Motoryzacyjne Espresso #2: Bugatti Veyron 16.4 – samochód, który topił silnik i mielił skrzynię biegów

Co prawda historia motoryzacji zna wiele niebywałych aut, jednak jednym z najbardziej przełomowych było Bugatti Veyron. Był to pierwszy samochód, który nie tylko oficjalnie przekroczył barierę 400 km/h, ale także kosmiczną wówczas granicę 1000 KM. Zanim jednak ujrzał światło dzienne, przeszedł długą i trudną drogę. Zapraszam na drugi odcinek "Motoryzacyjnego Espresso".

"Motoryzacyjne Espresso" to cykl krótkich materiałów, w których przedstawiam najciekawsze historie ze świata motoryzacji. Drugi odcinek został poświęcony Bugatti Veyronowi 16.4 — samochodowi, który swoimi przełomowymi osiągnięciami na zawsze zmienił historię motoryzacji. Z powyższego filmu dowiesz się, jaka była historia jego powstania, dlaczego premiera opóźniła się o 2 lata i co sprawiło, że ten konkretny samochód zasługuje na specjalne wyróżnienie w motoryzacyjnej alei gwiazd.

Koncept Bugatti Veyrona ma już 20 lat. Na początku było słowo

Bugatti Veyron jest niewątpliwie jednym z najbardziej przełomowych, innowacyjnych i niezwykłych, a także nieudanych pod względem przychodowym…

Bugatti odkrywa tajemnicę. Historia Veyrona zaczęła się od szkicu w pociągu

Mija 15 lat od wprowadzenia do produkcji Bugatti Veyrona 16.4. Pierwszy model kultowej francuskiej marki — powstały pod władaniem Volkswagena — zapisał…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Historia:

"Nieuczciwa przewaga". Team Penske grał na nosie konkurentom z Forda Toyota TS040 Hybrid (2014) [wyścigi] DTM (część 3) - jak Feniks z popiołów [historia motorsportu] Ta Toyota w latach 80. miała duże V8 i rozpędzała się do 300 km/h. Poznajcie zapomnianą 4500 GT 24 Heures du Mans - najciekawsze historie w pigułce [cz.1: 1923-1978] Porsche B32 to najszybszy (i najfajniejszy) bus lat 80., który kosztował więcej, niż 911 Toyota przypomina o swoim prawdziwym rajdowym debiucie 25 lat Porsche Boxstera. "Zbudujcie auto takie, jak koncept" Spoiler alert! Nissan przewidział przyszłość samochodów w 1983 roku Czerwony słoń. Futurliner promował przyszłość, sam stał się jej ofiarą BMW X5 V12 Le Mans było najszybszym SUV-em świata, zanim to stało się modne Mercedes-Benz 300 Messwagen to nieznany model, bez którego nie powstałyby najlepsze "merce"