Profesor jasno o komunikacji miejskiej. "Wystarczy jedna nieodpowiedzialna osoba"

Prof. Włodzimierz Gut nie pozostawia wątpliwości - komunikacja miejska nie jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Lepiej wypadają taksówki, ale i tutaj trzeba zachować wyjątkową ostrożność, chroniąc się przed koronawirusem.

"Zdajemy się na innych" - stwierdza profesor Gut, mówiąc o przebywaniu w autobusach i tramwajach. Wystarczy jedna nieodpowiedzialna osoba, która nie nosi maseczki, by zagrożeni byli wszyscy pasażerowie. Obecnie w komunikacji miejskiej wydzielone są różne limity pasażerów, zależne od koloru strefy, w której odbywają się kursy.

W strefie żółtej w pojeździe może jechać tylko tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących lub 50 proc. miejsc siedzących i stojących. W strefie czerwonej te współczynniki wynoszą kolejno 50 i 30 proc. Należy jednak pamiętać, że zasłanianie ust i nosa obowiązuje również w samochodach osobowych, jeśli osoby nimi jadące nie mieszkają w jednym gospodarstwie domowym.

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Czy coś się zmienia dla kierowców?

Minister zdrowia Adam Niedzielski planuje wprowadzić nowe obostrzenia. Chodzi głównie o zasady zakrywania ust i nosa w strefie żółtej. Co to oznacza…

Koronawirus zatrzymał carsharing. Odbudowa potencjału może zająć 2 lata

Pandemia koronawirusa spowodowała wielkie zmiany w wielu dziedzinach życia. Stało się tak między innymi z carsharingiem. Trend, który w 2019 r….

Rośnie liczba kar za brak OC. Dla UFG koronawirus nie jest wyjaśnieniem

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny odnotował wzrost liczby nieubezpieczonych pojazdów. Dla ich właścicieli oznacza to bardzo dotkliwą karę finansową….

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Volkswagen Passat B8 Coupé & Shooting Brake - wizualizacje FPV GT Black - czarny sokół wylądował w Australii Najbardziej zaawansowane 911 chłodzone powietrzem. Singer znów zachwyca Wirtualny konfigurator Koenigsegga Agery Test: Aprillia Mana 850 Wiózł córkę na dachu auta. Stracił prawo jazdy Volkswagen Up! (2016) - lifting! Nowy Hyundai Sonata – w stronę Genesisa [aktualizacja] Wiesmann GT MF5 z nowym silnikiem na Nordschleife M3 pick-up primaaprilisowym żartem BMW [wideo] Agresywne Porsche Cayenne Prawie jak RS6 Avant – SKN S6 Avant Stage 3 (2013)

Popularne w tym tygodniu:

Protest branży turystycznej. Ruch w centrum Warszawy utrudniają autokary Rolnicy ponownie wyjechali na drogi. Zablokują nawet 200 tras Protesty w większości miast. W podróży weź pod uwagę gigantyczne utrudnienia Amerykanie pobili rekord Bugatti. Ponad 500 km/h na zamkniętej autostradzie Są nowe przepisy o przeglądach technicznych. Mają obowiązywać od początku 2021 r. Bugatti Bolide ma 1850 KM i pojedzie ponad 500 km/h. Pod warunkiem, że powstanie Numery rejestracyjne dla rowerów. Tego chce berlińska policja Hummer powrócił. Ma elektryczny napęd o mocy ponad 1000 KM Rosyjscy influencerzy i mercedesy nie idą w parze. Youtuber spalił model AMG GT 4-door Nowe przepisy dotyczące sprowadzania aut. O karę za niezarejestrowanie auta póki co trudno Volvo wyjaśnia w poruszającym filmie, dlaczego wprowadziło limiter prędkości do 180 km/h Maseczki w samochodzie. Czy kierowca i pasażerowie muszą je zakładać?