Bugatti Chiron, McLaren P1 i wiele innych egzotyków w Warszawie. Takie widoki cały wieczór!

Na tegoroczną edycję imprezy Positive Ways w sercu Warszawy zawitało kilkadziesiąt najszybszych i najbardziej ekskluzywnych samochodów, jakie w tej chwili można znaleźć na świecie. Spotkanie przyciągnęło setki fanów motoryzacji, którzy wprost zablokowali Plac Małachowskiego.

Zakończenie sezonu 2020 z PositiveWays (fot. Mateusz Żuchowski)

Zakończenie sezonu 2020 z PositiveWays (fot. Mateusz Żuchowski)

W ostatnim czasie Polska stała się jednym z najgorętszych punktów na mapie występowania supersamochodów. Zaledwie tydzień po premierze Koenigsegga w Polsce, na warszawskich ulicach pojawił się jego rywal: Bugatti Chiron. Ograniczony zaledwie do 500 egzemplarzy hipersamochód generuje porażającą moc 1500 KM z 16-cylindrowego silnika o pojemności 8 l. Dźwięk, jaki wywołuje ten pojazd w ruchu miejskim, po prostu trzeba usłyszeć na własne uszy.

Zakończenie sezonu 2020 z PositiveWays (fot. Mateusz Żuchowski)

Obrazków, które zapadną w pamięci miłośników motoryzacji na długo, było tu jeszcze więcej. Fanów zachwycił ultra-rzadki, bo ograniczony zaledwie do 375 egzemplarzy, McLaren P1. Mimo że od jego premiery minęło już 7 lat, niezmiennie jest to model, który wywołuje ogromne poruszenie, niezależnie od tego, gdzie się pojawi. Samochód ten już od pewnego czasu stacjonuje w Polsce, ale po raz pierwszy dał się złapać tak szerokiemu gronu widzów.

Na tym tle nadal niesamowicie wyglądało Lamborghini Aventador SVJ, którego populacja na polskich drogach w ostatnim czasie niespodziewanie wzrosła. Jednak zarówno jego wolnossący silnik V12 o mocy 770 KM, jak i nadal bardzo nowoczesny wygląd sprawiają, że przy tym aucie również zatrzymuje się mnóstwo fanów sportowych samochodów.

Łącznie organizatorzy zapowiadają obecność ponad 40 supersamochodów. Można je zobaczyć 25 września na placu Małachowskiego w Warszawie do późnych godzin wieczornych. Następnego dnia przejadą one do hotelu Heron w Nowym Sączu.

Zobacz również: Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Auto&Eco Test 2013 [relacja autokult.pl] Nowa Perspektywa – ile zakrętów potrzeba, by zakochać się w Peugeot 308 GTi? Renesans Syreny – odbudowa modelu Sport i wystawa Syren w Bydgoszczy Škoda ma 125 lat! By poznać lepiej przeszłość marki, wybieramy się do jej muzeum Varsopolis 2019: polski konkurs elegancji z prawdziwego zdarzenia Gumball 3000 (2013) w Polsce [relacja autokult.pl] Toyota GR Yaris to samochód sportowy nawiązujący do dawnej Grupy B Nowy produkt od Continentala na zimę Cykl szkoleń dla kierowców na 10-lecie Szkoła Auto Škoda - część 1 i konkurs Spod biura na tor? Sprawdzamy nową Mazdę 6 na Moto Park Kraków Concorso D'Eleganza Villa D'Este 2017 - galeria zdjęć Face lifting Audi A4 - pięć powodów, dla których to jedna z najważniejszych premier sezonu

Popularne w tym tygodniu:

"Nie wiedzieliśmy, co się stanie". Oliver Webb opowiada o biciu rekordu prędkości w SSC Tuatara Nazwa Sprinter ma już 25 lat. Dostawczaki Mercedesa mają jednak o wiele dłuższą historię