Kampery i przyczepy wciąż na fali. Zobaczymy to na targach Caravans Salon w Poznaniu

Kampery i przyczepy wciąż na fali. Zobaczymy to na targach Caravans Salon w Poznaniu

Kampery i przyczepy wciąż na fali. Zobaczymy to na targach Caravans Salon w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
21.09.2021 08:31, aktualizacja: 14.03.2023 15:05

Rynek caravaningowy, to jeden z najszybciej rosnących segmentów motoryzacji w Polsce, w latach 2017-2019 Polacy kupili około 20 tysięcy nowych i używanych kamperów i przyczep, natomiast w 2020 i pierwszej połowie 2021 już ponad 12 tysięcy, a dynamika wzrostu rynku rok do roku sięga 144 % w przypadku rejestracji nowych kamperów i 129% nowych przyczep kempingowych.

Dynamiczny rozwój i wzrost rynku widać jak na dłoni podczas targów caravaningowych. Największe z nich, w Dusseldorfie właśnie dobiegły końca a polska scena przygotowuje się już do pierwszych targów w kraju, czyli Caravans Salon Poland w Poznaniu – 24-26 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Bilety tylko w sprzedaży online do nabycia pod tym linkiem: https://bit.ly/Bilety_na_Caravans_Salon_2021

Targi rosną wraz z rynkiem kamperów

451765345242665112
© Materiał Partnera

Coraz większy rynek, to więcej firm i coraz szerszy zakres usług. Wciąż pojawiają się nowi dealerzy, nowe wypożyczalnie czy sklepy z akcesoriami do kamperów. Wzrost zainteresowania przekłada się też na obłożenie kempingów a hotele zaczynają budować specjalne parkingi dla kamperów, które są samowystarczalne i mogą być gośćmi nawet w czasie pandemii.

Ten wzrost widać dobrze na targach Caravans Salon w Poznaniu, które były jedyną imprezą targową, jaką udało się zorganizować w 2020. Pomimo rygorów sanitarnych impreza okazała się dużym sukcesem. Powierzchnia ekspozycji była większa o 80% niż w roku poprzednim, pojawiło się więcej wystawców, gości i zobaczyliśmy aż 21 polskich premier kamperów i przyczep.

451765345242861720
© Materiał Partnera

IV Edycja, która wystartuje 24 września zapowiada się jeszcze lepiej. Organizatorzy przenieśli targi do większych pawilonów a ekspozycja zajmie aż 3 hale i większość parkingów Międzynarodowych Targów Poznańskich, w sumie niemal 20 000 m2 powierzchni zajętej przez wystawców i partnerów. Ilość premier, jakie zapowiadają wystawcy na pewno przekroczy 30 a i wystawców, jakich zobaczymy jest około 50. Swój udział zapowiedziały wszystkie najważniejsze firmy oraz sporo debiutantów. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć produkty i rozwiązania około 100 marek z branży caravaningowej i turystycznej.

Polska reprezentacja z Dusseldorfu, melduje się w Poznaniu

Na Caravans Salon swoje stoiska będą miały czołowe polskie firmy „eksportowe”, które niedawno zrobiły furorę na targach w Niemczech. Rozwiązania i nowości od Globe Traveller, Balcamp, Wavecamper czy też Escape Vans zobaczymy również w Poznaniu. Globe Traveller zapowiedział też polską premierę nowej wersji Voyagera Z a Wavecamper kilku swoich innowacyjnych patentów do kampervanów.

CarGO, Rapido i Benimar z dużymi strefami i licznymi premierami.

Prawdziwą gratką jest obecność na targach koncernu Rapido, który weźmie udział w sposób bezpośredni, jako producent, co nieczęsto zdarza się na targach w Polsce. Obchodząca za rok 60 urodziny firma z Francji zaprezentuje kilkanaście nowości i klasyków z oferty swoich marek: Rapido, Itineo i Dreamer.

451765345243189400
© Materiał Partnera

Również firmy CarGO i ACK Benimar zapowiedziały szereg premier i nowości od marek takich jak: Eura Mobil, Benimar, Karman Mobil, Adria, Pilote, Hobby czy Frankia. Bierzące informacje o premierach znajdziemy na stronie wydarzenia TUTAJ.

Ahorn Camp i LMC Caravan po raz pierwszy na targach w Polsce

Na Caravans Salon Poland nie zabraknie premier, i to nie tylko konkretnych kamperów czy przyczep, ale również pierwszych prezentacji marek. Takie debiuty będą miały w Poznaniu marki Ahorn Camp oraz LMC Caravan.

Za sprawą firmy CAMPER4U.PL zobaczymy niemiecką markę Ahorn Camp, czyli jedną z najszybciej rozwijających się i największych organizacji zajmujących się sprzedażą kamperów w Niemczech – na targach zobaczymy 4 modele tego producenta.

Firma Centrum TMT pokaże z kolei pojazdy marki LMC Caravan, również z Niemiec, której historia sięga lat 60tych.

Gratka dla fanów 4x4, sztuka Noriakiego oraz rozwiązania z pod znaku innowacyjnych „skrzynek”

Na poznańskich targach nie zabraknie również czegoś dla fanów ekstremalnych rozwiązań. Marka Adventure Van Conversions, znana z odważnych projektów zaprezentuje kilka swoich niesamowitych kamperów wyprawowych, między innymi Grand Tourer na bazie Renault Master 4x4 czy też wyjątkowy projekt The Watcher Ultimate 4×4 Sprinter NCV3, czyli van demonstracyjny ozdobiony rysunkami znanego, a pochodzącego z Poznania artysty street art NORIAKI’ego (Poznań pełen jest Watcherów, czyli Pana Peryskopa).

Będzie można również zobaczyć i porównać kilka projektów popularnych ostatnio skrzynek kempingowych, które pozwalają zamienić vana czy większy samochód w kampera na czas podróży. Swoje rozwiązania i patenty w tym zakresie zaprezentują marki takie jak: EGOE Nest, Escape Vans czy Raxo.

Volkswagen California w czterech odsłonach

Firma City Motors z Gdańska, dealer Volkswagena, zaprezentuje 4 różne wersje Californii, która jest obecnie najlepiej sprzedającym się w Polsce kamperem/kampervanem. Zobaczymy, więc małego kompaktowego Caddy California (nowość), wersję dla plażowiczów, czyli California Beach oraz dwie wersje większej Grand California – 600 i 680.

Strefy Specjalne, Zlot i dużo prelekcji

Caravans Salon w tym roku zajmuje aż 3 duże pawilony na MTP, będzie, zatem sporo do zobaczenia i sprawdzenia. Na szczególną uwagę zasługuje Pawilon 4, w którym zaplanowano Strefę Retro oraz Strefę Vanlife/Hand Made.

Zobaczymy tam, zatem ponad 20 retro kamperów i zestawów, prezentowanych przez ich właścicieli. Strefa powstaje przy współudziale grupy Campermajstry. Więcej o Retro przczytacie TUTAJ.

Strefa Vanlife/Hand Made, to z jednej strony miejsce, gdzie spotkamy Youtuberów i Vanliferów, którzy, na co dzień pokazują tajniki życia w drodze w internecie czy social mediach: tutaj spotkamy ekipy PodróżoVanie, Foxes in Eden, Terasfera czy Familiaventura. Natomiast z drugiej strony, znajdzie się tu miejsce dla właścicieli kamperów zbudowanych lub przerobionych samodzielnie.

Nieodłącznym elementem targów będzie XII Ogólnopolski Zlot Caravanigowy, w tym roku zamelduje się około 160 ekip. Niestety parcele skończyły się już jakiś czas temu.

W związku z odbywającym się w ramach targów Festiwalem Śladami Marzeń, zwiedzający będą mieli do dyspozycji dwie sceny: Scenę Targów w Pawilonie 6 oraz Scenę Festiwalu w Pawilonie 11 (Iglicy) to daje wybór spośród pond 30 różnych prelekcji i spotkań. Program Sceny Targów znajdziemy TUTAJ, natomiast Festiwalu Podróżniczego TUTAJ.

Zapraszamy do Poznania, na Międzynarodowe Targi Poznańskie od 24 do 26 września.

Bilety tylko w sprzedaży online do nabycia pod tym linkiem: https://bit.ly/Bilety_na_Caravans_Salon_2021

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)