Raport awaryjności silników

Zaskakująco źle wypadły marki niemieckie. Na czele zestawienia znajdują się producenci z Japonii.

Honda S2000

Honda S2000

Warranty Direct ma w swojej bazie 50 tys. polis gwarancyjnych. Jest to największy zasób w Wielkiej Brytanii. Tak potężna baza danych dostarcza niezwykle interesujących statystyk. Firma przedstawiła informacje dotyczące częstotliwości pojawiania się usterek silników dla wielu marek. Statystyki te nie są zadowalające dla niemieckich producentów: Audi, BMW i Volkswagena. Ich honoru broni tylko Mercedes. Najgorzej wypadło Audi, które w częstotliwości pojawiania się awarii jednostek napędowych przebiły tylko samochody nieżyjącej już MG Group. Statystyki nie są pomyślne również dla Vauxhalla, czyli brytyjskiej marki Opla, Saaba oraz Peugeota i Renault. Warto tu przypomnieć, że jeszcze do niedawna Saab należał do General Motors, podobnie jak wciąż jest w przypadku Vauxhalla.

Jak się okazuje, najlepiej sprawują się jednostki z Japonii. Króluje Honda. Drugie miejsce należy do Toyoty z wynikiem bardzo dobrym, chociaż dwukrotnie gorszym niż przodujący konkurent. Trzecie miejsce zajmuje wcześniej wspomniany Mercedes-Benz.

Silnik Audi RS5

Oczywiście nie tylko częstotliwość usterek, ale również koszty napraw są dla użytkowników samochodów niezwykle istotne. W tej kategorii najgorzej wypadł Range Rover Vogue. Najwyższa kwota roszczenia gwarancyjnego dla tego samochodu wyniosła 12 998,46 funtów.

Producenci najbardziej niezawodnych silników:

1. Honda (awaria w 1 na 344)
2. Toyota (awaria w 1 na 171)
3. Mercedes-Benz (awaria w 1 na 119)
4. Volvo (awaria w 1 na 111)
5. Jaguar (awaria w 1 na 103)
6. Lexus (awaria w 1 na 101)
7. Fiat (awaria w 1 na 85)
8. Ford (awaria w 1 na 80)
9. Nissan (awaria w 1 na 76)
10. Land Rover (awaria w 1 na 72)

Producenci najbardziej zawodnych silników:

1. MG Rover (awaria w 1 na 13)
2. Audi (awaria w 1 na 27)
3. MINI (awaria w 1 na 40)
3. Saab (awaria w 1 na 40)
5. Vauxhall (awaria w 1 na 41)
6. Peugeot (awaria w 1 na 44)
7. BMW (awaria w 1 na 45)
8. Renault (awaria w 1 na 46)
9. Volkswagen (awaria w 1 na 52)
10. Mitsubishi (awaria w 1 na 59)

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Zaskakujący jest duży rozstrzał wyników z początku i z końca stawki. 1 awaria na 344 jednostki Hondy w porównaniu z 1 na 13 MG Rover to przepaść. Duże różnice są również między 1., 2. i 3. miejscem.

Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Jak sprawują się silniki w Waszych samochodach? Ich awaryjność potwierdza te statystyki czy może im przeczy?

Źródło: The Telegraph

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Teasery Volvo Concept XC Coupé – zapowiedź nowego XC90 [aktualizacja] Aktor Paul Walker zginął w wypadku! [aktualizacja] Nowy Mercedes-Benz Klasy C oficjalnie! W Polsce powstanie oficjalne przedstawicielstwo Lamborghini Godsil Manhattan – V16 i CNG? BMW X1 – subtelne zmiany na rok 2014 Poważne zmiany w regulaminie F1 - FIA je zatwierdziła! Holden jednak zaprzestanie produkcji w Australii FIA chce nowego zespołu w Formule 1 Nowy Mercedes Klasy C - przeciek pierwszych zdjęć [aktualizacja] BMW Z4 Pure Fusion Design – jeszcze więcej luksusu Nowe Porsche Macan - kolejne filmy Crossover Seata coraz bliżej Adrian Sutil oficjalnie w Sauberze Mansory + Raff House + Mourinho = 750 KM Porsche 911 (991) Targa - ilustracje patentowe? Nowy SUV Peugeota w 2015 roku Nowy Mercedes Klasy V już w styczniu! Nowe Subaru WRX (2015) – premiera w Los Angeles [aktualizacja] Łamanie przepisów drogowych, czyli realia polskich dróg M-Sport podaje skład na sezon 2014. Kubica w zespole! RevoZport Lamborghini Aventador LaMotta - 820 walecznych koni! Zapowiedź Rinspeeda XchangE Concept – samochodu bez kierowcy Scalable Product Architecture dla nowego Volvo XC90 [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Drzewo zmiażdżyło volkswagena T2. Późniejszy wyczyn auta jest dowodem niezniszczalności starych konstrukcji Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Nowa Toyota Century - staruszek w doskonałej formie Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Polacy wybierają znów Fiata Tipo. To już mocny gracz na polskim rynku Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Honda z ambitnymi planami elektryfikacji. Hybrydowa CR-V to dopiero początek Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym! Będą sportowe SUV-y od Hyundaia? Pracuje nad tym spec z BMW