Co robicie za kierownicą?

Co robicie za kierownicą?19.11.2009 14:05
funny-photo
funny-photo
Michal Grygier

Co by nie powiedzieć, wszystko co robimy za kierownicą, a nie jest to kierowanie, jest niebezpieczne. Tylko, coś trzeba robić, bo sama jazda kiedyś wreszcie się znudzi... Zatem, co robimy w naszych samochodach?

Ciekawy ranking opublikował Rankomat.pl, który uwzględnia rzeczy które wykonujemy prowadząc.

Rankomat.pl to porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawa dotyczy Polaków.

Najchętniej zatracamy się w słuchaniu muzyki. Nie ma w tym nic odkrywczego. Słuchamy radia lub muzyki z odtwarzaczy CD/MP3. Tak odpowiedziało 37,5% kobiet i 42% mężczyzn.

Jednak bardziej odkrywczy jest odsetek ankietowanych kierowców, która uprawia lub uprawiało seks w samochodzie. Pytanie tylko, czy podczas jazdy?! Do utrzymywania gatunku ludzkiego przyznaje się 29% panów i 15,5% pań. Czyli jak? Albo panie są wstydliwe, albo na jednego pana przypada więcej kobiet.

funny-pictures-driving-cat-hits-dog
funny-pictures-driving-cat-hits-dog

Interesujące jest również to, że 33% kobiet oraz 25% mężczyzn deklaruje, że podczas jazdy koncentruje się wyłącznie na... jeździe. W co nie chce mi się bardzo wierzyć.

Wyjątkowo niewielu z nas prowadzi rozmowy przez telefon za kółkiem - 11,5% pań oraz 12% panów. Z tego co widzę na ulicach, ten wynik powinien być znacznie wyższy. Według Polaków jest to jednocześnie najpoważniejsza przyczyna wypadków spośród wszystkich rozpraszających uwagę czynności wykonywanych podczas prowadzenia auta - uważa tak 62% kobiet oraz 50,5% mężczyzn. A seks? To jest dopiero rozpraszacz...

jazda autem
jazda autem

Dialogi telefoniczne są również najbardziej denerwującym zachowaniem kierowców w oczach osób, które są pasażerami (29,5% kobiet oraz 26,5% mężczyzn).

„Polacy coraz lepiej rozumieją negatywny wpływ rozmów telefonicznych na bezpieczeństwo jazdy. Rozkojarzenie podczas biznesowej czy prywatnej pogawędki często kończy się nie tylko wypadkiem, ale również problemami z ubezpieczeniem. Jeśli firma ubezpieczeniowa sprawdzi, że uczestnicząc w wypadku rozmawialiśmy przez komórkę, może odmówić wypłaty odszkodowania - podkreśla Wojciech Rabiej z porównywarki rankomat.pl.

Według - o dziwo - kobiet, drugą najpoważniejszą przyczyną wypadków jest... robienie makijażu np. podczas jazdy w korku (11% odpowiedzi), ale jednocześnie tylko 2% pań deklaruje, że prowadząc auto poświęca się właśnie tej czynności - NIE WIERZĘ! ;)

Największą naszym kłamstwem jest to, że nie przyznajemy się do palenia papierosów za kółkiem. Tylko 1% kobiet i 3,5% mężczyzn się do tego przyznaje. To skąd te lokomotywy stojące w korkach? Z kolei palący kierowcy, bardzo przeszkadzają pasażerom, co potwierdziło 18,5% kobiet i 15% mężczyzn.

A nikt nie je podczas jazdy?

Eat
Eat

Najbardziej rozbawiła mnie informacja o możliwości spotkania na drodze stada krów (norma)  lub dzików, czy innych kopytnych, a nawet… wpadnięcia przez uchylone okno zająca!

Badanie „Co Polacy robią za kierownicą?” zostało przeprowadzone na zlecenie rankomat.pl przez firmę Pactor w październiku 2009 r.

O dziwo nikt nie wspomina o pracy na laptopie stojąc w korku, o przebieraniu się, o rozwiązywaniu krzyżówek, o oglądaniu TV, czy myciu zębów... a takie rzeczy akurat widziałem.

A co Wy robicie za kółkiem? I co Wam wpadło przez uchyloną szybę?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)