Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Toyota GR Yaris

Zwycięzcy kategorii głównej Samochód Roku Wirtualnej Polski to bardzo zróżnicowana grupa. Mamy tu auta, które po prostu były świetnymi rynkowymi premierami, jak Kia Stinger, ale także szczególnie udane próby wyjścia w przyszłość o krok przed konkurencję, takie jak Jaguar I-Pace. W tym roku znów wybraliśmy coś innego, ale budzącego wielkie emocje.

Tytuł najlepszego wśród najlepszych zdobyła Toyota GR Yaris. Uznaliśmy, że laureat również w kategorii Sportowy Samochód Roku Wirtualnej Polski, jest maszyną wyjątkową nie tylko w kategorii emocji i osiągów, ale i motoryzacji w ogóle.

Toyota GR Yaris to premiera budząca w minionym roku największe emocje. Niezwykła japońska maszyna nie ma oceanu momentu obrotowego i rozwiązań rodem z przemysłu kosmicznego, ale mimo to jest samochodem bardzo nowoczesnym, równolegle hołdującym temu, za co motoryzację kochamy najbardziej.

To takie samochody jak Toyota GR Yaris sprawiają, że dzieciaki zakochują się w autach, a dorośli na nowo odkrywają swoją pasję. To pojazd, który stanowi definicję tego, za co samochody się uwielbia. Jest czymś więcej niż kolejną nowością, którą za kilka lat zmieni następca. To klasa sama w sobie, która chociaż jeszcze zjeżdża z linii produkcyjnej, już zyskała miano legendy.

Każdy kolejny nakład przeznaczany na polski rynek rozchodzi się zanim informacja o dodatkowej puli rozejdzie się po mediach. GR Yaris udowadnia, że w portfolio pełnym innowacji producenci nadal mają miejsca na przypomnienie, jaka spuścizna stoi za ich marką.

Przeczytaj test Toyoty GR Yaris:

Test: Toyota GR Yaris — odpowiedzi na 20 pytań, które chcesz zadać

Po moim pierwszym spotkaniu z Toyotą GR Yaris i uwolnieniu się od emocji, jakie wywołała we mnie jazda tym autem po torze, uświadomiłem sobie, że…

Poznaj pozostałych laureatów:

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: wybraliśmy 10 najlepszych modeli na rynku

Każdego roku na rynek motoryzacyjny trafiają dziesiątki nowości. I każdego roku my, dziennikarze motoryzacyjni Wirtualnej Polski, przyglądamy się…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Volkswagen Arteon R-Line Edition dla tych, którzy chcą się wyróżnić Konkurs Peugeot Eco Cup 2013 Kia Picanto LPG także w Polsce Tokio: Hostessy Wypadki na przejazdach kolejowych - statystyki Alfa Romeo planuje ofensywę - 9 nowych modeli do 2016 roku Łapali wyciekający olej na dużą gąbkę. Fatalny wynik kontroli autobusów miejskich Mercedes-Benz 450 SEL 6.9 na sprzedaż w cenie dobrze wyposażonego vw passata Mercedes S klasy - drobny facelift poczciwego elegancika Mercedes klasy C z nowymi silnikami i w nowych wersjach Czy to nowe Porsche Macan? Fiat 500L Trekking Street Surf - propozycja Mopara

Popularne w tym tygodniu:

Policja nie miała litości: 32,5 tys. zł grzywny dla kierowcy z Jastrzębia Zdroju BMW: zostajemy przy silnikach spalinowych. Będzie nawet V8! To nie koniec diesli. Poddostawca BMW ma pomysł, czym je tankować "Podbił przegląd", teraz stanie przed sądem. W aucie zginęły 2 osoby Driftował na zakrętach. Według licznika, jak nic, zbyt długo jeździł na wstecznym Volvo chce zostawić przy życiu klasyczne sedany i kombi. Mercedes wręcz przeciwnie Uszkodzone lamborghini porzucone w Warszawie. Z każdym dniem jest go coraz mniej Tańsze paliwo to mało powiedziane. W lutym to będzie szok dla kierowców Policja sprawdza opony. Za 6 rzeczy możesz dostać mandat nawet do 3000 zł Ferrari Enzo rozbite w Niderlandach. Prawdopodobnie zawinił mechanik Mazda 3 z 1200-konnym wanklem i napędem na tył będzie gwiazdą wyścigu Pikes Peak "Frog" uniewinniony. Sąd wydał wyrok w sprawie Roberta N.