Elektryzująca Formuła E

Podziel się:

Największy zlot właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce odbędzie się w Łodzi

Już w najbliższą sobotę 9 października br. w Łodzi odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Organizatorzy, EV Klub Polska oraz Miasto Łódź, spodziewają się kilkuset elektryków. Kawalkada zeroemisyjnych pojazdów przejedzie ulicami miasta. Wydarzenie będzie zwieńczeniem Kongresu Nowej Mobilności 2021 oraz Manufaktury Elektromobilności.

Formuła E - fotorelacja z dwóch rund Visa London ePrix [galeria zdjęć]

Pierwszy sezon Formuły E już za nami. Za nami również wspaniałe, podwójne Visa London ePrix, które postanowiliśmy Wam przedstawić na nieco większej liczbie zdjęć niż dotychczas. Oto jak wyglądały kuluary, kwalifikacje, wyścigi i świętowanie po zwycięstwach w upalny, brytyjski weekend.

Podsumowanie pierwszego sezonu Formuły E

Zakończony w minioną niedzielę pierwszy historyczny sezon Formuły E obfitował w liczne, emocjonujące pojedynki, a napięcie trwało do samego końca finału na Visa London ePrix. Przygotowaliśmy dla Was przegląd sezonu 2014/2015 FIA Formula E Championship.

Visa London ePrix – relacja z dwóch niesamowitych finałowych rund FIA Formula E Championship

Ostatnie starcie pierwszego sezonu Formuły E było podwójną rundą, przez co teoretycznie w trakcie tego wyścigowego weekendu o historyczny, pierwszy tytuł mistrza elektrycznej serii ubiegało się aż 6 kierowców. Wybraliśmy się na Visa London ePrix, by na żywo zobaczyć to niesamowite starcie.

Pierwszy sezon Formuły E dobiega końca – sytuacja przed Visa London ePrix

Pierwszy historyczny sezon FIA Formula E Championship dobiega końca. Ostatnie dwa wyścigi zostaną rozegrane w najbliższy weekend w Londynie. Dwie rundy Visa London ePrix zdecydują o tym, kto zostanie pierwszym zwycięzcą nowej, elektryzującej serii wyścigowej.

Jakimi zasadami rządzi się Formuła E?

Formuła E zelektryzowała motorsport i to w znaczeniu dosłownym. Dziś poznacie zasady rządzące w FIA Formula E Championship, zespoły, kierowców oraz ich bolidy. O co dokładnie chodzi w wyścigach Formuły E?

Poznaj historię i początki Formuły E

W sporcie motorowym napęd elektryczny nie jest nowością. Wręcz przeciwnie. To właśnie początki rywalizacji przy użyciu samochodów są związane z takim rodzajem napędu. Jeszcze w XIX wieku hrabia Gaston de Chasseloup-Laubat i kierowca wyścigowy Camille Jenatzy walczyli ze sobą o uzyskanie jak największej prędkości maksymalnej i ustanawiali pierwsze rekordy. Obaj pojazdami elektrycznymi. Później, na długie lata sport motorowy zapomniał o elektryczności, by w 2012 roku znów powróciła ona jako źródło energii wyścigowych bolidów. Poznajcie bardzo krótką historię najmłodszej serii wyścigowej jaką jest Formuły E.