Sprawne, ale nie można nim jeździć. Prawne wady samochodu

Nawet jeśli pod względem technicznym niczego nie można zarzucić samochodowi, może się zdarzyć, że jazda nim jest niezgodna z prawem i niesie ze sobą ryzyko dużych strat. Jak to możliwe? Jest kilka takich przypadków.

Brak aktualnego obowiązkowego przeglądu, wygaśnięcie polisy OC w sytuacji, gdy ta automatycznie się nie przedłuży czy niezgodności w dokumentach pojazdu mogą skutecznie "uziemić" samochód. Warto dowiedzieć się, kiedy narażamy się na kłopoty i czym ryzykujemy wsiadając za kierownicę pojazdu z tak zwanymi wadami prawnymi, bo konsekwencje mogą być poważne.

Do 500 zł mandatu za brak aktualnego przeglądu to wciąż niewielkie zmartwienie na tle przerwy w braku polisy OC. Za takie zaniedbanie można zapłacić nawet 5,2 tys. zł. Jeszcze większe koszty mogą ponieść kierowcy, którzy pojazdem bez ubezpieczenia spowodują wypadek. Nie warto ryzykować.

Przeczytaj także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Smarowanie mechanizmów różnicowych - czy wymiana oleju jest konieczna? Nie tak złe, jak mówią. 6 silników, których nie warto skreślać Limity zawartości alkoholu za granicą. W wielu krajach Europy dla młodych są inne WP Pomaga: alternatywa dla Peugeota 5008 za 100 tys. zł. Proponujemy "japończyka" Manualna skrzynia biegów – budowa i działanie Przyczyny ściągania samochodu – układ hamulcowy Kupno auta z cofniętym licznikiem. Jak odzyskać pieniądze lub ich nie stracić? Jak sprawdzić liczbę punktów karnych? Sprężyny zawieszenia – ich rola i eksploatacja Zużycie paliwa na autostradzie i drodze krajowej. Obalamy powszechny mit Sterowanie sprzęgłem i usterki [sprzęgło] Dziwne zachowania kierowców nowoczesnych aut. Trzeba się przejechać, by zrozumieć

Popularne w tym tygodniu:

Prawo jazdy tylko na 15 lat. Sądy stają po stronie kierowców Kartka lub butelka. Jak tylko to zauważysz, musisz się obejrzeć Zmieniono definicję skrzyżowania. Posypią się mandaty po 1000 zł Wysoka kara za błąd po imporcie auta. Brak czasu nie jest wymówką Peugeot 308 SW, czyli drapieżnik w skórze kombi Legalizacja zbiornika LPG po 10 latach i w samochodzie z zagranicy. Nie każdy przejdzie badanie Peugeot 408, czyli jak połączyć skrajności Sprawdziłem, o ile podrożały opony. Współczuję kierowcom SUV-ów Komputer pokazał pusty bak. Kierowca zobaczył dziwny otwór przy wlewie Zapachy i dźwięki – czy można rozpoznać po nich usterkę samochodu? 10 najwyżej punktowanych wykroczeń. Warto wykuć na pamięć, by uniknąć wpadki Skąd bierzemy samochody: leasing. Czy zdusi(ł) go kryzys?