Škoda Superb iV - Misja Przyszłość

Partner akcji: Škoda

Przyszłość motoryzacji to elektryfikacja? To nie ulega wątpliwości. Ale jakie rozwiązanie jest najlepsze dzisiaj. Staramy się odpowiedzieć na to pytanie, wykonując nietypową misję...

Pewności nie ma. Możemy tylko przewidywać, spekulować na temat tego, co czeka nas w przyszłości, nawet tej niedalekiej. Jakie samochody będziemy w niej użytkowali, czy będą całkowicie autonomiczne, czy tylko trochę i jak długo ta autonomizacja potrwa. Będą elektryczne, ładowane z sieci czy może napędzane wodorem? Gdy wydaje nam się, że coś wiemy, za chwilę okazuje się to być nieprawdą.

Pewne jest za to, że producenci prędzej czy później zelektryfikują całe gamy swoich modeli. Ale zanim samochody napędzane wyłącznie prądem całkowicie się spopularyzują, zanim wystarczająco rozszerzy się sieć dostępnych ładowarek i zanim wszystkie te auta będą oferowały satysfakcjonujące zasięgi… potrzebna jest technologia pomostowa. Taka, która łączy wszystkie zalety samochodu spalinowego (zasięg, szybkość tankowania), z tymi pojazdu elektrycznego (niska, bądź zerowa emisja spalin, niskie koszty użytkowania).

Takim autem jest właśnie Škoda Superb iV, hybryda Plug-in o nieprzeciętnych osiągach i niezmiennie, typowej dla tego modelu, przestronności wnętrza. Zresztą zobaczcie sami, jakie cechy ją wyróżniają, i że by być bardziej "eko" nie trzeba wcale z niczego rezygnować.

Partner akcji: Škoda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Relacje:

"Titanium" – utwór inspirowany widokami przez szybę samochodu… Miały lśnić na stoisku Porsche w Poznaniu. Carrera GT, 914/8 i 550 Spyder z bliska Wizyta w Auto & Technik Museum Sinsheim [galeria] Optymalizacja kosztów w firmie jest jak… dieta. Nie oznacza tylko oszczędności Fleet and Business Day 2011 - targowo o flotowej motoryzacji [relacja autokult.pl] "Dzień Dobrej Energii" z modelem I-Pace, czyli Katowice zza kierownicy elektrycznego Jaguara Z Mikko Hirvonenem w cztery oczy o rajdach, Mini i… amerykańskich klasykach Premiera Harley-Davidson Street 750 i urodziny Jacka Danielsa Tesla Model S i Roadster - elektryzujące spotkanie [relacja autokult.pl] Ski-tour w Tatrach: na szlaku ze Skodą Kodiaq 4x4 Znalazłem fiaty 125p w Chile. Ich właściciel ma kilkaset samochodów i szuka warszawy Transporter. Christer Hultberg zdradza nam kulisy pracy u Koenigsegga

Popularne w tym tygodniu:

Mercedes stawia na akumulatory pochodzące z Polski. Już dziś wyjeżdżają z Jawora