Sensowne auto za 5000 zł

Podziel się:

Auto do pracy za 5000 zł. Co kupić? 3 oczywiste i 3 nieoczywiste propozycje

Używane auto za 5000 zł nie jest rarytasem i na pewno prędzej niż później trzeba będzie włożyć trochę pieniędzy w jego naprawy. Nie zmienia to jednak faktu, że takich pojazdów Polacy często szukają na dojazdy do pracy czy na studia. Wybrałem sześć modeli, którymi warto się zainteresować.

Sensowne auto za 5000 zł – podsumowanie

21 artykułów o samochodzie używanym za 5000 zł przeczytały tysiące osób, a sam cykl cieszył się ogromnym zainteresowaniem w gronie naszych czytelników. Nic dziwnego, skoro opisywane w nim samochody należą do grona takich, na które może sobie pozwolić niemal każdy. Najtańsze samochody cieszą się też sporym wzięciem na rynku wtórnym, zwłaszcza wśród osób poszukujących drugiego lub trzeciego auta w gospodarstwie domowym. Dziś spróbujemy podsumować ten cykl i zaprezentować własne propozycje na tani samochód w każdej klasie.

Sensowne auto za 5000 zł – Volvo [część 21] – poradnik kupującego

Powoli czas kończyć cykl o samochodach za 5000 zł. Ostatnią markę, którą postaramy się prześwietlić jest Volvo. Marka luksusowa, dziś raczej premium, oferowała zawsze samochody drogie. Czy zatem znajdziemy coś ze Szwecji za tak niewielką kwotę?

Sensowne auto za 5000 zł – Volkswagen [część 20] – poradnik kupującego

To już końcówka naszej serii o samochodach używanych za 5000 zł. Dotarliśmy do jednej z najpopularniejszych marek na rynku wtórnym, czyli Volkswagena. Wybór jest oczywiście bardzo duży, a kupując Volkswagena w tej cenie zawsze kupimy rynkowego pewniaka.

Sensowne auto za 5000 zł - Toyota [część 19] - poradnik kupującego

Choć generalnie Toyoty bardzo dobrze trzymają ceny, to za 5000 zł można już kupić używane auto tej marki. Okazuje się jednak, że nie jest to takie łatwe jak się wydaje. Jaką Toyotę można kupić za niewielkie pieniądze?

Sensowne auto za 5000 zł – Subaru i Suzuki [część 18] – poradnik kupującego

To już jedna z ostatnich części cyklu sensowne auto za 5000 zł. Dziś przejrzymy oferty samochodów marki Suzuki i Subaru, które zresztą mają ze sobą wiele wspólnego. Pozostanie nam jedynie dwóch gigantów, czyli Toyota i Volkswagen, oraz Volvo.

Sensowne auto za 5000 zł – Seat i Škoda [część 17] – poradnik kupującego

Przeglądamy oferty sprzedaży samochodów marki Seat i Škoda z ograniczeniem budżetu do 5000 zł. Co sensownego można kupić w tej cenie na rynku wtórnym?

Sensowne auto za 5000 zł – Rover i Saab [część 16] - poradnik kupującego

Dziś przyjrzymy się samochodom marek, które nigdy nie zdobyły u nas dużej popularności, dlatego też od razu zajmiemy się dwiema, a nie tradycyjnie jedną. Rovera i Saaba łączą dwie rzeczy – obie firmy już nie istnieją, a produkowały całkiem niezłe samochody.

Sensowne auto za 5000 zł – Renault [część 15] – poradnik kupującego

Dziś przejrzymy oferty rynku wtórnego samochodów marki Renault za 5000 zł. To kolejny w naszym zestawieniu francuski producent, więc można liczyć na atrakcyjne ceny. Czy warto kupować modele Renault za tak nieduże pieniądze?

Sensowne auto za 5000 zł – Peugeot [część 14] – poradnik kupującego

Stare polskie porzekadło mówi, by omijać z daleka samochody na F i niestety najliczniejszą grupą, o której mowa, są samochody francuskie. Jednak byłbym ostrożny w negatywnej ocenie samochodów marki Peugeot, które są trochę jak wino – im starsze, tym lepsze.

Sensowne auto za 5000 zł – Opel [część 13] – poradnik kupującego

Kupując używane auto za 5000 zł nie sposób pominąć w swoich rozważaniach Ople. Starsze, tanie, solidne, porządnie zaprojektowane samochody tego producenta niezbyt dobrze trzymają ceny, co przekłada się na niskie koszty zakupu. Co więcej, eksploatacja Opla też nie jest kosztowna, więc warto rozważyć kilka propozycji.

Sensowne auto za 5000 zł – Nissan [część 12] - poradnik kupującego

Dziś zobaczymy jakie Nissany można kupić i eksploatować za niewielką kwotę 5000 zł. Okazuje się, że solidne, japońskie konstrukcje wciąż trzymają ceny, ale znalezienie taniego Nissana nie powinno być dużym problemem.

Sensowne auto za 5000 zł – Mercedes [część 11] - poradnik kupującego

Czy za 5000 zł można stać się właścicielem Mercedesa? Oczywiście, pod warunkiem, że po części zapomnimy o jego legendarnej trwałości i komforcie jazdy.

Sensowne auto za 5000 zł – Mitsubishi [część 10] - poradnik kupującego

Ostatnio sprawdzaliśmy Mazdy z rynku wtórnego, które można kupić za 5000 zł. Okazało się, że można znaleźć zarówno auto klasy kompakt, jak i duży model 626. Czy w modelach Mitsubishi też będzie tyle propozycji?

Sensowne auto za 5000 zł na L [część 8]

Dziś mamy przegląd samochodów na L więc do omówienia kilka marek i jednocześnie tylko kilka modeli. To będzie chyba najbardziej zróżnicowana część tego cyklu, zarówno pod względem samochodów jak i ich pochodzenia.

Sensowne auto za 5000 zł – Kia [część 7]

Dziś od razu przeskakujemy do Kii bowiem samochody na „i” oraz „j” nie spełniają naszych standardów. Co oferuje koreańska marka?

Sensowne auto za 5000 zł na H [część 6]

Dziś przegląd samochodów na literę H, czyli właściwie tylko dwie marki i obie z dalekiego wschodu. Mowa o Hondzie i Hyundaiu.

Sensowne auto za 5000 zł – Ford [część 5]

Powracamy po dłuższej przerwie z cyklem artykułów na temat tanich aut używanych za 5000 zł. Dziś przejrzymy oferty Fordów.

Sensowne auto za 5000 zł na F, czyli Fiat [część 4]

W kolejnej części naszej serii o tanich samochodach za dwie wypłaty przejrzymy oferty na literę F. Ze względu na duży wybór modeli i generacji takich marek, jak Fiat i Ford, musimy podzielić tę część na dwie kolejne. Dziś zajmiemy się Fiatem, a następnym razem Fordem.

Sensowne auto za 5000 zł na D [część 3]

Kontynuujemy poszukiwania auta za niewielkie pieniądze, a konkretnie za nie więcej niż 5000 zł, czyli 1,5-2 przeciętne pensje. Tym razem szybki przegląd aut Daewoo i Daihatsu.