WP Pomaga

Seria artykułów, które odpowiadają na bezpośrednie zapytania naszych czytelników odnośnie zakupu samochodu.

Podziel się:

Kolejny zadowolony czytelnik. Kupił golfa i chciał się nim pochwalić

Napisał do nas kolejny czytelnik, który skorzystał z naszej pomocy w ramach cyklu WP Pomaga. Przygotowałem dla niego trzy propozycje minivanów i jak się okazało ta, którą uznałem za najlepszą, była strzałem w dziesiątkę.

List od czytelnika po zakupie auta. Pomogliśmy w jego wyborze

Pan Leszek zgłosił się do nas w lipcu z prośbą o zaproponowanie mu kompaktowego samochodu za 30 tys. zł, nie starszego niż 8 lat i takiego, w którym można zamontować instalację gazową. Przygotowałem dla niego artykuł, a teraz dostałem informację zwrotną, która sama w sobie może być dla was poradnikiem.

WP Pomaga: 8-letni kompakt do 30 tys. zł i pod LPG. Trudno taki znaleźć

Pan Leszek ma proste wymagania odnośnie auta, które chciałby kupić. Ma kosztować około 28 tys. zł, nie starsze niż 8 lat, a i silnik będzie można bezpiecznie zagazować. Okazuje się, że wybór takich samochodów na rynku wtórnym jest bardzo mocno ograniczony. Znalazłem jednak cztery modele, które idealnie trafiają w te potrzeby.

WP Pomaga: interesujące auto za 30 tys. zł. Dynamiczne i rodzinne w jednym

Jacek szuka samochodu do 30 tys. zł, ale nie bardzo wie jakiego. Ma być przestronny, dynamiczny i wyposażony w silnik benzynowy. Spędza tak dużo czasu na przeglądaniu ogłoszeń, że żona ma już tego dosyć. Skoro nie może się na nic zdecydować, może czas rozejrzeć za czymś zupełnie odjechanym? Oto nasze propozycje.

WP Pomaga: dwa hity rynku wtórnego. Audi A4 kontra BMW Serii 3

Marcin ma już dość swojego brytyjskiego auta i chce je zamienić na coś łatwiejszego w serwisie. Potrzebuje średniego kombi, ale najważniejsza jest spora moc i przyjemność z jazdy. Myśli nad zakupem jednego z dwóch hitów rynku wtórnego.

WP Pomaga: typowe auto używane dla Polaka, ale dla młodego

Kwota 30 tys. zł, rocznik 2008 lub młodszy, auto kompaktowe lub klasy średniej. To niemal wzorcowy profil samochodu dla Polaka. Właśnie takie auta najczęściej kupujemy. Ale czy zawsze musi to być golf, passat, astra, mondeo czy focus? Niekoniecznie.

WP Pomaga: Francuskie auto klasy średniej. Najlepsze propozycje z dieslami

Samochody francuskie albo się kocha, albo nienawidzi. Stereotyp o ich awaryjności nie zawsze odpowiada rzeczywistości. Tak jest w przypadku tych trzech modeli, nad których zakupem zastanawia się nasz czytelnik. Który powinien wybrać?

WP Pomaga: zwrotny SUV do miasta i w teren. Do wydania 25 tys. zł

Ania od młodości kocha samochody terenowe, jeździła nawet prymitywnym UAZ-em. Teraz szuka niedużego, zwrotnego SUV-a do miasta i na weekendowe wycieczki w plener. Ma do wydania 25 tys. zł i celuje w dość wąską niszę.

WP Pomaga: samochód rodzinny o dobrych osiągach w cenie do 35 tys. zł

Założenie rodziny nie musi oznaczać rezygnacji z pasji do samochodów i chęci posiadania auta o dobrych osiągach. Do takiego wniosku doszedł Mateusz, który poprosił nas o pomoc w wyborze modelu idealnego dla jego dość konkretnych wymagań.

WP pomaga: szukamy 10-letniego minivana za 20 tys. zł. Nie jest łatwo

Czy powiększenie się rodziny musi skutkować wymianą samochodu na większy? Niekoniecznie, ale niektórzy mają takie przekonanie. Tak jak jeden z naszych czytelników, który niebawem będzie miał dwójkę pociech i już teraz myśli o zakupie vana. Jednak nie tylko z tego powodu. Ma także inne potrzeby.

WP Pomaga: tanie kombi do 10 tys. zł, które można wszędzie naprawić

Pan Piotr szuka samochodu nie patrząc na rocznik, a na prostotę konstrukcji. Będzie podróżował po Europie z rodziną i ważne są dla niego niezawodność, a z drugiej strony możliwość łatwej naprawy w każdych warunkach. Przyjrzeliśmy się samochodom, które z powodzeniem można nazwać starymi gratami, ale da się wciąż kupić zadbany egzemplarz.

WP Pomaga: alternatywa dla Peugeota 5008 za 100 tys. zł. Proponujemy "japończyka"

Nasz czytelnik rozpoczął poszukiwania samochodu klasy SUV od Renault Kadjara, ale szybko zainteresował się większym Peugeotem 5008. Zapytał nas o opinię i jakąś ciekawą alternatywę dla tych samochodów. Najlepiej z Francji, ale my zaproponowaliśmy mu "japończyka".

WP Pomaga: maluch do miasta za 5000 zł. Nie tak łatwo kupić

Pan Jan nie ma dużych wymagań, bo nie jeździ dużo. Potrzebuje taniego auta do miasta za 5000 zł. Chcieliśmy mu pokazać kilka różnych sposobów na taki samochód. Oto naszym zdaniem najciekawsze, ale i dość różnorodne propozycje.

WP Pomaga: kombi za 20 tys. zł z silnikiem do instalacji gazowej

Kolejne zgłoszenie od naszego czytelnika z prośbą o zasugerowanie auta używanego jest tak typowe, że podobnych poradników moglibyśmy tworzyć dziesiątki. Jednak wnikliwe wczytanie się w prośbę spowodowało, że wiele ciekawych aut nagle odpadło. Szukamy kombi do dość intensywnej jazdy, którego silnik chętnie pojedzie na gazie.

WP Pomaga: używany samochód do kwoty 30 tys. zł dla alpinistki

Nasza czytelniczka Ania potrzebuje samochodu do bardzo specyficznych zadań. Jest alpinistką, która wyjeżdża w góry z mężem i sprzętem uprawiać swoje hobby. Jej auto musi być we wspinaczce równie dzielne jak oni, a do tego pomieścić wszystko, co okaże się niezbędne do wyjazdu. Z drugiej strony musi być nieduże i zwrotne, by na co dzień jeździć nim po mieście. Co jej zaproponowaliśmy?

WP Pomaga: Tanie i duże kombi za 5000 zł

W waszych zgłoszeniach spotykamy się z przeróżnymi prośbami o sugestie odnośnie zakupu samochodu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Często są one specyficzne. Jednak jest też wiele bardzo ogólnych, ale to nie oznacza, że stajemy przed prostym zadaniem. Oto jeden z przykładów – pojemne auto typu kombi za 5000 zł. Żaden problem? Tym razem zaskoczymy was wnioskami, jakie wyciągnęliśmy z przeglądu rynku.

WP Pomaga: czy jest lepsza opcja od Fiata Tipo?

Fiat Tipo jest w Polsce jednym z najchętniej kupowanych samochodów przez osoby prywatne. Kusi ceną i dopracowaniem konstrukcji. Jest najtańszym modelem segmentu C, ale czy rzeczywiście porównywalnym z innymi? Takie pytanie postawił nam pan Artur, który zamierza kupić Tipo, ale nie jest do końca przekonany. Ma pewne wątpliwości.

WP Pomaga: atrakcyjne auto segmentu B w cenie podstawowego kompaktu

Artykuły z serii WP Pomaga zwykle poświęcamy samochodom używanym, ale nasza czytelniczka zapytała o stosunkowo tanie i całkiem atrakcyjne nowe auto. Postanowiliśmy jej pomóc w dokonaniu wyboru i zaproponowaliśmy bardzo oryginalną alternatywę.

WP Pomaga: japoński SUV do 40 tys. zł

SUV-y zyskują na popularności nie tylko wśród klientów szukających nowego samochodu, ale także tych, którzy kupują używane. "Suvomanią" został dotknięty jeden z naszych czytelników, który chce kupić drugie auto - koniecznie japońskie. Budżet nie jest duży, więc poszukiwania nie były łatwe.

WP Pomaga: specyficzne potrzeby i minivan do 25 tys. zł

Poradniki o samochodach używanych tworzymy dla was, ale w tym cyklu będziemy doradzać indywidualnie i bezpośrednio osobom, które się do nas zgłosiły. W tym artykule odpowiemy na specyficzne wymagania pana Piotra, który do nas napisał z prośbą o poradę.