Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Škoda Superb iV - Misja Przyszłość

Partner akcji: Škoda

Przyszłość motoryzacji to elektryfikacja? To nie ulega wątpliwości. Ale jakie rozwiązanie jest najlepsze dzisiaj. Staramy się odpowiedzieć na to pytanie, wykonując nietypową misję...

Pewności nie ma. Możemy tylko przewidywać, spekulować na temat tego, co czeka nas w przyszłości, nawet tej niedalekiej. Jakie samochody będziemy w niej użytkowali, czy będą całkowicie autonomiczne, czy tylko trochę i jak długo ta autonomizacja potrwa. Będą elektryczne, ładowane z sieci czy może napędzane wodorem? Gdy wydaje nam się, że coś wiemy, za chwilę okazuje się to być nieprawdą.

Pewne jest za to, że producenci prędzej czy później zelektryfikują całe gamy swoich modeli. Ale zanim samochody napędzane wyłącznie prądem całkowicie się spopularyzują, zanim wystarczająco rozszerzy się sieć dostępnych ładowarek i zanim wszystkie te auta będą oferowały satysfakcjonujące zasięgi… potrzebna jest technologia pomostowa. Taka, która łączy wszystkie zalety samochodu spalinowego (zasięg, szybkość tankowania), z tymi pojazdu elektrycznego (niska, bądź zerowa emisja spalin, niskie koszty użytkowania).

Takim autem jest właśnie Škoda Superb iV, hybryda Plug-in o nieprzeciętnych osiągach i niezmiennie, typowej dla tego modelu, przestronności wnętrza. Zresztą zobaczcie sami, jakie cechy ją wyróżniają, i że by być bardziej "eko" nie trzeba wcale z niczego rezygnować.

Partner akcji: Škoda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Relacje:

Jak wygrywa się w Goodwood - kulisy festiwalu okiem zespołu Arrinera Racing 7 rzeczy, których dowiedziałem się po przejechaniu 1800 km po Europie autem elektrycznym Auto Nostalgia - targi z duszą po raz trzeci [relacja autokult.pl] Ile jest w nim dawnego DNA i czy nadal może być uważany za wzór – jak zmienił się nowy Volkswagen Polo Pokaz Volvo V60 plug-in hybrid - relacja Otwarcie salonu Lamborghini w Warszawie i polska premiera LP 610-4 Huracán [relacja] Kariera w motoryzacji - panel dyskusyjny w SGH [relacja autokult.pl] 50. Rajd Barbórka (2012) w obiektywie [relacja autokult.pl] Sztuka ulicy: łódzkie murale zza szyb Hyundaia KONA Łapy, łapy, cztery łapy… czyli o zawiłościach rodzajów napędów 4x4 Wiosenna konferencja Continentala: opony z mniszka lekarskiego i trudne czasy dla branży oponiarskiej 33. GTI Treffen am Wörthersee - VW GTI Roadster Concept & Golf R400 [galeria]

Popularne w tym tygodniu:

Polacy mają setki wyjątkowych aut i nie chcą ich chować w garażach. Pokazał to drugi fotoSpot Youngtimer Warsaw