Kino samochodowe

Podziel się:

"Diablo. Wyścig o wszystko". Zapowiada się polska wersja "Szybkich i Wściekłych"

Nielegalny, niebezpieczny wyścig o wysoką nagrodę w szczytnym celu. Tak w jednym zdaniu można opisać fabułę filmu "Diablo. Wyścig o wszystko". Według pierwszych informacji na jego temat, będzie można go porównać z kultowym "The Fast and the Furious".

25 plakatów z filmów samochodowych [cz.1]

Filmy związane mniej lub bardziej z motoryzacją bardzo często są reklamowane plakatami przedstawiającymi oprócz głównych bohaterów właśnie auto. Dzisiaj zabieramy Was na pierwszą część wycieczki po ich świecie. Warto tu zauważyć, że wśród oficjalnych plakatów znalazły się także wersje alternatywne, z innych państw - to między innymi południowokoreański plakat do Rush i polski do Bullitta.

Powrót do przyszłości - oficjalne i niezależne plakaty filmowe

W ubiegłym tygodniu mieliśmy 21 października. Właśnie tego dnia Marty McFly wylądował z Dr Emmettem Brownem i Jennifer Parker w filmowej przyszłości. Z tej okazji opowiedzieliśmy Wam co nieco o drugiej części przygodowej trylogii. Ze względu na spektakularną rolę DeLoreana w tym filmie, warto przyjrzeć się także plakatom całej serii. Oto oficjalne i niezależne materiały do wszystkich części Powrotu do przyszłości.

Kino samochodowe: 15 ciekawostek o filmie Powrót do przyszłości II

Dziś jest 21 października 2015 roku. Dokładnie w tym dniu Marty McFly wylądował z Dr Emmettem Brownem i Jennifer Parker w filmowej przyszłości. Dlatego przyjrzeliśmy się filmowi i znaleźliśmy kilka ciekawostek na jego temat.

Kino samochodowe: 20 ciekawostek o filmie Szybcy i wściekli

Szybcy i wściekli to film, który zapoczątkował wielką serię i spopularyzował nielegalne wyścigi oraz zwiększył zainteresowanie modyfikowaniem wozów. Być może styl przedstawiony w filmie z Paulem Walkerem i Vinem Dieslem nie należy do najbardziej wysmakowanych, ale ponieważ w pewien sposób przyczynił się on do szerzenia kultury motoryzacyjnej, zasługuje na przypomnienie. Oto 20 ciekawostek na temat tego obrazu.

Kino samochodowe: 24 ciekawostki samochodowe o filmie Bullitt

Dzięki swojej słynnej scenie pościgu samochodowego Bullitt ze Stevem McQueenem stał się legendą motoryzacyjnej kinematofrafii. Wybraliśmy 24 ciekawostki o tym filmie, związane wyłącznie z autami.

Kino samochodowe - historia srebrnych ekranów dla zmotoryzowanych

Maksimum swojej popularności kina samochodowe mają już dawno za sobą. Po niesamowitym szczycie w latach 50. i 60. musiały ustąpić z różnych względów nowym sposobom na oglądanie filmów. Ale zanim o upadku i powrocie, zacznijmy od początku, czyli lat od 30.

Mad Max: Fury Road – szalona bitwa na drodze w postapokaliptycznym świecie [kino samochodowe]

Mad Max to nie jest typowe kino samochodowe, choć bez swojego pojazdu Max Rockatansky, być może byłby postacią, która przeszła do historii kina bez echa. To jednak znakomity film drogi, gdzie pojazdy odgrywają trzecioplanową, ale niezwykle ważną rolę. Jednak to, co zobaczycie w najnowszej odsłonie Mad Maxa przerasta najśmielsze wyobrażenia w zasadzie o wszystkim. Niezależnie od tego, czy chcecie poczuć więcej zapachu benzyny, czy zobaczyć jeszcze więcej postapokaliptycznego świata niż widzieliście do tej pory, w filmie „Mad Max: Fury Road” jest wszystkiego nie tylko pod dostatkiem, ale i w nieopisanym nadmiarze.

Gran Torino - drugoplanowy tytułowy bohater [kino samochodowe]

Kino samochodowe to specyficzny gatunek, w którym znajdziemy filmy akcji, obyczajowe oraz dramaty. Wszystkie te rodzaje za każdym razem łączy jedno - samochody, które przyciągają przed ekrany osoby z benzyną we krwi. Z ogromną skutecznością przed ekran porwały mnie plakaty oraz tytuł filmu Clinta Eastwooda - Gran Torino. Jakież było moje zdziwienie po seansie.

The World's Fastest Indian - prawdziwa historia na srebrnym ekranie [kino samochodowe]

Wielkie marzenie małego człowieka, stary motocykl i bariery z pozoru niemożliwe do pokonania - to wszystko układa się w Prawdziwą historię, opowiedzianą bez fajerwerków, CGI i spektakularnych ujęć w zwolnionym tempie. Zapraszam na kolejny seans z cyklu Kino Samochodowe.

Le Mans ze Stevem McQueenem - zachwyt nad fatalnym kinem [kino samochodowe]

W 1966 roku na ekrany kin wszedł film Grand Prix, opowiadający o fikcyjnym sezonie Formuły 1. Pięć lat później wyścig 24 h Le Mans doczekał się swojej superprodukcji. Film ze Stevem McQueenem stał się legendą.

Wyścig (Rush) - więcej niż Formuła 1 [kino samochodowe]

Nie przesadzę, jeśli napiszę, że film Wyścig (Rush), jest najbardziej wyczekiwaną w świecie motoryzacyjnym produkcją tego roku. Jego premiera już wkrótce – 8 listopada. Mi udało się obejrzeć ten niesamowity obraz już na początku października. Dlaczego powinien zobaczyć go każdy, nie tylko miłośnik królowej sportów motorowych?