Używanie kierunkowskazów na rondzie. Kierowcy dalej nie wiedzą, jak to robić

Polskie przepisy są w tej kwestii wyjątkowo proste, ale i pozostawiają spore pole do nadinterpretacji. Właśnie przez to na drogach można zobaczyć wiele sposobów sygnalizacji kierunku jazdy na rondzie. Prawidłowy jest jeden - ten najprostszy.

Czy włączać kierunkowskaz w lewo przed wjazdem na rondo? Używać tylko prawego? Te rozważania rozwiał już Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, który stwierdził jasno: wjazd na rondo nie różni od wjazdem na część drogi prowadzącej po łuku. Nie następuje też zmiana kierunku jazdy. Opuszczając więc rondo, kierowca musi użyć tylko prawego kierunkowskazu, niezależnie który zjazd wybierze.

Problemem jest jednak system prawny w Polsce. Wyrok jednego sądu nie sprawia, że w podobnej sprawie zapadnie taka sama decyzja. Potrzebna jest zmiana przepisu w ustawie o ruchu drogowym. Skoro niejasności dalej istnieją, trzeba je zlikwidować jasnym zapisem.

Obserwuj nas na Google News:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nowa gymkhana promuje grę DIRT3! [wideo] Białostocka promocja na graty. 32 auta za 7 tys. zł, ale trzeba kupić je wszystkie Volvo pracuje nad systemem autonomicznego parkowania [wideo] WTCC 2012 Algarve – Muller vs Menu Lexus przygotowuje nowego IS-a Porsche 911 Speedster - limitowany unikat Działania "Trasa E-30". We wtorek 15.10 międzynarodowa akcja policji Kubica wygrał trzy odcinki specjalne Nowe, 4-drzwiowe coupé Porsche już w 2015 roku? Najdziwniejsze latające samochody TOP 10 88. Salon Samochodowy w Genewie już za tydzień. Oto, co powinieneś o nim wiedzieć Morgan Roadster i 3 Wheeler Brooklands Edition - nowe edycje limitowane

Popularne w tym tygodniu:

Clarkson, May i Hammond filmują w Polsce? Widziano ich w Gdańsku Wypadek maybacha pod Warszawą. Czołowe zderzenie ze škodą Orlen sprzeda paliwo 30 groszy taniej. Ale tylko uczestnikom programu lojalnościowego Miliony pod wodą. Powódź na Florydzie zniszczyła kolekcję supersamochodów Prezes Orlenu obniży ceny, ale tylko dla spełniających jeden warunek Pagani Huayra Codalunga powstało na prośbę klientów. Każdy z nich zapłaci 7 mln euro BMW M3 Touring nowym rekordzistą Nürburgringu w kategorii kombi Nowy Lexus UX, czyli udoskonalona wersja miejskiego crossovera Lexus RX Final Edition - wersja specjalna z mocą korzyści! Ceny paliw w Polsce przed wakacjami. Kierowcy nie będą szczęśliwi Wyższy wymiar łączności - nowy Lexus NX Koszmar na autostradzie A1. Osobówka została zmiażdżona przez dwie ciężarówki