Sprawne, ale nie można nim jeździć. Prawne wady samochodu

Nawet jeśli pod względem technicznym niczego nie można zarzucić samochodowi, może się zdarzyć, że jazda nim jest niezgodna z prawem i niesie ze sobą ryzyko dużych strat. Jak to możliwe? Jest kilka takich przypadków.

Brak aktualnego obowiązkowego przeglądu, wygaśnięcie polisy OC w sytuacji, gdy ta automatycznie się nie przedłuży czy niezgodności w dokumentach pojazdu mogą skutecznie "uziemić" samochód. Warto dowiedzieć się, kiedy narażamy się na kłopoty i czym ryzykujemy wsiadając za kierownicę pojazdu z tak zwanymi wadami prawnymi, bo konsekwencje mogą być poważne.

Do 500 zł mandatu za brak aktualnego przeglądu to wciąż niewielkie zmartwienie na tle przerwy w braku polisy OC. Za takie zaniedbanie można zapłacić nawet 5,2 tys. zł. Jeszcze większe koszty mogą ponieść kierowcy, którzy pojazdem bez ubezpieczenia spowodują wypadek. Nie warto ryzykować.

Przeczytaj także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Już wiem, dlaczego fotele Opla są tak dobre. Znam też prosty trik na zmęczone plecy Diesel czy benzyna? Generalny przegląd marek [cz. 3] Najwydajniejsze fotoradary, rejestratory i odcinkowe pomiary prędkości. W tych miejscach uważaj! Pasy bezpieczeństwa a ciąża, czyli przepisy a zdrowy rozsądek Jesienią i zimą tankuj do pełna. Unikniesz kłopotów Jaka prędkość na autostradzie jest najlepsza? Chiptuning niejedno ma imię – nie tylko zwiększa moc silnika Za samą jazdę z flagą mandatu nie dostaniesz. Kibicować trzeba jednak z głową Kontrolka check engine i kontroli trakcji – dlaczego dwie, a nie jedna? Najbardziej niezawodne silniki: 7 takich, przy których "nie trzeba nic robić" Trzymasz nogę na sprzęgle w czasie jazdy? Tak narażasz się na drogie naprawy Zaginięcie dowodu rejestracyjnego - czy jest potrzebne pozwolenie czasowe?

Popularne w tym tygodniu:

Sprawne auto, ale będą kłopoty. 5 wad prawnych, na które musisz uważać Bez prawa jazdy, tylko na dowód. Pojedziesz, ale liczy się data urodzenia System start-stop w praktyce, czyli ekologia kontra trwałość silnika Wszyscy pamiętamy gumowe paski pod autami. Wiemy, czemu zniknęły Mandat za naklejkę. Nie odkleisz? Zapłacisz nawet 100 zł Wyśpij się jak król! 5 zwykłych aut, które łatwo zmienisz w kampera Błędy, przez które tracisz pieniądze. Różnicę w spalaniu poczujesz od razu Gdzie można spać w samochodzie? Sprawdzamy przepisy obowiązujące w Europie Zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Co może stać się dalej?