Policja kupiła nowe radiowozy. Hyudani Kona Electric zasili szeregi Komendy Stołecznej

Policja kupiła nowe radiowozy. Hyudani Kona Electric zasili szeregi Komendy Stołecznej

6 Hyundaiów Kona Electric będzie patrolowało ulice Śródmieścia i Starego Miasta w Warszawie
6 Hyundaiów Kona Electric będzie patrolowało ulice Śródmieścia i Starego Miasta w Warszawie
Źródło zdjęć: © fot. Hyundai
Filip Buliński
16.10.2020 07:35, aktualizacja: 13.03.2023 12:51

Komendzie Stołecznej Policji zostały dostarczone nowe radiowozy – elektryczne wersje Hyundaia Kony. To nie pierwszy raz, kiedy ten elektryczny samochód zasila szeregi Administracji Państwowej, a Hyundai nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo do końca października przekazane zostaną kolejne auta.

15 października Komenda Stołeczna Policji odebrała 6 nowych radiowozów, które już niebawem rozpoczną swoją służbę. To nowe hyundaie kona electric, które będą wykorzystywane do patrolowania ulic Śródmieścia i Starego Miasta.

Bezemisyjny napęd nie jest tu przypadkowy, bo szczególnie ten pierwszy rejon należy do grona zatłoczonych, głośnych i często zanieczyszczonych spalinami. Poza tym auta mają się też przyczynić do wzrostu świadomości ekologicznej.

Do końca października szeregi policji zasili więcej elektrycznych hyundaiów
Do końca października szeregi policji zasili więcej elektrycznych hyundaiów© fot. Hyundai

Samochody napędzane są 204-konnymi silnikami elektrycznymi, co zapewnia im przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 7,6 sekundy, a dzięki akumulatorom o pojemności 64 kWh mogą przejechać na jednym ładowaniu do 484 km wg normy WLTP, natomiast w trybie miejskim – nawet 660 km. Na pokładzie znalazł się też szereg asystentów jazdy. Wkrótce takich aut w szeregach polskiej policji będzie więcej – kolejne sztuki mają dołączyć do końca października.

To nie pierwszy raz, kiedy elektryczny Hyundai Kona zasila park samochodowy Administracji Państwowej. Do tej pory można było je spotkać na usługach Krakowskiego Holdingu Komunalnego, poznańskiej straży miejskiej czy Muzeum Narodowego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)