"Twój telefon może zabić" - nowa kampania promująca bezpieczeństwo motocyklistów

Fundacja Jednym Śladem przygotowała nowy spot promujący bezpieczeństwo motocyklistów. Tym razem autorzy skupili się na problemie użytkowania telefonów komórkowych przez prowadzących samochody. Twórcy spotu wskazują, jak bardzo może być to niebezpieczne w skutkach dla innych użytkowników dróg.

Dla niektórych, telefon komórkowy, to narzędzie, bez którego nie można się obejść: dla jednych to niezbędny dodatek do pracy, dla innych — forma kontaktu z bliskimi osobami. Często można zauważyć wielu kierowców samochodów, którzy prowadząc, rozmawiają przez telefon. Bez wątpienia, takie zachowanie może stanowić zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale także dla innych.

Fundacja Jednym Śladem podkreśla, że to przede wszystkim motocykliści są największą grupą ryzyka - skupiony na rozmowie kierowca nie zawsze może dostrzec, kiedy motocykl jadący za nim wykonuje jakiś manewr. A to szybko może spowodować kolizję — nierzadko — tragiczną w skutkach.

Hasło, jakie przyświeca całej akcji, to: "Pamiętaj — twój telefon może zabić — używaj go z głową!". Podobnych akcji na świecie było już wiele. Motocykliści doskonale zdają sobie sprawę z przedstawianego problemu. Pojawia się natomiast pytanie, czy przesłanie zadziała na wyobraźnię do tych, do których jest skierowane, czyli kierowców samochodów.

Zobacz również: Nowy Peugeot 308 SW i 308 GTi - podsumowanie serii testów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Motocykle:

Motocyklowe nowości Hondy na 2014 rok Ognisty stunt Janisa Rozitisa Caterham wchodzi na rynek motocyklowy Harley-Davidson prezentuje nowe modele: Street 750 oraz Street 500 Przepis na sukces w Pucharze Polski - wywiad z Maciejem Sikorą