kupują głównie firmy. We wrześniu padł kolejny rekord

We wrześniu zarejestrowano 37 114 nowych samochodów osobowych, co daje rekordowy wynik. Polski rynek nowych aut prężnie się rozwija, ale w dużej mierze to zasługa flot i reeksportu. Które modele były hitami w minionym miesiącu?

Polski rynek samochodów osobowych – kwiecień 2017

Tego, że kwiecień będzie jednym z najlepszych w tym wieku pod względem liczby rejestracji samochodów można było się spodziewać już po rekordowym marcu. Jednak w minionym miesiącu padł inny rekord. Jaki?

Polski rynek samochodów osobowych – marzec 2017

Tak dobrego miesiąca nie było jeszcze w tym wieku. Ostatnio tak wysoka sprzedaż samochodów osobowych miała miejsce w 1999 roku. W marcu Polacy zarejestrowali aż 49 445 aut.

Używany Ford Puma [1997-2001] – poradnik kupującego

Do miasta najlepsze są samochody miejskie, ale te bywają nudne, nieładne i trudno nimi cieszyć oko. Dlatego doskonałą alternatywą dla małego hatchbacka jest równie małe coupé. Zwłaszcza, gdy w zakupie i eksploatacji wcale nie jest droższe. Jedną z tańszych i ciekawszych propozycji na rynku jest zapomniany już trochę Ford Puma.

Polski rynek samochodów osobowych - luty 2017

Drugi miesiąc roku był najlepszym od kilkunastu lat i nawet lepszym od stycznia, głównie dzięki wyprzedażom oraz aktywności firm. W polskich wydziałach komunikacji pojawiło się w lutym 38 442 nowych rejestracji.

Polski rynek samochodów osobowych – styczeń 2017

Nowy rok niewiele zmienił zarówno w dynamice rynku jak i wyborach Polaków. Styczniowe rejestracje tylko potwierdzają, że kondycja wygląda nieźle, choć wciąż za zakupy odpowiadają głównie firmy.

Polski rynek samochodów osobowych - grudzień 2016 - podsumowanie roku

Polski rynek nowych samochodów osobowych zamknął się rekordem 416 225 rejestracji, czyli najlepszym wynikiem od 16 lat. W samym tylko grudniu zarejestrowano więcej nowych aut niż w jakimkolwiek z wcześniejszych miesięcy od czerwca 2000 roku.

Polski rynek samochodów osobowych - listopad 2016

Tradycyjnie już końcówka roku przynosi zacięty pojedynek o drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się marek pomiędzy Volkswagenem a Toyotą.

Polski rynek samochodów osobowych - październik 2016

Powoli zaczynają się wyprzedaże samochodów z rocznika 2016 i w dużej mierze od polityki cenowej konkretnych firm będzie zależała końcówka roku. Już można zaobserwować pewne rynkowe "anomalie". Jakie?

Polski rynek samochodów osobowych – wrzesień 2016

Jesteśmy już po wakacjach, a w ich ostatnim miesiącu odnotowano kolejny wzrost w stosunku do ubiegłorocznego okresu.

Polski rynek samochodów osobowych – sierpień 2016

Sierpień to kolejny miesiąc w tym roku, najlepszy od wielu lat dla polskiego rynku nowych samochodów. W porównaniu z lipcem zmian było niewiele.

Polski rynek samochodów osobowych – lipiec 2016

Polski rynek samochodów osobowych lekko zwolnił na wakacje, a z salonów nie wyjechało tak wiele aut jak miesiąc temu. W stosunku do czerwca odnotowano 19-procentowy spadek.

Polski rynek samochodów osobowych – czerwiec 2016

Jesteśmy na półmetku 2016 roku i stale obserwujemy wzrost sprzedaży nowych samochodów osobowych. Rynek kwitnie i wszystko wskazuje na to, że obecny rok może być jednym z najlepszych w historii.

Polski rynek samochodów osobowych – maj 2016

W maju zarejestrowano 32 972 auta, to jest o 17 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Choć miniony miesiąc był nieco gorszy od kwietnia, to i tak jest to najlepszy maj od 2000 roku.

Polski rynek samochodów osobowych – kwiecień 2016

Ponad 15-procentowy wzrost rejestracji nowych samochodów osobowych i najlepszy kwiecień od 16 lat. Oto statystyki polskiego rynku po czterech miesiącach tego roku.

Polski rynek samochodów osobowych – marzec 2016

Rynek motoryzacyjny w kraju rozkwita, choć wciąż napędzają go firmy. Marzec tego roku był kolejnym, rekordowym miesiącem.

Polski rynek samochodów osobowych – luty 2016

Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR to najlepszy luty, co najmniej od 2000 roku. Jednak motorem napędowym wciąż są firmy. Luty wyłonił nowego pretendenta do znalezienia się w TOP10 polskiego rynku.

Polski rynek samochodów osobowych – styczeń 2016

Mamy już pierwsze informacje na temat rejestracji samochodów w styczniu bieżącego roku. Niestety początek nie był tak mocny jak końcówka 2015, ale i tak lepszy niż rok temu.

Polski rynek samochodów osobowych – grudzień 2015 – podsumowanie roku

We wrześniu wybuchła afera spalinowa, która pogrążyła markę Volkswagen w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem ta sama marka w Polsce odnosi sukcesy, a na koniec roku wyprzedziła Toyotę w liczbie zarejestrowanych w kraju samochodów.