Używanie kierunkowskazów na rondzie. Kierowcy dalej nie wiedzą, jak to robić

Polskie przepisy są w tej kwestii wyjątkowo proste, ale i pozostawiają spore pole do nadinterpretacji. Właśnie przez to na drogach można zobaczyć wiele sposobów sygnalizacji kierunku jazdy na rondzie. Prawidłowy jest jeden - ten najprostszy.

Czy włączać kierunkowskaz w lewo przed wjazdem na rondo? Używać tylko prawego? Te rozważania rozwiał już Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, który stwierdził jasno: wjazd na rondo nie różni od wjazdem na część drogi prowadzącej po łuku. Nie następuje też zmiana kierunku jazdy. Opuszczając więc rondo, kierowca musi użyć tylko prawego kierunkowskazu, niezależnie który zjazd wybierze.

Problemem jest jednak system prawny w Polsce. Wyrok jednego sądu nie sprawia, że w podobnej sprawie zapadnie taka sama decyzja. Potrzebna jest zmiana przepisu w ustawie o ruchu drogowym. Skoro niejasności dalej istnieją, trzeba je zlikwidować jasnym zapisem.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Honda prezentuje swoją wizję supermini - N Concept 4 zawalczy z Fiatem 500? Stuntwars 2009 - emocje opadły Lamborghini Gallardo włoskiej policji[wideo] Samochód Roku Wirtualnej Polski: Na wielką podróż we dwoje Mansory Panamera rozbite w Warszawie! Nowa Dacia Logan jako Renault Symbol na wybranych rynkach Nowa Honda NSX na sportowo Jeździł karetką, choć miał zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego fałszywe dokumenty 1984 Lotus Etna [zapomniane koncepty] Gdzieś pomiędzy – BTS-Racing Golf RS 20 Edition (2010) Czy tak będzie wyglądać nowa Dacia Logan? Jak skasować Vipera? To bardzo proste

Popularne w tym tygodniu:

Koszmar lakiernika czy genialny projekt? VW Polo Harlekin powraca po 25 latach Kierowcy wpadali hurtowo. 1300 zdjęć z fotoradaru na A1 w ciągu doby 1/3 Polaków jeździ zimą na letnich oponach. PZPO apeluje o zmiany w przepisach Kulig za samochodem. Niebezpieczna i zakazana zabawa Dramatyczna sytuacja w wydziałach komunikacji. Kolejki nawet na 60 dni, kara po 30 dniach Strefy czystego powietrza powstaną w 37 polskich miastach. Nie ma sprzeciwu Tak trzeba żyć! 90-latek z Florydy kupił sobie czerwoną corvettę Największa fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie w Polsce. Branża rozpędza się w szalonym tempie Drony nad skrzyżowaniami. Warszawska policja sięgnęła po nową broń Za brak maseczki kara i usunięcie z pojazdu. Przepisy w komisji Policja w 2020 r. otrzymała więcej filmów od kierowców. Polacy sami walczą z piratami 20 stycznia rusza odcinkowy pomiar prędkości na A1. Będą dwa takie miejsca