Folia na złodzieja. Prosty trik policji działa, sprawdziliśmy to

Policja stale ostrzega przed złodziejami, którzy — stosując metodę "na walizkę" — z łatwością kradną auta. Na szczęście istnieje prosty sposób na zabezpieczenie samochodu. Filip Buliński sprawdził go w praktyce.

Tzw. systemy bezkluczykowe są znane z wygody – nie tylko dla kierowców, ale, niestety, również dla złodziei. Rozwiązanie to pozwala otworzyć auto i włączyć je bez wyciągania kluczyka z kieszeni. Wysyła on specjalny sygnał, który następnie jest wykrywany przez odpowiednie moduły w samochodzie. To właśnie ten sygnał przechwytują złodzieje przy użyciu urządzenia przypominającego walizkę.

Przed tą metodą da się zabezpieczyć. Na rynku nie brakuje specjalnych etui, które blokują sygnał kluczyka i uniemożliwiają złodziejowi zastosowanie "sztuczki". W zupełności wystarczająca może się okazać też… zwykła folia aluminiowa, co swego czasu proponowała polska policja. W powyższym wideo Filip Buliński pokazuje, jak należy jej użyć, by kradzież sposobem "na walizkę" się nie udała.

Warto dodać, że również producenci aut pracują nad patentami, które poprawią bezpieczeństwo systemów bezkluczykowych. Kluczyk może np. przerywać emitowanie sygnału, gdy leży nieruchomo na parapecie. To właśnie w takich momentach, pod osłoną nocy, złodziejom najłatwiej jest przechwycić sygnał i ukraść auto.

Metoda na walizkę wciąż działa. Tak skradziono samochód w Rybniku

Jak się okazuje, powszechnie znana i stosowana przez złodziei metoda kradzieży samochodu na walizkę wciąż działa. Ostatnio niemal w środku nocy w ten…

Metoda "na walizkę" coraz mniej skuteczna. Jest nowa lista aut odpornych na ten trik złodziei

Wielu Polaków pracuje na zakup samochodu przez kilka lat. Pojazd stracić można jednak w ciągu kilkudziesięciu sekund. Metoda "na walizkę" zbiera coraz…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Taryfikator mandatów i punktów karnych na rok 2013/2014 Jak działa lusterko fotochromatyczne? Turbosprężarka – budowa, materiały, warunki pracy Jakość paliw: kontrole UOKiK w 2017 roku - niektóre stacje to pułapki Jak zmniejszyć turbodziurę? Tak radzą sobie producenci silników Rękojmia na samochód używany. Uważaj na niekorzystne zapisy w umowie sprzedaży Co to jest karta kierowcy i jak ją uzyskać? Pompa + wtryskiwacz = pompowtryskiwacz. Wyjaśniamy działanie Najgorsze silniki Diesla, których nie polecamy w samochodach używanych Co to jest szpera? Wyjaśniamy działanie mechanizmu, który ułatwia "latanie bokiem" Wirtualny alkomat - sprawdzamy, czy internetowe kalkulatory się czymś różnią Tramwaj i samochód na skrzyżowaniu. Który pojazd ma pierwszeństwo?

Popularne w tym tygodniu:

Paradoks paliwowy: droższe paliwa oznaczają większe oszczędności, jeśli masz LPG Psują się przez niewłaściwy olej. Mechanik przestrzega właścicieli aut 5 rzeczy, których pewnie nikt wam nie mówił o oponach Opony bieżnikowane - tańsze od nowych, a nawet używanych Zasada rotacji przy zmianie opon. Przejeździsz o jeden sezon więcej Tak wygląda "oszczędzanie". Nowa opona nadaje się tylko do wyrzucenia Jedno zdanie i masz kłopot. Z nagrywaniem policjantów trzeba uważać Kierowcy często źle używają tego światła. Niewiedzą narażają się na mandat Kiedy dziecko może jeździć w aucie jak dorosły – bez podstawki i fotelika? Czy zmieniać już opony? Tych ze śnieżynką nie musisz Japońskie diesle: D-4D Toyoty - nie wszystkie wersje są udane Bezkolizyjny skręt w lewo. Co oznacza taki znak i czy trzeba go przestrzegać?