"Stolica ropy" bardzo chce mieć fabrykę Tesli. Upodobnili nawet wielki pomnik do Elona Muska

"Stolica ropy" bardzo chce mieć fabrykę Tesli. Upodobnili nawet wielki pomnik do Elona Muska

Światowa stolica ropy naftowej centrum budowy elektrycznego pick-upa - brzmi to dosyć absurdalnie
Światowa stolica ropy naftowej centrum budowy elektrycznego pick-upa - brzmi to dosyć absurdalnie
Źródło zdjęć: © fot. mat prasowe/facebook City of Tulsa
Filip Buliński
25.05.2020 10:14, aktualizacja: 13.03.2023 13:11

Jednym z miejsc branych pod uwagę pod kątem budowy fabryki dla Tesli Cybertruck jest Tulsa w stanie Oklahoma. Włodarze miasta, chcąc zachęcić producent do inwestycji, postanowili przerobić miejski symbol – 23-metrowy posąg – na podobieństwo Elona Muska.

Po sensacyjnej prezentacji i radości wynikającej z lawinowego zainteresowania Teslą Cybertruck powoli przychodzi czas wyboru miejsca na budowę fabryki, gdzie ów nieziemski pick-up ma być produkowany.

Oczywistym jest, że zakład powstanie na terenie Stanów Zjednoczonych. W wyścigu o "przywilej" produkcji zostaje coraz mniej miejsc. Najbardziej prawdopodobnym wydaje się Austin w Teksasie i Tulsa w Oklahomie. Włodarze tego drugiego miasta wpadli na niecodzienny pomysł reklamy, która miałaby zachęcić amerykańskiego producenta do inwestycji. Wykorzystali do tego piąty co do wielkości posąg w kraju.

Twarz 23-metrowego monumentu przedstawiający pracownika przemysłu naftowego opierającego się o wieżę wiertniczą została pomalowana na podobieństwo Elona Muska. Co więcej, napis "Tulsa" na pasie zmieniono na "Tesla". Całość wieńczy niemałe logo producenta na klatce piersiowej monumentu. Uroczyste odsłonięcie pomnika świętował kilka dni temu burmistrz George Bynum wraz z liczną grupą właścicieli tesli.

Ponieważ miasto słynie z wydobycia ropy naftowej, w latach 20. ubiegłego wieku zyskało przydomek "Oil capital of the world" (ang. - światowa stolica ropy naftowej). Ponadto w połowie lat 60. wzniesiona została wspomniana konstrukcja wybijająca się ponad dachy domów w Tulsie. Blisko 20-tonowy monument stał się znakiem rozpoznawczym regionu, a teraz także bazą do "reklamy".

Nie wiadomo, czy pomysł spodobał się samemu Elonowi Muskowi i, co najważniejsze, czy przekona go do inwestycji. W związku z budową fabryki miasto liczy przede wszystkim na nowe miejsca pracy, ale powstanie zakładu producenta elektrycznych samochodów w "światowej stolicy ropy naftowej" będzie stanowiło pewnego rodzaju symbol przemiany. Ot, znak czasu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)