Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady]

Dziś odbył się trzeci etap zmagań na Rajdzie Dakar. Jak poradzili sobie motocykliści i kierowcy quadów?

fot. Rafał Sonik / facebook

Trasa dzisiejszego etapu wiodła z miejscowości San Rafael do San Juan. Po raz pierwszy podczas Rajdu Dakar zawodnicy skonfrontowali się z krajobrazem górzystym – zmagania odbywały się w cieniu wulkanu Aconcagua ('Kamienny Strażnik'). Trasa znajduje się na wysokości 4300 metrów. Z uwagi na trudne warunki pogodowe przebieg odcinka został zmieniony i jego start przesunięto na 130 kilometr pierwotnej trasy. Dodatkowym utrudnieniem był również fakt, że dzisiejsza przeprawa stanowiła pierwszą część etapu maratońskiego.

To był zdecydowanie dobry dzień dla naszego quadzisty Rafała Sonika. Kapitan Poland National Team linię mety przekroczył jako pierwszy, po 4 godz. i 58 min przeprawy. Drugi był Ignacio Casale ze stratą 3 min 50 s do Polaka, a trzeci Urugwajczyk Lafuente Sergio.

Jakub Przygoński, reprezentant Polski w kategorii motocykli, do mety trzeciego etapu dojechał na 9. miejscu ze stratą niewiele ponad 20 min do lidera. Na to samo miejsce Kuba awansował w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą etapu został Joan Barreda, który cały odcinek pokonał w 03:47.03. Drugi na mecie zameldował się Cyril Despres ze stratą 4 min 41 s, a 3. pozycję zajął Marc Coma ze stratą 6 min 56 s.

Zobacz również: Wideotest Maserati Ghibli

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Motocykle:

Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar Kobiety w Rajdzie Dakar 2014 Dakar 2014 - zapowiedź [motocykle i quady] Na co zwracać uwagę podczas kupna motocykla? [poradnik] Nowe stunt-wideo Ewy Pieniakowskiej [aktualizacja] Podsumowanie tygodnia w sporcie motocyklowym 19.12-26.12.2013 Romet przedstawia dwa motocykle typu allroad Yamaha zajmie się produkcją samochodów Świąteczne życzenia od motocyklowych producentów [aktualizacja] Jak bezpiecznie zimować motocykl? [poradnik] Kobiety w sporcie motocyklowym? FIM jest na tak! Futurystyczny J Concept - propozycja Kawasaki [aktualizacja] Suzuki GSX-R 750 na 2014 rok: skazany na sukces? Motocyklowe patronaty medialne Autokult.pl na 2014 rok BMW R NineT według Urban Motor Jazda na bogato: BMW K1600 GTL Exclusive 2014 [aktualizacja] Damsko-męska sesja na Ducati Panigale Buspasy dla krakowskich motocyklistów W poszukiwaniu najznakomitszych wąsów z Bridgestone Bros Unieruchomienie motocykla na odległość? To już możliwe Projekt motocykla Audi Supersport 10R Tragiczny wypadek podczas Sic Supermoto Days Wyścigi bez ograniczeń: Isle of Man TT