Wyższy wymiar łączności - nowy Lexus NX

Materiał partnera Lexus

Premiera nowego modelu NX została pozytywnie odebrana przez media i klientów marki. Oprócz rozwiązań technologicznych ułatwiających jazdę i nowych jednostek napędowych wielu zwróciło uwagę na nowoczesny system multimedialny, oraz jego innowacje w zakresie łączności.

Po wejściu do nowego Lexusa NX najpewniej spotkamy się z systemem Lexus Link PRO, który powita nas 14-calowym dotykowym ekranem w jakości HD. Ponad 80% klientów wybiera właśnie ten opcjonalny system, prawdopodobnie dlatego, że umieszczony centralnie na desce rozdzielczej ekran wprowadza wcześniej niespotykaną w segmencie troskę o jakość oraz intuicyjność użytkowania.

Intuicyjna jest także interakcja z nowym asystentem głosowym Lexus Concierge, którego wywołujemy komendą “Hej Lexus”. Pokładowy Concierge pomoże nam podczas przeszukiwania Internetu, wykonywania połączeń telefonicznych, obsługi systemu audio lub ustawień klimatyzacji. Wystarczy powiedzieć: „jest mi zimno” lub „jestem głodny”, a system zareaguje poprzez zwiększenie temperatury lub wskazanie najbliższych restauracji.

Zdalne aktualizacje oraz nawigacja komunikująca się z chmurą to rozwiązania, które wykorzystują moduł DCM pojazdu z kartą SIM. To dzięki niemu Lexus NX pozostaje w kontakcie ze światem. System daje także dostęp do nawigacji w chmurze, która wykorzystuje zawsze aktualne informacje o ruchu drogowym, wypadkach i zdarzeniach na drodze.

Działanie Lexus Link Pro wykracza poza sam samochód. Korzystając z aplikacji Lexus Link, dostajemy dostęp do wybranych funkcji samochodu. Otwieranie i zamykanie drzwi, wcześniejsze włączenie ogrzewania lub klimatyzacji, czy uruchomienie świateł awaryjnych – wszystko to od teraz można zrobić zdalnie.

Czy zdarza Wam się zastanawiać, czy na pewno zamknęliście zaparkowany samochód? W tym wypadku szybkie spojrzenie na aplikację utwierdzi Was w przekonaniu, że jest zamknięty. Aplikacja udostępnia także dane o parametrach jazdy czy informacje o kontrolkach ostrzegawczych. Oferuje też pomoc w efektywnym wykorzystywaniu układu hybrydowego oraz funkcję „znajdź mój samochód”.

Mobilna aplikacja pozwala także na analizę danych parametrów jazdy czy wytłumaczenie kontrolek ostrzegawczych. Dzięki temu możemy się lepiej nauczyć wykorzystywać układ hybrydowy oraz lepiej poznać swój samochód.

Materiał partnera Lexus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Audi R8 V10 vs. Audi RS6 Evotech [wideo] Policyjne Scirocco po konkretnym tuningu Volkswagen Touareg GTE trafi także do Europy. Wkracza w ostatnią fazę testów 300-konny Focus RS na wideo Jak w Karolinie Południowej jeździ się na nartach wodnych? Top 7 najciekawiej przemalowanych (w Photoshopie) ciężarówek Hans Zimmer przedłuża współpracę z BMW. Będzie komponował dźwięki dla aut elektrycznych Sébastien Ogier po raz trzeci z rzędu wygrywa Rajd Wielkiej Brytanii 2015 Mandaty w Polsce a za granicą. Porównanie pokazuje, dlaczego potrzebujemy zmian Porsche Cayenne Platinum Edition OC dla kierowcy, a nie dla pojazdu - propozycja Konfederacji 2015 Ford F-150 - lżejszy i bardziej wydajny

Popularne w tym tygodniu:

Clarkson, May i Hammond filmują w Polsce? Widziano ich w Gdańsku Richard Hammond rozbił się na Torze Poznań. Do sieci wyciekły zdjęcia z wypadku Orlen sprzeda paliwo 30 groszy taniej. Ale tylko uczestnikom programu lojalnościowego Zmiana zasad rabatu na paliwo Orlenu. Od 1 lipca uproszczona procedura Straż miejska założyła blokadę na koło radiowozu. Internauci nie kryli emocji Miliony pod wodą. Powódź na Florydzie zniszczyła kolekcję supersamochodów Promocja na paliwa Orlenu działa jeszcze inaczej. Kluczowe są kupony Benzyna potaniała o 10 groszy. Czy ceny paliw spadły dzięki Orlenowi? Prezes Orlenu obniży ceny, ale tylko dla spełniających jeden warunek BMW chce zostawić manuale przy życiu, ale nie licz, że będzie tanio Dwa mandaty na kwotę 5 tys. zł. Rowerzysta ma czego żałować Nowy Lexus UX, czyli udoskonalona wersja miejskiego crossovera