Obostrzenia podczas tankowania. Kierowcy będą musieli pamiętać o zasłaniania ust i nosa

Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązek zasłaniania ust w przestrzeni publicznej będzie dotyczył nie tylko osób w strefie czerwonej, ale także i w żółtej. Od 10 października będzie nią objęty cały kraj. Czy maseczkę trzeba również nosić podczas tankowania samochodu? Odpowiedział na to w programie #Newsroom dr Marek Posobkiewicz.

Ze względu na rosnąca liczbę zakażonych oraz zmarłych polski rząd postanowił objął żółtą strefą cały kraj. Oznacza to, że obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy nie tylko komunikacji miejskiej i zamkniętych budynków, ale także przestrzeni publicznej. Powstaje więc pytanie czy stacja benzynowa również jest do niej zaliczana?

Jak wyjaśnia dr Marek Posobkiewicz w programie #Newsroom, stacja benzynowa bez względu na to, czy wokół są inni kierowcy, jest miejscem publicznym. Wobec tego osoby będą zobowiązane do noszenia maseczki także podczas tankowania samochodu. Były Główny Inspektor Sanitarny MSWiA podkreśla jednak, że jeśli nie ma w pobliżu innych osób, wówczas nie stwarzamy szczególnego zagrożenia, nie zasłaniając nosa i ust.

Na stacjach Orlen zapłacisz za paliwo bez podchodzenia do kasy. Wystarczy aplikacja

Orlen w związku z obecnością koronawirusa w Polsce, przypomina o możliwości płacenia za paliwo bez konieczności wchodzenia do budynku stacji. Można…

Warto zauważyć, że niektóre stacje benzynowe umożliwiają uiszczenie płatności za paliwo za pomocą aplikacji bez konieczności odchodzenia od dystrybutora. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności wejścia do budynku stacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Jenson Button z McLarenem w 2014 Zobacz Kia Platinum Cup w Polsce już w ten weekend. Zapraszamy do Poznania Sebastian Vettel mistrzem świata! Zapowiedź nowego Opla Astry Szisza od Porsche?! Diesel z pomrukiem benzynowego V8? To możliwe! Lamborghini LP700-4 [kolejne zdjęcia] Piecha Design prezentuje pakiet stylistyczny dla Mercedesa Klasy E Coupé i Cabrio Mugen Honda CR-Z i 200 KM Pierwszy pakiet dla Lamborghini Aventador w przygotowaniu Chevy Aveo? Naprawdę?! Na majówkę... po auto!

Popularne w tym tygodniu:

Rolnicy ponownie wyjechali na drogi. Zablokują nawet 200 tras Protesty w większości miast. W podróży weź pod uwagę gigantyczne utrudnienia To była kwestia czasu. Tuner zdejmuje limiter prędkości z nowych volvo Amerykanie pobili rekord Bugatti. Ponad 500 km/h na zamkniętej autostradzie Są nowe przepisy o przeglądach technicznych. Mają obowiązywać od początku 2021 r. Policja kupiła nowe radiowozy. Hyudani Kona Electric zasili szeregi Komendy Stołecznej Numery rejestracyjne dla rowerów. Tego chce berlińska policja Hummer powrócił. Ma elektryczny napęd o mocy ponad 1000 KM Nowe przepisy dotyczące sprowadzania aut. O karę za niezarejestrowanie auta póki co trudno Rosyjscy influencerzy i mercedesy nie idą w parze. Youtuber spalił model AMG GT 4-door Volvo wyjaśnia w poruszającym filmie, dlaczego wprowadziło limiter prędkości do 180 km/h Maseczki w samochodzie. Czy kierowca i pasażerowie muszą je zakładać?