Pojazdy zelektryfikowane Forda docenione po raz kolejny. Marka zdobyła dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022

Pojazdy zelektryfikowane Forda docenione po raz kolejny. Marka zdobyła dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022

Pojazdy zelektryfikowane Forda docenione po raz kolejny. Marka zdobyła dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
24.06.2022 07:51, aktualizacja: 13.03.2023 16:51

Ford Polska otrzymał dwie statuetki w tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu branży flotowej Fleet Derby 2022. Marka po raz kolejny została nagrodzona za swoje innowacyjne podejście do zagadnienia elektromobilności.

  • Ford Polska otrzymał dwie statuetki podczas tegorocznego plebiscytu branży flotowej Fleet Derby 2022.
  • Marka po raz kolejny została zauważona w zakresie elektromobilności. Ford Mustang Mach-E GT został najlepszym osobowym samochodem elektrycznym, a Transit Custom najlepszym samochodem hybrydowym plug-in wśród pojazdów użytkowych.
  • To kolejne nagrody dla zelektryfikowanych samochodów Forda. Marka jest bardzo aktywna w tym zakresie, a kolejno wprowadzane modele spotykają się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem klientów.

Wyraźny trend w strategii biznesowej Forda

Obie przyznane Ford Polska nagrody dotyczą samochodów niskoemisyjnych. Statuetkę otrzymał Ford Mustang Mach-E GT, który został najlepszym osobowym samochodem elektrycznym w kategorii Samochody Niskoemisyjne.

Najlepszym użytkowym samochodem hybrydowym typu plug-in został natomiast Ford Transit Custom. To kolejna nagroda dla tego modelu, który nie miał sobie równych także w 2021 roku.

– Obydwa wyróżnienia doskonale pokazują nasz kierunek, jeśli chodzi o działania flotowe. To niezawodne, zelektryfikowane napędy, które spotykają się z zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Pod tym względem zainteresowanie nie tylko E-Transitem, ale także Mustangiem Mach-E przechodzi nasze oczekiwania. Klienci doceniają nie tylko praktyczne walory obu modeli, ale także frajdę z jazdy, jaką zapewnia każdy z nich. Już wkrótce będziemy mogli zaprezentować kolejne w pełni elektryczne modele, w tym E-Transita Customa, którego spalinowa wersja jest europejskim bestsellerem – powiedział Karol Jelonek, Kierownik Działu Sprzedaży Flotowej Ford Polska.

Nagrody zdobyte przez Forda w plebiscycie Fleet Derby są kolejnymi wyróżnieniami, które otrzymały samochody zelektryfikowane marki w Polsce. Tylko w ostatnim czasie Mustang Mach-E zdobył główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. Zaś E-Transit został Użytkowym Samochodem Roku w konkursie Samochód Roku 2022 Wirtualnej Polski.

Czym są Fleet Derby?

Fleet Derby to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych w branży flotowej plebiscytów na rynku. W tym roku odbyła się już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez wydawcę magazynu „Fleet”.

Co roku nagradzane w nim są osoby i firmy, które od poprzedniego plebiscytu wyróżniły się na rynku działaniami na rynku flotowym. Celem plebiscytu od lat jest przedstawianie i promowanie najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań skierowanych do klientów biznesowych.

W związku z transformacją całego rynku samochodowego, do plebiscytu dołączają kolejne kategorie związane z elektromobilnością. Łącznie w 2022 roku nagrody rozdano w 8 głównych kategoriach i 40 podkategoriach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)