Sprawdzamy hybrydę Škody w trasie liczącej 1200 kilometrów

Partnerem jest Škoda

Różne firmy robią różne rodzaje hybryd. Każda z nich uważa, że rozwiązania, które stosuje, są najlepsze. W tym Škoda, która twierdzi, że jej układ hybrydowy plug-in sprawdza się świetnie jako klasyczna hybryda nawet po wyładowaniu baterii. Postanowiliśmy sprawdzić, ile w tym prawdy.

W tym celu udaliśmy się w podróż liczącą 1200 kilometrów, śladem źródeł odnawialnych energii, jakimi obecnie dysponujemy w Polsce. Naładowawszy się do pełna ze zwykłego gniazdka, z przydomowej instalacji fotowoltaicznej, ruszyliśmy w trasę, która wiodła z Warszawy do Czernikowa, gdzie znajduje się największe zgrupowanie tego typu, produkujących prąd, paneli w kraju.

Stamtąd pociągnęliśmy dalej na zachód do Margonina, by zobaczyć największą farmę wiatrową, z której kierując się na południe, udaliśmy się w stronę Leśnej, gdzie z kolei znajduje się najstarsza elektrownia wodna, zbudowana jeszcze za czasów, gdy tereny te leżały w Niemczech.

Co jednak z tego wynikło pod kątem sprawdzenia wydajności systemu hybrydowego Škody? Ile spalił Superb iV w tej trasie? Jakie różnice zaobserwowaliśmy przy naładowanej, a jakie przy rozładowanej baterii? To wszystko zobaczycie na powyższym filmie.

Partnerem jest Škoda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Media corner:

Nowa Toyota Yaris – witaj piękna! Ford uruchamia salon On-Line. Wybierz swojego Forda bez wychodzenia z domu, zamów dedykowaną prezentację wideo i skorzystaj z odroczonej płatności Alfa Romeo 4C “Samochodem roku 2013” według magazynu FHM Nowy Peugeot 508 SW - bezkompromisowe kombi - polska gama i cenniki Obszar zabudowany – poradnik kierowcy Porozmawiajmy o zakupach samochodów Citroën napędza Majkę Markowe ksenony – bezpieczeństwo z gwarancją Škoda Karoq - umiesz liczyć? Bo to się opłaca Niezbędny multitool samochodowy kierowcy! Czy warto kupować „zimowe” felgi? Caravana Go Romania – nostalgiczna wyprawa śladami PRL-u

Popularne w tym tygodniu:

Lexus. Wszystko, o czym marzyłeś, jest w tym samochodzie Lexus RX 450h F SPORT EDITION. Wszystko, czego oczekujemy od SUV-a premium Sprawdzamy hybrydę Škody w trasie liczącej 1200 kilometrów Szukamy najlepszego, a nie najdroższego SUV-a. Oto 6 najważniejszych cech Lexus NX. Dwie strony tej samej monety Toyota PROACE City Verso. Rodzinny typ Toyota Camry. Legendarny model w wysokiej formie Caravans Salon w Poznaniu – targi kamperów już w pierwszy weekend października