Lot samochodem przez rondo. Sąd wydał wyrok

Lot samochodem przez rondo. Sąd wydał wyrok

Wypadek był spektakularny. Wyrok jest mniej oszałamiający
Wypadek był spektakularny. Wyrok jest mniej oszałamiający
Źródło zdjęć: © Twitter/Remiza.pl
Tomasz Budzik
17.06.2021 11:31, aktualizacja: 14.03.2023 16:09

Sąd Rejonowy w Zgierzu wydał wyrok w głośnej sprawie mężczyzny, który w 2020 r. po spożyciu alkoholu spowodował wypadek w Rąbieniu. Jego rozpędzony samochód przejechał przez środek ronda, a krawężnik wybił auto w powietrze.

W kwietniu 2020 r. wypadek w Rąbieniu koło Łodzi był na ustach całej Polski. Nietrzeźwy 41-latek, który - mimo swojego stanu - pędził ulicami miejscowości za kierownicą suzuki swifta, najwidoczniej nie zauważył ronda i przejechał przez jego środek. Prędkość auta była tak wielka, że samochód po najechaniu na krawężnik otaczający klomb zieleni wzbił się w powietrze i przeleciał tak aż 64 metry. Miejskie auto zatrzymało się dopiero na budynku gospodarczym znajdującej się nieopodal ronda parafii. Zakleszczonego we wnętrzu mężczyznę musiała uwolnić straż pożarna. Nikt poza kierowcą nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Nieco ponad rok po zdarzeniu doczekaliśmy się wyroku w tej sprawie. Jak informuje PAP, mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Prokuratura przedstawiła mu dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Maciej K. przyznał się do winy. Przeprosił za to, co zrobił. Wyjaśnił, że w dniu wypadku wypił ok. 300 gramów wódki i piwo. Następnie pokłócił się z partnerką i wsiadł do auta, aby pojechać z Aleksandrowa Łódzkiego do Łodzi.

Za każde z tych przestępstw sąd w Zgierzu wymierzył mężczyźnie rok więzienia. Kara jest jednak zawieszona warunkowo na trzy lata. Sąd orzekł też pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym oraz zobligował mężczyznę do przekazania 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Żadna ze stron procesowych nie zaskarżyła wyroku, co oznacza, że jest on prawomocny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)