Lexus. Wszystko, o czym marzyłeś, jest w tym samochodzie

Partner materiału: Lexus

Samochód to miejsce, w którym poza domem i pracą spędzamy najwięcej czasu. Stąd idealny model powinien zaspokajać wszystkie nasze potrzeby, a do tego oferować wysoki poziom bezpieczeństwa i wnętrze, w którym zawsze będziemy się czuć jak w domu.

Samochód to nie tylko materiały, z których jest zbudowany. Jego wnętrze to miejsce, w którym kierowca powinien czuć się swobodnie. Takie, w którym odpoczywa, relaksuje się lub wręcz przeciwnie, w którym pobudza się do działania, słuchając inspirującej go muzyki lub… poprzez wykorzystanie potencjału układu napędowego.

Świat jest jednak daleki od ideału i nie każde auto spełnia te oczekiwania.

Wystarczy niewygodny fotel, nieodpowiedni poziom wygłuszenia wnętrza, ubogie wyposażenie czy spalanie powodujące częste wizyty na stacji benzynowej.

To ostatnie nie tylko zakłóca nasz komfort, ale dodatkowo należy do przykrych obowiązków.

Szczęśliwie istnieją też samochody zgodne z przepisem na auto idealnie dopasowane do potrzeb. Takie, które przypadną do gustu najbardziej wymagającym kierowcom. Wśród nich bezsprzecznie wyróżniają się modele Lexusa.

Lexus LS

Nieskazitelnie czysty dźwięk

Najważniejszą nowością jest system aktywnej redukcji szumów, w który wyposaża się modele ES, LS, LC oraz LC CV – składa się on z mikrofonu i oprogramowania, dzięki któremu zestaw audio "wyłapuje" to co nasze ucho postrzega, jako hałas i emituje fale o odwrotnej amplitudzie, które go tłumią. Jeśli kierowca nie chce słuchać muzyki, to może odpoczywać w niemal całkowitej ciszy.

W modelach takich jak LC i LS pomaga w tym także skrzynia biegów o dziesięciu położeniach, która maksymalnie obniża obroty silnika przy wysokich prędkościach. W ten sposób nawet po wielu godzinach podróży nie będziemy czuli się zmęczeni.

Idealne wyciszenie wnętrza Lexusów pozwala na delektowanie się dźwiękami silnika, muzyką, bądź prowadzenie rozmów – także tych biznesowych. Wystarczy połączyć w kilka sekund smartfon z systemem audio za pomoc wbudowanego bluetootha.

LEXUS LC500

Lexus słynie w końcu nie tylko z hybryd, ale także ze współpracy z firmą Mark Levinson. Specjaliści tej audiofilskiej marki zajmującej się budową sprzętu audio i nagłośnienia, już na etapie projektu wnętrza pracują nad odpowiednim rozmieszczeniem komponentów, tak aby zoptymalizować akustyczne właściwości każdego modelu Lexusa.

Zobacz również: Hybrydowa Honda Jazz – pierwsze wrażenia

Dzięki temu z głośników sączyć się może nieskazitelnie czysty i dopracowany dźwięk, a kierowca może poczuć się tak, jakby w studiu nagraniowym stał obok wykonawcy danego utworu.

Detale niczym ekskluzywne meble

Byśmy czuli się w samochodzie dobrze musi on pozytywnie oddziaływać na wszystkie nasze zmysły. Nie tylko na słuch, ale także wzrok. Cały świat zachwyca się niebagatelnym kształtem kokpitu ekskluzywnego Lexusa LC, ale także pozostałe modele wyróżniają się na tym polu.

Lexus LC500

W Lexusie UX wnętrze jest obudowane dookoła kierowcy niczym w samochodzie sportowym, a to przecież praktyczny crossover.

Lexus UX

Wygląd kokpitu modeli NX i RX, urzeka przestrzenią oraz również jakością wykonania i przemyślanym użycie ekskluzywnych materiałów.

Lexus RX450h

Natomiast limuzyny ES i LS cechują się wyrafinowanym designem – detale, płaszczyzny i łączenia materiałów przywodzą na myśl nowoczesne meble lub najwyższej klasy instrumenty muzyczne.

Samochody z logotypem Lexusa nie są zwyczajnymi pojazdami. Potwierdza to choćby poziom niebywałej dbałości o detale, niezależnie od tego czy mówimy o wnętrzu czy mechanicznym dopracowaniu tych samochodów. Prym w tej kategorii wiedzie oczywiście luksusowy model LS, którego ekskluzywny charakter podkreślany jest w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

Poprowadzenie przeszyć w skórze, spasowanie elementów z drewna, szkła, metalu i skóry, jakość haptyczna i precyzja montażu każdego przycisku, pokrętła i klamki – w takich właśnie, z pozoru nieistotnych szczegółach, zaklęta jest prawdziwa jakość.

Lexus LC500

Natomiast Lexus idzie jeszcze dalej – w modelu LS można mieć drzwi ze składanymi ręcznie plisami oraz panele na drzwiach zdobione kryształem Kiriko. Jazda takim samochodem to nie tyle podróż, co estetyczne doznanie.

Omotenashi, Takumi, Kaizen

Stylizacja i komfort zapewniany przez samochody Lexusa są w zgodzie z filozofią marki, którą najlepiej opisują dalekowschodnie definicje. Omotenashi – to obecne niemal od początków japońskiej kultury pojęcie przewidywania potrzeb innych ludzi, zanim jeszcze się one pojawią.

Takumi – to japońscy mistrzowie rzemiosła, którzy podnoszą je do rangi sztuki. Ich filozofia odznacza się właśnie we wspomnianej dbałości o idealne linie nadwozia, bezbłędne poprowadzenie szwów tapicerki oraz idealne spasowanie poszczególnych elementów kokpitu.

Samochody Lexusa są odzwierciedleniem japońskiej kultury, w każdej dziedzinie dążą do doskonałości dzięki pojęciu Kaizen — oznaczającemu nieustające dopracowywanie całości poprzez poprawianie małych szczegółów.

Lexus LS500h

W tym, jak odbieramy te samochody, dużą zasługę mają też hybrydowe układy napędowe. To połączenie ciszy podczas jazdy w trybie elektrycznym, ekologicznego charakteru samoładującego się układu oraz mocy nawet trzech silników. Lexusy to samochody eleganckie, ale też bardzo dynamiczne.

Warto wspomnieć, że hybrydowe modele LC, RX, ES czy LS to jedne z najmocniejszych hybryd świata. W tych modelach moc wynosi od 218 do 359 KM.

Lexus LS 500h

Modele Lexusa nie prowokują jednak do jazdy na złamanie karku, ale do dynamicznego i komfortowego podróżowania, jednak kierowcy cenią sobie świadomość, że w każdej sytuacji mają oparcie w zaawansowanej i sprawdzonej technologii.

Komfort jazdy to nie tylko świetne wyciszenie, idealne wykończenie wnętrza, bogate wyposażenie czy nowoczesna technologia, ale również personalizacja ustawień – to standard, który zapewnia kierowcy każdy model Lexusa.

Bezpieczne SPA

Możliwość dopasowania do własnych potrzeb treści wyświetlanej przez cyfrowe wskaźniki czy koloru podświetlenia wnętrza to jedno.

Drugie to szeroki zakres regulacji ustawienia foteli oraz oparcia kanapy (w droższych modelach), to, że kierowca sam decyduje w jakim trybie pracować ma układ hybrydowy, a także wybrać spośród kilku trybów jazdy zmieniających charakterystykę podzespołów. Dzięki temu jednym pokrętłem lub przyciskiem sprawi, że auto będzie bardziej komfortowe lub bardziej żywiołowe w reakcjach – decyzja leży w jego rękach.

Wysoki komfort jazdy Lexusem to duża zasługa bardzo bogatego wyposażenia dostępnego niezależnie od modelu i wersji.

Modele ES i LS mogą mieć rozkładane oparcia foteli z tyłu, jak w samolotowej klasie biznes, tylko z opcjonalnym masażem.

Lexus LS 500h

W modelach Lexus NX i RX znajdziemy m.in. wentylowane siedziska, wyświetlacz przezierny czy elektrycznie otwieraną klapę bagażnika. Jednak nawet kompaktowe, mniejsze Lexusy imponują mnogością zaawansowanych technicznie elementów, np. w modelu UX możemy mieć funkcję ozonowania powietrza we wnętrzu. Natomiast Lexusa CT na tle rywali wyróżnia mnogość dostępnych systemów wspomagających jazdę.

Komfort i dobre samopoczucie, to przecież także poczucie bezpieczeństwa — dzięki systemom skanującym drogę i wykrywającym zagrożenia w Lexusach, niezależnie od modelu, możemy się zawsze czuć bezpiecznie.

Za kierownicą modeli japońskiej marki można się również zrelaksować, znaleźć wytchnienie od gonitwy myśli i obowiązków dnia codziennego. To nie zwyczajne pojazdy, ale strefa wellness, mobilne SPA i uczta dla zmysłów – tyle, że na czterech kołach.

Lexus LS 500h

Rewolucyjna technologia Nanoe

Podróż Lexusem to nie tylko przyjemność z jazdy, lecz również relaks… dla naszych płuc.
Umożliwia to technologia Nanoe®. Jej działanie sprawia, że powietrze w kabinie Lexusa jest oczyszczane — również z wirusów — a nieprzyjemne zapachy neutralizowane.
Wirusy, pyłki czy bakterie "wyłapują" bowiem ujemnie naładowane jony połączone z wykorzystaniem niezawodnego, fizycznego mechanizmu.

Wysoką jakość tego rozwiązania potwierdziły eksperymenty prowadzone na wyższych uczelniach jak i instytutach badawczych na całym świecie.

Technologia Nanoe® to doskonałe uzupełnienie najbardziej komfortowych rozwiązań jakie może zaoferować kierowcom i pasażerom współczesna motoryzacja.
Dziś – patrząc na Lexusa – trudno sobie nawet wyobrazić, w co jeszcze można doposażyć japońską limuzynę.

Partner materiału: Lexus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Media corner:

Toyota Camry. Legendarny model w wysokiej formie Ubezpieczenie OC samochodu: czy Twój zawód wpływa na składkę? Wyprzedaż samochodów 2016 - nowe auto w zasięgu ręki Branża motoryzacyjna w Polsce w 2014 roku w liczbach Nowy Nissan Qashqai Sportowa tradycja zobowiązuje – jak jest widoczna w modelach RS z gamy Škody? Te znaki słono kosztują kierowców Rozważasz zakup auta do firmy? Zwróć uwagę na koszty użytkowania Szukasz najtańszego kredytu na samochód? Jest już najnowszy ranking kredytowy FinAi! Natura, ekologia, przygoda, czyli wakacje 2020 zza kółka Zmiana szaty graficznej iParts.pl Szersza gama retrofitów LED marki OSRAM

Popularne w tym tygodniu:

Instalacja LPG w samochodzie. Odpowiadamy na nurtujące was pytania! Zagrajmy w grę – miejska zabawa z elektrycznym Jaguarem I-Pace