Yamaha YZF-R3 już niebawem?

W sieci pojawiły się informacje o tym, że Yamaha zastrzegła dwie nazwy towarowe: "YZF-R3" oraz "R3". Czyżby w końcu do oferty producenta miał zawitać jakiś sportowy trzycylindrowiec? Niekoniecznie.

fot. xalo.vn

Co prawda przez jakiś czas plotki o tym, że Yamaha wprowadza do oferty trzycylindrowca, utrzymywały się na fali. Zabrakło jednak jakichkolwiek dowodów, by móc chociaż przypuszczać, że rozwiązanie to będzie wdrożone.

Rzeczywiście, podczas targów Intermot w 2012 roku producent zaprezentował światu prototyp trzycylindrowego silnika. Już wówczas pojawiały się spekulacje, że rozwiązanie to zostało zastosowane w modelach R1 oraz R6. Do tego jednak nie doszło, ale temat wrócił właśnie w momencie, kiedy Yamaha zastrzegła znaki towarowe dla nazw "YZF-R3" oraz "R3".

Jak jednak można przypuszczać, nazwa wcale nie wskazuje na ilość cylindrów, a na pojemność. Rachunek jest prosty, zarówno w przypadku modeli, czy było to R1, R6, czy też R25, które zostało niedawno zaprezentowane światu producent kierował się oznaczaniem według pojemności. Kolejno zatem modele odpowiadały za pojemności 1000 ccm, 600 ccm oraz 250 ccm. Wygląda na to zatem, że do stajni Yamahy trafi model o pojemności 300 ccm.

Nie da się ukryć, że w ofercie Yamahy brakowało "trzysetki". Konkurencji marki, jak choćby Honda z modelem CBR300R, czy Kawasaki z Ninją 300 podbili serca wielu początkujących miłośników sportowej jazdy. Czy Yamasze też się to uda? Oby nie było za późno.

Zobacz również: Wideotest Maserati Ghibli

Podziel się:

Także w kategorii Motocykle:

Widmo toru w Lublinie w spocie promującym województwo - co na to władze? Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] Nowe BMW 1200R na 2015 rok przyłapane podczas testów Śmierć na Rajdzie Dakar: zginął motocyklista Dakar: Przygoński i Sonik na podium 5. etapu "Litr" dla początkującego motocyklisty? Nie warto próbować Nie kopiuj Yamahy, bo czeka cię proces Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady] Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar Kobiety w Rajdzie Dakar 2014 Dakar 2014 - zapowiedź [motocykle i quady] Na co zwracać uwagę podczas kupna motocykla? [poradnik] Nowe stunt-wideo Ewy Pieniakowskiej [aktualizacja] Podsumowanie tygodnia w sporcie motocyklowym 19.12-26.12.2013 Romet przedstawia dwa motocykle typu allroad Yamaha zajmie się produkcją samochodów Świąteczne życzenia od motocyklowych producentów [aktualizacja] Jak bezpiecznie zimować motocykl? [poradnik] Kobiety w sporcie motocyklowym? FIM jest na tak! Futurystyczny J Concept - propozycja Kawasaki [aktualizacja] Suzuki GSX-R 750 na 2014 rok: skazany na sukces? Motocyklowe patronaty medialne Autokult.pl na 2014 rok BMW R NineT według Urban Motor Jazda na bogato: BMW K1600 GTL Exclusive 2014 [aktualizacja]