Sprawne, ale nie można nim jeździć. Prawne wady samochodu

Nawet jeśli pod względem technicznym niczego nie można zarzucić samochodowi, może się zdarzyć, że jazda nim jest niezgodna z prawem i niesie ze sobą ryzyko dużych strat. Jak to możliwe? Jest kilka takich przypadków.

Brak aktualnego obowiązkowego przeglądu, wygaśnięcie polisy OC w sytuacji, gdy ta automatycznie się nie przedłuży czy niezgodności w dokumentach pojazdu mogą skutecznie "uziemić" samochód. Warto dowiedzieć się, kiedy narażamy się na kłopoty i czym ryzykujemy wsiadając za kierownicę pojazdu z tak zwanymi wadami prawnymi, bo konsekwencje mogą być poważne.

Do 500 zł mandatu za brak aktualnego przeglądu to wciąż niewielkie zmartwienie na tle przerwy w braku polisy OC. Za takie zaniedbanie można zapłacić nawet 5,2 tys. zł. Jeszcze większe koszty mogą ponieść kierowcy, którzy pojazdem bez ubezpieczenia spowodują wypadek. Nie warto ryzykować.

Przeczytaj także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

W tych miejscach policja najczęściej sprawdza prędkość BMW, Audi, Mercedes - sprawdzamy wartość rezydualną segmentu premium [cz. 1] Przygotuj swoje auto na atak zimy! [poradnik] Najlepsze opony zimowe w rozmiarze 255/35 R19 Na deszczową pogodę - czujnik deszczu Częsty błąd kierowców. Zobacz, dlaczego przed przyspieszeniem należy zredukować bieg Wystarczy kilkanaście złotych miesięcznie, żeby uniknąć wielkich wydatków. Weź pod lupę swoje ubezpieczenie Wymiana filtra paliwa – jak to zrobić samodzielnie? Błędy podczas kontroli samochodu prowadzą do złej interpretacji wyników Wtrysk mechaniczny K-Jetronic i KE-Jetronic [cz.1] - jak to działa? Ekologiczne wersje popularnych pojazdów Darowizna samochodu - co powinna zawierać umowa?

Popularne w tym tygodniu:

Przeszukanie i kontrola samochodu. Poznaj swoje prawa Rozrząd w silniku Audi 3.0 TDI to szaleństwo. Naprawa może kosztować majątek Benzyna 95 czy 98? Sprawdziliśmy, czy liczba oktanowa ma wpływ na zużycie Na którym biegu auto pali najmniej? Przeprowadziliśmy test Oznaczenia opon. Można się z nich wiele dowiedzieć Zielona strzałka w lewo nadal sprawia problemy. Kierowcy nie znają przepisów Czy opłaca się montować LPG do hybrydy? Możesz zaoszczędzić kilka tys. zł rocznie Kiedy używać kierunkowskazów na skrzyżowaniu z pierwszeństwem łamanym? Retrofity LED. Cieszą się popularnością, ale nie są legalne 5 dobrych rzeczy, które możesz zrobić dla samochodu. Będzie służył latami Nowe auto w Polsce za 50 tys. zł. Do wyboru tylko 5 sensownych modeli Nie wiesz, z której strony jest wlew paliwa? Odpowiedź znajdziesz na wskaźnikach