Sukces młodego Polaka na słynnym torze. Kacper Sztuka zdobył pierwsze podium w sezonie

Sukces młodego Polaka na słynnym torze. Kacper Sztuka zdobył pierwsze podium w sezonie

Kacper Sztuka zdobył drugie miejsce w wyścigu, w którym startował jako "gość"
Źródło zdjęć: © fot. mat. pras. US Racing
Szymon Jasina
24.04.2022 12:25, aktualizacja: 14.03.2023 12:26

Kacper Sztuka w niedzielny poranek stanął na drugim stopniu podium w trzecim wyścigu Formuły 4 na słynnym torze Spa-Francorchamps. Weekend, który dla Polaka miał być tylko treningiem, zakończył się niezwykle udanie.

Kacper Sztuka jest młodym kierowcą z Cieszyna, który w sezonie 2022 startuje w należącej do Ralfa Schumachera (byłego kierowcy Formuły 1 i brata Michaela) ekipie US Racing. Polak będzie brał udział w pełnym sezonie włoskiej serii Formuły 4. Jednak jeszcze przed jej startem, w ramach treningu, wystartował w jednym weekendzie niemieckiej serii ADAC F4.

"Trening" okazał się niezwykle udany. Z powodów regulaminowych młody Polak mógł wziąć udział tylko w dwóch wyścigach z trzech i dlatego ominął pierwszy z nich. Już w drugim, który odbył się w sobotę, Kacper Sztuka był czwarty. Jednak miejsce tuż za podium nie usatysfakcjonowało polskiego kierowcy i w niedzielę było jeszcze lepiej. Na torze Spa-Francorchamps finiszował zaledwie pół sekundy za zwycięzcą, Rafaelem Camarą.

Taki początek sezonu napawa optymizmem przed startami we włoskiej serii Formuły 4, w której Polak będzie walczył w sezonie 2022. Nawet w serii ADAC F4, w której miał być tylko gościem, aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwsze zmagania włoskich mistrzostw Formuły 4 odbędą się w dniach 5-8 maja na torze w Imoli. Cały sezon obejmie siedem weekendów wyścigowych, z czego pięć będzie miało miejsce na włoskich torach, jeden odbędzie się na Red Bull Ringu w Austrii, a w drugiej połowie czerwca zawodnicy zawitają do Spa, gdzie Kacper Sztuka będzie mógł wykorzystać nabrane doświadczenie.