Škoda Superb iV - Misja Przyszłość

Partner akcji: Škoda

Przyszłość motoryzacji to elektryfikacja? To nie ulega wątpliwości. Ale jakie rozwiązanie jest najlepsze dzisiaj. Staramy się odpowiedzieć na to pytanie, wykonując nietypową misję...

Pewności nie ma. Możemy tylko przewidywać, spekulować na temat tego, co czeka nas w przyszłości, nawet tej niedalekiej. Jakie samochody będziemy w niej użytkowali, czy będą całkowicie autonomiczne, czy tylko trochę i jak długo ta autonomizacja potrwa. Będą elektryczne, ładowane z sieci czy może napędzane wodorem? Gdy wydaje nam się, że coś wiemy, za chwilę okazuje się to być nieprawdą.

Pewne jest za to, że producenci prędzej czy później zelektryfikują całe gamy swoich modeli. Ale zanim samochody napędzane wyłącznie prądem całkowicie się spopularyzują, zanim wystarczająco rozszerzy się sieć dostępnych ładowarek i zanim wszystkie te auta będą oferowały satysfakcjonujące zasięgi… potrzebna jest technologia pomostowa. Taka, która łączy wszystkie zalety samochodu spalinowego (zasięg, szybkość tankowania), z tymi pojazdu elektrycznego (niska, bądź zerowa emisja spalin, niskie koszty użytkowania).

Takim autem jest właśnie Škoda Superb iV, hybryda Plug-in o nieprzeciętnych osiągach i niezmiennie, typowej dla tego modelu, przestronności wnętrza. Zresztą zobaczcie sami, jakie cechy ją wyróżniają, i że by być bardziej "eko" nie trzeba wcale z niczego rezygnować.

Partner akcji: Škoda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Relacje:

52. Rajd Barbórka (2014) - nasza relacja Volkswagen ID.3: pierwszy kontakt z rewolucyjnym „elektrykiem” Czwartkowy spot Youngtimer Warsaw pod Stadionem Narodowym [galeria autokult.pl] IV runda OPP WST - Lap Race na lotnisku Ułęż [galeria] Nowa era luksusu – na pokładzie Mazdy 6 odwiedzamy warszawskie Autor Rooms Peugeotem 308 1,6 THP Allure na Queen Symfonicznie "I cóż, że ze Szwecji?" - spojrzenie na nowe Volvo XC60 w wigilię jego polskiej premiery Škoda Autodrom Poznań otwarty i wypróbowany Wyniki 24h Le Mans 2019: to nie był spektakl jednego aktora Na prawym fotelu u Kuby Przygońskiego. Poznałem z bliska jego rajdową toyotę hilux Frankfurt 2019: to, co najlepsze, było na uboczu, z dala od kolorowych świateł Auto Nostalgia - targi z duszą po raz trzeci [relacja autokult.pl]

Popularne w tym tygodniu:

Twórcy nowego Mercedesa Klasy C tłumaczą się. Zapytałem ich o wszystko, czego w nim brakuje Passat i Golf jeszcze nie umrą, ale VW chce przyspieszyć elektryczno-cyfrową ewolucję nową strategią "Accelerate"