Policja zatrzymała auto nauki jazdy. Kursantka była pijana

Kursantka ze Świdwina wsiadła za kierownicę samochodu nauki jazdy będąc pod wpływem alkoholu. Instruktor niczego nie zauważył, a prawdę przypadkowo odkryła policja. Kobieta odpowie za to przed sądem.

3 miesiące temu

Grupa SPEED tym razem przegięła. Chyba nie tak powinien wyglądać policyjny pościg

Policyjna Grupa SPEED ostatnimi czasy bardzo skutecznie walczy z piratami drogowymi i chętnie chwali się sukcesami. Jednak takiego nagrania mogą się tylko wstydzić.

3 miesiące temu

Bez prawa jazdy i tachografu. Długa lista naruszeń podczas kontroli ITD

Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa, który jechał drogą numer 32 w stronę Zielonej Góry. Rutynowe czynności wykazały długą listę naruszeń, co skutkowało wszczęciem postępowania przeciwko przewoźnikowi.

3 miesiące temu

Fiat 125p do wygrania w loterii organizowanej przez Polomarket

Samochody często stanowią główną nagrodę w różnorakich loteriach. Zazwyczaj jednak są to fabrycznie nowe auta. Polomarket podszedł do tematu nieco inaczej, oferując swoim klientom odrestaurowanego Fiata 125p. Wystarczy tylko wziąć udział w loterii.

3 miesiące temu

Fotoradary budzą strach w polskich kierowcach. Wyniki badań zaskakują

Fotoradary i punkty odcinkowego pomiaru prędkości stanowią codzienność polskich dróg. Bez wątpienia znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa, ale często są też przyczyną absurdalnych zachowań kierowców. Jak się okazuje, większość z nich mija ...

3 miesiące temu

Nowy odcinek S7 do 2025 roku. Będzie miał 13 km długości

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na stworzenie projektu technicznego nowego odcinka trasy S7 Warszawa-Kiełpin. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie on gotowy nie później niż w 2025 roku.

3 miesiące temu

Policja kupiła nieoznakowane toyoty z automatem i niezłym wyposażeniem

Komenda Główna Policji sukcesywnie rozbudowuje flotę swoich pojazdów. Jeszcze w tym roku dołączą do niej nowe, nieoznakowane pojazdy terenowe o wartości ponad 4 milionów złotych. Co ciekawe, do przetargu przystąpiła tylko jedna marka. Jest nią ...

3 miesiące temu

Autobox zmodernizuje 351 ciężarówek Star 266 dla wojska. Dobrze, bo są niebezpieczne

Firma Autobox Innovations ze Starachowic podpisała umowę na wyłączność na modernizację 351 ciężarówek Star 266 do nowocześniejszej wersji Star 266M2. Kontrakt opiewa na kwotę 158 mln zł i ma się zakończyć dostawą gotowego sprzętu do 2023 r.

3 miesiące temu

Najszybciej i najwolniej sprzedające się auta. Różnice potrafią być znaczące

Klienci decydujący się na samochody używane zazwyczaj wybierają sprawdzone, popularne modele. Sprzedając takie auto, możemy być niemal pewni, że nie będziemy długo czekać na potencjalnego chętnego. Potwierdzają to najnowsze statystyki sieci AAA ...

3 miesiące temu

Jechał autostradą na hulajnodze. W dodatku pod prąd

Hulajnoga na autostradzie? To zdecydowanie niecodzienny widok. Kierowcy, którzy kilka dni temu przemierzali autostradę A2, z pewnością byli zaskoczeni obecnością dwukołowego pojazdu, który poruszał się pasem awaryjnym pod prąd. Niektórym udało się ...

3 miesiące temu

Młodzi kierowcy są niebezpieczni. Czas wdrożyć nowe przepisy

Młodzi kierowcy jeżdżą zbyt szybko i brawurowo, przyczyniając się do dużej liczby poważnych wypadków. Nowe, ostrzejsze przepisy, mające zminimalizować to zjawisko, są już gotowe od dawna, lecz Ministerstwo Infrastruktury zwleka z ich wdrożeniem.

3 miesiące temu

Syrena 105 Lux dołącza do floty Panek CarSharing

Firma Panek oferująca usługi carsharingu w Polsce uzupełniła swoją flotę o kolejnego klasyka. Klienci z Warszawy, którzy spełnią kilka określonych kryteriów, będą mogli zasiąść za kierownicą Syreny 105 Lux z 1979 roku.

3 miesiące temu

McLaren Senna wart blisko 6 mln złotych został sprzedany w Warszawie

Jeden z najbardziej spektakularnych, współczesnych modeli McLarena wyjechał właśnie na polskie drogi. Czarny egzemplarz modelu Senna został sprzedany w warszawskim salonie Auto Fus za oszałamiajacą kwotę.

3 miesiące temu

Mężczyzna chciał zgłosić udział w kolizji. Przyjechał na komendę pijany

Do jednej z komend policji w Rybniku przyjechał mężczyzna, który kilka godzin wcześniej spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Postawa godna pochwały, gdyby nie fakt, że kierowca był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 ...

3 miesiące temu

Korytarz życia i jazda na suwak trafią pod obrady sejmu

Projekt nowelizacji przepisów ruchu drogowego dotyczących jazdy na suwak oraz tzw. korytarzy życia, zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury został przyjęty przez Radę Ministrów. Niebawem trafi pod obrady Sejmu. Jeśli zostanie przegłosowany, ...

3 miesiące temu

Dwa lata szukali skradzionego auta. Stało na jednym z parkingów w Poznaniu

Jednym z zadań powierzonych strażnikom miejskim jest usuwanie porzuconych wraków zalegających na parkingach i ulicach. Niektóre z nich okazują się prawdziwą niespodzianką. Jak biały fiat panda z Poznania poszukiwany od dwóch lat po zgłoszeniu ...

3 miesiące temu

Skradziono Porsche 911. 50 tys. zł nagrody za odnalezienie

Dziennikarz motoryzacyjny Patryk Mikiciuk udostępnił na Facebooku prośbę o pomoc w namierzeniu skradzionego Porsche 911. Ci, którzy przyczynią się do odnalezienia tego wartościowego klasyka, mogą liczyć na wysoką nagrodę.

3 miesiące temu

Rybnik: policjant na rowerze dogonił i zatrzymał porsche. Tak skutecznie działa grupa Speed

Asp. Artur Wyciszkiewicz z rybnickiej drogówki pracujący w grupie Speed, dogonił na rowerze kierowcę porsche, który miał zakaz prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusz wiedział o tym, bo sam go wcześniej zatrzymał.

3 miesiące temu

Wybuch gazu w Warszawie - eksplodowała furgonetka wioząca butle

W piątek przed południem na warszawskim Bemowie doszło do wybuchu auta dostawczego, przewożącego butle z gazem. Niestety w wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a trzy zostały ranne.

3 miesiące temu

Donald Trump nie przyjedzie do Warszawy. Zastąpi go Mike Pence. Utrudnienia w ruchu jednak będą

Prezydent USA odwołał swoją podróż do Polski z powodu huraganu Dorian, który zbliża się do Florydy. Zastąpi go wiceprezydent Mike Pence. Jakie utrudnienia na ulicach Warszawy spowoduje jego wizyta?

3 miesiące temu

Donald Trump w Warszawie 31 sierpnia - 2 września 2019 r. Utrudnienia w ruchu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyjedzie do Polski 31 sierpnia, aby wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jego obecność wiąże się nie tylko z postawieniem wszystkich państwowych służb w stan najwyższej ...

3 miesiące temu

Polski samochód elektryczny dla logistyki. Debiut jeszcze w tym roku

Elimen E-VN1 to pierwszy polski samochód elektryczny stworzony z myślą o branży logistycznej. Charakteryzuje się wysoką ładownością i sporym zasięgiem. Na rynek ma trafić jeszcze w tym roku.

3 miesiące temu

Drogowe odblaski mogą być niebezpieczne. Zginął przez nie Bjorg Lambrecht

Elementy drogowej infrastruktury, które ułatwiają życie kierowcom i poprawiają bezpieczeństwo szczególnie po zmroku, mogą być niebezpieczne dla rowerzystów. To właśnie przez nie Bjorg Lambrecht poniósł śmierć na jednym z odcinków wyścigu Tour de ...

3 miesiące temu

Ile kosztuje wymiana prawa jazdy? Niektórzy mogą się zdziwić

Konieczność wymiany prawa jazdy jest sporym problemem dla wielu kierowców. Trzeba zgłosić się do urzędu i przedstawić szereg dokumentów, a do tego słono zapłacić. Ile kosztuje wymiana prawa jazdy i jak wygląda ten proces?

+ Pokaż więcej