Nowa Toyota Yaris – witaj piękna!

Materiał powstał przy współpracy z marką Toyota

Mocniejsza, ale niesłychanie ekonomiczna, bardziej przestronna, lecz zaskakująco zwinna w mieście. Toyota Yaris czwartej generacji właśnie zadebiutowała w Polsce.

Nowoczesne samochody wymagają nowoczesnych rozwiązań, dlatego najnowsza Toyota Yaris swój debiut w Polsce świętuje w świecie wirtualnym.

W sieci można m.in zobaczyć powyższy film, w którym Yaris prezentowany jest w całej okazałości. To pierwsza taka okazja, aby w naszym kraju z bliska przyjrzeć się nowemu modelowi Toyoty – w kilkuminutowym nagraniu prezenterzy opowiadają o najważniejszych atrybutach nowego Yarisa.

To rewolucja, a nie ewolucja

Czwarta generacja bestsellerowego auta miejskiego jest jeszcze bardziej innowacyjna, choć poprzeczka już była zawieszona wysoko.

W 1999 roku pojawił się pierwszy Yaris, który zachwycił kierowców ponadczasowym silnikiem 1.0.
Druga generacja, jako pierwsze auto tej wielkości, otrzymała kolanową poduszkę powietrzną kierowcy, a trzecia odsłona tego modelu była pierwszą hybrydą w swojej klasie. Nowy model został ulepszony pod każdym względem, to nie ewolucja, ale prawdziwa rewolucja w Yarisie.

Superniskie spalanie w mieście

Z jednej strony chodzi o przyciągającą wzrok stylizację, z drugiej o technikę, bo nowa Toyota Yaris została zbudowana w oparciu o platformę TNGA, czyli modułową konstrukcję auta, dostępną dotąd tylko w większych i droższych modelach marki.

Dzięki temu auto lepiej się prowadzi i otrzymało hybrydowy układ napędowy najnowszej generacji.
Połączenie silnika benzynowego 1.5 i jednostki elektrycznej sprawia, że auto jest bardzo dynamiczne i niesłychanie oszczędne – w mieście może zużywać jedynie 3,8 l/100 km.

Od 11 września w salonach

Chwilę po premierze w sieci, nowy Yaris zostanie zaprezentowany także w salonach sprzedaży – już 11. i 12. września Toyota organizuje Dni Otwarte, podczas których kierowcy będą mogli z bliska poznać to auto i ocenić jakie nowości Yaris czwartej generacji wprowadza do klasy mieszczuchów.

Chyba nikt już nie ma wątpliwości czy model ten nadal będzie jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. Na stronie internetowej Toyoty, już niedługo pojawią się również kolejne materiały, dzięki którym będzie można bliżej poznać ten najnowocześniejszy samochód miejski.

Materiał powstał przy współpracy z marką Toyota

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Media corner:

Hybryda dla każdego! Nowy Ford Kuga i jego "tercet elektryczny" Najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC i AC Peugeot 205 T16: rajdowy szczęśliwy numerek Volvo ma przepis na czyste powietrze. Jest inny, niż myślisz Startuje konkurs Mazda Design 2014 Wypadek komunikacyjny - konsekwencje groźniejsze, niż myślisz Instalacja LPG w samochodzie. Odpowiadamy na nurtujące was pytania! Odc. 5 Nowa odsłona aplikacji Vehicle Light Zatrzymaj smog. Poznaj hybrydy Lexusa Nowe LED-owe światła do jazdy dziennej firmy OSRAM Raport specjalny na temat opon Myślisz, że nie warto przepłacać za autocasco? Błąd. Przydaje się o każdej porze roku

Popularne w tym tygodniu:

Instalacja LPG, czyli bardzo niskie koszty i nieskrępowane osiągi BMW udowadnia, że można i warto być ekologicznym Toyota Yaris Hybrid. Zapomnij o silniku benzynowym Dzięki KINTO ONE możesz jeździć hybrydą. Ty wybierasz: Toyota czy Lexus?