6 najtańszych aut w Polsce. Nawet na te i tak nas nie stać

Polaków zaliczanych przez rząd do "klasy średniej" stać na niektóre z tych nowych aut, ale nie każdy chciałby takie kupić. Dlatego szukają najczęściej samochodów używanych.

Żebyście nie mieli złudzeń — nawet osoby, które mają pieniądze na samochód, nie kupią raczej żadnego z wymienionych. Jeśli potrzebują miniumum kompaktu, to tu takiego auta nie ma. Samochody miejskie segmentu A czy B to właśnie auta dla bardziej zamożnych osób (poza firmami), które poszukują czegoś drugiego lub trzeciego w swoim gospodarstwie domowym.

O tym, na jakie auta stać "klasę średnią", napisałem w poniższym artykule. Chodzi oczywiście o te, które w pełni zaspokoiłyby minimalne potrzeby transportowe użytkowników.

Polskiej klasy średniej nie stać na klasę średnią. Oto dlaczego jeździmy starymi autami

Klasę średnią tworzą według Polskiego Ładu osoby zarabiające "na rękę" od ok. 4 do ok. 7,5 tys. zł miesięcznie. Jeśli chcą kupić nowe auto,…

Nowe, najtańsze auta w Polsce

Niestety, kwotę rzędu 40 tys. zł można przeznaczyć najwyżej na używane kilkuletnie auto kompaktowe lub nieco starsze auto klasy średniej. Samochody zaczynają się od poziomu nieco powyżej 40 tys. zł, ale da się znaleźć aż sześć modeli, które mieszczą się w budżecie do 50 tys. zł. Zapraszam na przegląd rynku nowych, najtańszych aut w kraju.

Obserwuj nas na Google News:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Sprawca zdarzenia drogowego nie ma polisy OC lub zbiegł - co zrobić? Pasek rozrządu szybko do wymiany. Silniki, w których nie wytrzyma nawet 100 tys. km Kupujesz auto używane? Oto detale, na które warto zwrócić uwagę, bo i tak za nie zapłacisz Jak przygotować silnik Diesla do mroźnej zimy? Poradnik użytkownika Ostatnia szansa na zakup. 11 udanych aut, które wkrótce znikną z salonów Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego? Gniazdko kontra szybka ładowarka Najdroższe i najtańsze w serwisowaniu auta. Ranking 20 marek samochodów Przez wojnę wodór dla aut może pojawić się szybciej niż się spodziewano Ile kosztuje podstawowy serwis przeciętnego samochodu? Opony o niskich oporach toczenia. Sprawdzamy, czy są sposobem na tani wakacyjny wyjazd Opony się nie starzeją, gdy właściwie je przechowujesz. Zobacz, jak to zrobić Znak B-25 zakaz wyprzedzania. Co z motocyklem, quadem, traktorem?

Popularne w tym tygodniu:

Stara metoda na chłodzenie bez klimy. Taksówkarze potwierdzają Masz klimatyzację? Musisz znać zasadę 5 minut. Różnicę poczujesz od razu Prawie całe 500 plus na paliwo. Wakacyjne wyjazdy autem najdroższe w historii Każdy rowerzysta powinien znać art. 86a. Grzywna do 3000 zł Czy używanie opon zimowych latem jest legalne? Mandatu nie dostaniesz, ale jest inny problem Jak nie zachorować od klimatyzacji w aucie? Wystarczy przestrzegać kilku zasad Rowerzysta nie musi korzystać z drogi dla rowerów? Kontrowersyjny wyrok sądu Przez pięć lat zaoszczędzisz 20 tys. zł i kupisz kolejne auto. Wystarczy dobrze wybrać Nie zapłaciłeś za podróż autostradą e-TOLL? Masz więcej niż trzy dni na zapłatę 8000 zł mandatu zamiast utraty prawa jazdy. Tłumaczymy, dlaczego tylko tyle Mandat murowany. Będziesz zaskoczony, że takie istnieją Wakacje po Europie: poznaj obostrzenia covidowe, ograniczenia prędkości i opłaty za autostrady