Autofascynacje

Podziel się:

Ford Fiesta Proto by Stec Motorsport - prawdziwy wilk w owczej skórze

Wilk w owczej skórze. Nie spotkałem jeszcze samochodu, do którego to wyświechtane określenie pasowałoby tak dobrze. Często używa się go w stosunku do aut o dobrych osiągach i niepozornym wyglądzie. Tymczasem tu można je traktować dosłownie. Nadwozie popularnego i lubianego Forda Fiesty skrywa prawdziwego wilka w postaci mechaniki Mitsubishi Lancera Evolution X. To Ford Fiesta Proto zbudowany w stajni Stec Motorsport* w Urzędowie.

Honda S2000 - autofascynacje

Aktualna gama modelowa samochodów marki Honda nie wygląda nad wyraz imponująco i ekscytująco. Być może takie modele jak Civic czy CR-V są poważnymi i cenionymi graczami w swoich segmentach, ale osoby szukające emocji w motoryzacji muszą kierować się pod inny adres.

Subaru Impreza GT (GC) - autofascynacje

Dwa kolory: niebieski i złoty. Dziwne albo zbyt ekstrawaganckie połączenie? Przeszukujecie teraz czeluści Internetu, aby znaleźć projektanta mody, który nie pogardziłby takim zestawieniem kolorystycznym? Zaraz, zaraz. Jesteśmy przecież na stronie motoryzacyjnej, a nie modowej, a w tym świecie połączenie niebieskiego ze złotym kojarzy się tylko z jednym. Z Subaru Imprezą!

Alfa Romeo 156 GTA - autofascynacje

Jak mawiał Jeremy Clarkson, każdy prawdziwy fan motoryzacji chociaż raz w życiu powinien mieć Alfę Romeo. Bez względu na to, czy ktoś darzy sympatią czy antypatią tego angielskiego jegomościa, nie sposób nie odnieść wrażenia, że w jego słowach jest wiele prawdy.

Volkswagen Corrado VR6 [autofascynacje]

Volkswagen jak mało która marka opanował niemal do perfekcji tworzenie do bólu poprawnych, ale zdecydowanie zbyt nudnych i mało porywających stylistycznie aut. Wyjątkiem od tej reguły może być współczesne wcielenie modelu Scirocco. Na przełomie lat 80. i 90. VW oprócz sportowego i adresowanego do młodych Scirocco miał w ofercie jeszcze jedno auto, które nie chciało być tak grzeczne jak Golf i tak ułożone jak Passat.

Jak to jest mieć Volvo PV544, czyli wywiad z właścicielem szwedzkiego oldtimera [auta pasjonatów]

Jeszcze kilka lat temu nikt w Polsce nie myślał o zakupie oldtimera, bo większość kierowców stać było na utrzymanie tylko jednego auta. Teraz jednak czasy się zmieniły i takie samochody są coraz częściej widywane na naszych drogach. Mnie udało się znaleźć idealnie zachowany egzemplarz Volvo PV544.

Peugeot 205 1,9 Rallye i właściciele, czyli Kubat Rally Team [auta pasjonatów]

Tytuł cyklu "Auta pasjonatów" może nie do końca pasować do tego, co tu przeczytacie. Samochód dla jednych interesujący, dla innych - zupełnie nijaki, ale nie można powiedzieć tego o właścicielach. To prawdziwi pasjonaci, znacznie ciekawsi niż samo auto. Poznanie takich ludzi to prawdziwa przyjemność.

Wywiad z właścicielem Jeepa Willysa/Forda GPW [auta pasjonatów]

Jeep Willys/Ford GPW to kultowa terenówka, która podczas II wojny światowej była ochoczo wykorzystywana przez aliantów do różnych działań wojennych. Obecnie uznawana jest za legendę. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego auta, spotkałem się z jednym z jego właścicieli.