Planujesz zakup samochodu elektrycznego? Sprawdź Mazdę MX-30!

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? Sprawdź Mazdę MX-30!

Planujesz zakup samochodu elektrycznego? Sprawdź Mazdę MX-30!
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
14.12.2021 09:30, aktualizacja: 14.03.2023 14:01

Nad zakupem samochodu elektrycznego zastanawia się coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ auta o takiej jednostce napędowej charakteryzują się ergonomicznymi rozwiązaniami, a także wysokimi osiągami oraz komfortowym prowadzeniem, które zadowoli praktycznie każdego kierowcę. Co więcej, osoby, które zdecydują się na zakup auta właśnie w wersji elektrycznej, mogą liczyć na dofinansowanie i to niezależnie od tego, czy są klientami indywidualnymi, czy prowadzą przedsiębiorstwo. Jednym z aut elektrycznych, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest Mazda MX-30.

Czy kupując samochód elektryczny, można liczyć na dofinansowanie?

Obok osiągów, emisji CO2 czy ogólnego komfortu podczas podróżowania dla kierowców ważnym aspektem są zawsze finanse. Warto zauważyć, że w przypadku zakupu e-pojazdu klienci mogą liczyć na dodatkowe dofinansowanie i to niezależnie od tego, czy prowadzą przedsiębiorstwo, czy nie. W takim razie, na jakim poziomie jest oferowana pomoc pieniężna dla przyszłych nabywców aut elektrycznych?

Takim programem jest „Mój Elektryk”. Dzięki niemu z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne. Wnioski mogą dotyczyć dopłat do zakupu auta elektrycznego lub wodorowego na poziomie nawet 18 750 złotych. Warto zauważyć, że limit ceny to 225 000 zł, jeżeli chodzi o e-pojazd. W przypadku dotacji, na wyższe stawki mogą liczyć osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny – kwota może sięgać pułapu 27 000 złotych. Jedną z kolejnych zalet tego sposobu finansowania jest to, że program „Mój Elektryk” będzie aktualny aż do 2026 roku.

W przypadku większości producentów pakiet dofinansowania kończy się na programie rządowym, jednak jeżeli chodzi o Mazdę, jej klienci otrzymują także inne opcje, przygotowane specjalnie przez japońskiego dealera samochodów. Mazda stworzyła pakiet atrakcyjnych rozwiązań finansowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców – Eko Oferta Mazdy. Dzięki temu można uzyskać 10 000 złotych dla osób prywatnych i 18 750 złotych dla klientów biznesowych. Sprawia to, że oferta Mazdy jest wyjątkowo atrakcyjna.

Mazda MX-30 to propozycja dla osób, które pragną postawić na ekologiczną jazdę

Zaplanowana na 2022 r. linia modeli Mazda MX-30 rozszerza się o seryjną hybrydę typu plug-in. Łączy ona wszystkie zalety technologii elektryfikacji Mazdy z generatorem obrotowym do ładowania akumulatora, zapewniając większy zasięg i jeszcze więcej przyjemności z prowadzenia.

Mazda MX-30 została starannie zaprojektowana w prostej, lecz zachwycającej formie. Wyposażona jest w pozbawiony słupków system drzwi freestyle, zapewniający większe poczucie otwartości i wiele możliwości poznawania pojazdu. Model MX-30 łączy w sobie misterne detale, wyselekcjonowane materiały i najnowszą technologię. Tworzy wnętrze, które sprawia wrażenie otwartego i zachęcającego. Zaangażowanie producenta w ochronę środowiska, komfort i rzemiosło jest widoczne w wyjątkowym użyciu korka, tkanin pochodzących z recyklingu i innych trwałych materiałów. Technologia elektryfikacji Mazdy zapewnia płynne i bezproblemowe działanie, jednocześnie bezpośrednio reagując na ruchy kierowcy. Ponadto, elektryczny układ G-Vectoring Control Plus zapewnia precyzyjne i czułe kierowanie, tworząc silną więź między samochodem a kierowcą. Stylistyka Kodo to subtelne linie, minimalizm i dopracowane do perfekcji nadwozie, które zachwyca i przyciąga spojrzenia.

Mazda elektryczna jest nie tylko nowoczesna, lecz także bezpieczna

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze – chcąc zapewnić sobie oraz swoim pasażerom wysoki stopień ochrony, warto decydować się na nowoczesne pojazdy, takie jak Mazda MX-30, która stała się definicją bezpieczeństwa. Potwierdzają to znakomite wyniki, które uzyskała w trakcie testów EURO NCAP – pięć na pięć gwiazdek. Seria testów zderzeniowych wykazała, że samochód uzyskał wyniki na poziomie 91% i 87% w kategoriach Bezpieczeństwo Dorosłych Pasażerów i Bezpieczeństwo Dzieci, gdzie pierwszy wynik jest najlepszym, jaki kiedykolwiek uzyskało auto w badaniach pierwszego typu w najnowszej serii testów NCAP z 2020 roku. Dzięki czemu Mazda MX-30 została oceniona tak wysoko?

Mają na to wpływ nowoczesne rozwiązania, takie jak adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości, czyli aktywny tempomat – MRCC, system, który jest w stanie wykryć znużenie kierowcy (Driver Alert), system monitorujący martwe pole (BSM), system rozpoznawania znaków drogowych (TSR) czy system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu (RCTA). Dzięki temu Mazda elektryczna jest tak bezpieczna.

Mazda elektryczna MX-30 – dlaczego warto zwrócić uwagę na ten model od japońskiego producenta?

To, co od razu rzuca się w oczy, to wyjątkowo oryginalnie wyglądająca koncepcja drzwi – znana również jako system freestyle. Polega na tym, że tylne drzwi otwierają się w przeciwnych kierunkach. Ma to wpływ na praktyczność wnętrza – brak słupka B ułatwia obsługę fotelików dziecięcych w drugim rzędzie.

Elektryczna Mazda MX-30 może pochwalić się także sporym zasięgiem, co w przypadku samochodów z elektryczną jednostką napędową ma bardzo duże znaczenie. Mazda przewiduje, że samochód w momencie, kiedy jego akumulator zostanie w pełni naładowany, będzie w stanie przewieźć kierowcę i pasażerów na odległość około 200 kilometrów. Akumulator napędowy jest objęty 8-letnią gwarancją, dzięki której można mieć pewność, że Mazda MX-30 będzie służyć przez lata. Ponadto, samochód zapewnia także duże osiągi, za które odpowiada silnik e-SKYACTIV o mocy 145 KM (107 KW). Warto także zwrócić uwagę na ładowarkę Wallbox, w którą można wyposażyć się, aby znacznie przyspieszyć proces ładowania pojazdu.

Obraz
© Materiał Partnera

Na uwagę zasługuje również wnętrze nowej Mazdy, które jest nie tylko przestronne, lecz także eleganckie i piękne. Samochód dostępny jest w dwóch wariantach wykończenia. Modern Confidence cechuje się wykończeniem ekologiczną białą skórą z dodatkami wykonanymi z tkaniny melanżowej oraz drewna korkowego. Z kolei druga opcja Industrial Vintage została utrzymana w ciemniejszych tonach. Wnętrze wykończono brązową ekologiczną skórą, tkaniną denim oraz ciemnym drewnem korkowym.

Innowacyjność Mazdy MX-30

Mazda MX-30 to nowoczesny, w pełni elektryczny pojazd, którego poziom naładowania czy zasięg będzie można sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej można także skorzystać z takich udogodnień jak lokalizator pojazdu, wyszukiwarka stacji ładowania czy zdalne sterowanie klimatyzacją. W pojeździe znajduje się także rozbudowany system multimedialny Mazda Connect z ponad 8-calowym ekranem. Do tego w Mazdzie będzie można skorzystać z zestawu głośnomówiącego Bluetooth oraz systemu nagłośnienia wyprodukowanego przez firmę Bose. Jest to opcja, którą szczególnie docenią melomani, stawiający na najwyższą jakość dźwięku podczas podróży.

Cena pierwszego elektrycznego samochodu od Mazdy

Osoby zainteresowane kupnem najnowszej Mazdy MX-30 mogą nabyć ją już za cenę 140 000 złotych. Dokładna wycena zależy oczywiście od wykonanej przez zainteresowanego konfiguracji pojazdu, jakim jest mazda elektryczna. Cena może być znacznie wyższa, jeśli wybierzemy lepszy pakiet wyposażenia. Warto pamiętać o dofinansowaniach oferowanych przez program rządowy „Mój Elektryk” oraz Eko Ofercie Mazdy. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie producenta.

Jakie są zalety e-pojazdów?

Samochody elektryczne mają wiele zalet. Z racji tego, że podczas jazdy nie jest spalane żadne paliwo, do atmosfery nie przedostają się szkodliwe związki. Co więcej, w przypadku Mazdy MX-30 wykorzystywana energia elektryczna zużywana jest bardzo ekonomicznie – 19 kWh/100 km. Do tego silniki elektryczne pracują znacznie ciszej niż te napędzane benzyną czy olejem napędowym, mają również wyższą wydajność. Cechują się ponadto niższą awaryjnością. Dzięki swojej ekologiczności e-pojazdy mogą poruszać się po strefach miast, które są wyłączone z użytku dla innych grup samochodów. Są niemal obojętne dla środowiska naturalnego. Auta elektryczne to przyszłość transportu drogowego, dlatego warto przygotować się na rewolucję, która czeka nas wszystkich wcześniej i zakupić e-pojazd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)