Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz. 2]

Ten artykuł ma 10 stron:

Audi 80 B3 i Lister Storm

Producenci drogich sportowych samochodów nie są skorzy do chwalenia się pożyczaniem elementów ze zwykłych samochodów. Chociaż stosowane przez nich zabiegi wyglądają dobrze i nie rzucają się w oczy, niewiele osób wie, że np. McLaren pożyczył pewien element od Volkswagena. Zapraszam na drugą część zestawienia.

Audi 80 B3 i Lister Storm

Lister Storm to wyścigowy samochód z homologacją drogową budowany w Wielkiej Brytanii od 1993 roku. Auto używało największej V12, jaką tylko udało się zmieścić w samochodzie drogowym od czasu II wojny światowej. Był to 7-litrowy motor Jaguara. Ten niesamowity sportowy wóz korzystał z tylnych świateł zupełnie zwyczajnego Audi 80.

Zobacz również: Peugeot 508 (2018) - premiera w Genewie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

10 najtańszych nowych kabrioletów na polskim rynku Ultrarzadkie samochody z lat 2000-2010 [cz.1] W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z autami uterenowionymi, Audi S8 plus i Autodrom Škody Opel Insignia – biznesowy partner i asystent w jednym Test porównawczy 5 alkomatów Najciekawsze premiery minionego roku - 13 najważniejszych nowych aut dla ludu Nowe Audi A5 i S5 kontra stare - jak się zmieniło niemieckie coupé? Alfa Romeo 156 GTA - autofascynacje Ekologia i oszczędzanie idą w parze. Pozwalają na to nowoczesne technologie Volkswagen Corrado VR6 [autofascynacje] Sekretne koncepty Porsche 10 najmniejszych nowych samochodów na polskim rynku