Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz. 2]

Ten artykuł ma 10 stron:

Audi 80 B3 i Lister Storm

Producenci drogich sportowych samochodów nie są skorzy do chwalenia się pożyczaniem elementów ze zwykłych samochodów. Chociaż stosowane przez nich zabiegi wyglądają dobrze i nie rzucają się w oczy, niewiele osób wie, że np. McLaren pożyczył pewien element od Volkswagena. Zapraszam na drugą część zestawienia.

Audi 80 B3 i Lister Storm

Lister Storm to wyścigowy samochód z homologacją drogową budowany w Wielkiej Brytanii od 1993 roku. Auto używało największej V12, jaką tylko udało się zmieścić w samochodzie drogowym od czasu II wojny światowej. Był to 7-litrowy motor Jaguara. Ten niesamowity sportowy wóz korzystał z tylnych świateł zupełnie zwyczajnego Audi 80.

Zobacz również: Peugeot - nowości na targach w Genewie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Bugatti Veyron - wersje specjalne na 100 zdjęciach Maksimum frajdy z jazdy: 10 najlepszych samochodów do zabawy [cz.1] Porażki motoryzacyjne przyłapane na wideo Auto elektryczne i mieszkanie w bloku. Czy da się to połączyć? Rodzinny Samochód Roku 2014 Czytelników Autokult.pl - wyniki plebiscytu Najciekawsze premiery minionego roku - najważniejsze nowe samochody sportowe i luksusowe [cz.1] Najmocniejsze nowe kombi na polskim rynku Podaruj sobie trochę stylu: pierwsze spotkanie z Hyundaiem i30 Fastback Bezpieczna flota, tańsze paliwo, lepsza kontrola wydatków. To korzyści z nowoczesnej telematyki Pinnacle Portfolio sprzedane na aukcjach w Monterey za 283 mln zł! Ważne są: wydajność energetyczna i stopień odzyskiwania energii - Maciej Panek o Mercedesie EQC Samochód roku 2015 według czytelników oraz redakcji Autokult.pl