Škoda Citigo 1.0 MPI Ambition - test długodystansowy

Podziel się:

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition – do widzenia! [test długodystansowy autokult.pl]

Pożegnaliśmy się z naszą Škodą Citigo. Czarny malec wrócił już do domu, a my podsumowujemy tę dłuższą znajomość. Czym Škoda najbardziej chwyta za serce, a czym do siebie zniechęca?

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition - galeria zdjęć [test długodystansowy autokult.pl]

Tym razem pozwoliliśmy odpocząć Škodzie Citigo. Po trudnej dobie oraz wcale nie lżejszych przygodach na ulicy Karowej mała czeszka wreszcie miała okazję w spokoju pozować przed obiektywem.

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition - doba w aucie [test długodystansowy autokult.pl]

Na początku roku na naszym forum ogłosiliśmy konkurs na najbardziej ciekawy i nieszablonowy test małego miejskiego samochodu klasy A. Zwyciężyła propozycja użytkownika Pirooz, który zasugerował nam, żebyśmy spędzili w tak małym aucie równe 24 godziny. Nie pozostało nam więc nic innego, jak nagrodzić zwycięzcę konkursu, a pomysł wcielić w życie.

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition - odcinek specjalny [test długodystansowy autokult.pl]

Ulica Karowa w Warszawie – miejsce znane wszystkim miłośnikom sportów motorowych w Polsce. To tu każdego roku odbywa się Kryterium Asów podczas Rajdu Barbórka. Wyboisty bruk przechodzący w asfalt to zdradliwa nawierzchnia, szczególnie w zimowe dni. Postanowiliśmy, że to właśnie Pani Karowa będzie idealna, żeby zweryfikować prawdziwego pożeracza rajdowych odcinków – Škodę Citigo. Zaraz, coś tu się nie zgadza...

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition - wyprawa [test długodystansowy autokult.pl]

Nasza długodystansowa Škoda Citigo stanęła przed kolejnym zadaniem. Jak sugeruje tytuł tego artykułu, małą czeszkę czekała podróż. Nie była to jednak wyprawa na Nordkapp ani wycieczka ze Szczecina do Zakopanego. Škoda Citigo pokonała dystans z samego centrum stolicy do podwarszawskiego Sulejówka.

Wyścig - Škoda Citigo 1,0 MPI kontra komunikacja miejska [test długodystansowy autokult.pl]

Długodystansowa Škoda Citigo na dobre zadomowiła się w naszej redakcji. Po starciu z Chevroletem Sparkiem postanowiliśmy wystawić ją do wyścigu. Niestety, Lamborghini nie miało w tym terminie wolnego prasowego Aventadora, więc musieliśmy improwizować. Nasza Škoda Citigo stanęła do walki, jak na miejskie auto przystało, z komunikacją miejską. Kto wygrał maraton po warszawskich ulicach?

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition i Chevrolet Spark 1,2 LTZ - starcie "gigantów" [test długodystansowy autokult.pl]

Jak dobrze wiecie, w naszej redakcji zagościła na dłuższy czas Škoda Citigo. Postanowiliśmy zmierzyć ją z nieco tańszym konkurentem. Do bitwy z miejską czeszką stanął Chevrolet Spark. Przed Wami starcie dwóch samochodów podobnych tylko pozornie.

Škoda Citigo 1,0 MPI Ambition - dzień dobry! [test długodystansowy autokult.pl]

Rozpoczynamy pierwszy test długodystansowy! Do naszej redakcji trafiła 5-drzwiowa Škoda Citigo. Co kryje w sobie miejski malec, z którym będziemy mieć do czynienia przez najbliższe dwa miesiące?