Poradniki i mechanikaJak wycenić uszkodzenia blacharskie samochodu? Teraz zrobisz to online!

Jak wycenić uszkodzenia blacharskie samochodu? Teraz zrobisz to online!

Kolizja drogowa zawsze wymaga wyceny. Teraz możesz to zrobić przy użyciu naszego narzędzia.
Kolizja drogowa zawsze wymaga wyceny. Teraz możesz to zrobić przy użyciu naszego narzędzia.
Źródło zdjęć: © Fot. Adam Staskiewicz / East News
Platforma Autokult
31.01.2020 12:38, aktualizacja: 22.03.2023 16:33

Kupujesz samochód z uszkodzeniem blacharskim lub lakierniczym? Miałeś kolizję i dogadałeś się ze sprawcą nie korzystając z polisy? Przedstawiamy narzędzie, które pozwoli wycenić drobne uszkodzenia od ręki.

Wyobraź sobie, że masz drobną kolizję drogową, która nie jest warta nawet dzwonienia do ubezpieczyciela. Zarysowany lub pęknięty zderzak, uszkodzony błotnik, zniszczona lampa czy porysowane drzwi? Wystarczy wycenić szkodę, dogadać się na miejscu ze sprawcą i po kłopocie. Tylko jak oszacować straty bez pomocy rzeczoznawcy lub warsztatu?

Cztery proste kroki do wyceny naprawy blacharsko-lakierniczej

Aby wycenić samemu naprawę samochodu, wystarczy, że:

  • Wejdziesz na stronę autocentrum.pl i wpiszesz numer VIN samochodu.
  • Zaznaczysz na wirtualnym modelu elementy, które uległy uszkodzeniu oraz określisz wielkość uszkodzeń.
  • Podasz swój adres e-mail oraz zaznaczysz zgodę na przesłanie raportu i zapoznanie się z regulaminem (możesz też podać swój NIP, aby otrzymać fakturę VAT).
  • Zapłacisz 15 zł za wygenerowanie i wysłanie raportu (opłacisz go np. Blikiem lub przelewem internetowym).

Przykładowy raport wygląda tak:

Obraz

Od razu zastrzegamy, że narzędzie to służy wyłącznie do wyceny napraw blacharsko-lakierniczych w zakresie poszycia nadwozia oraz elementów zewnętrznych, takich jak drzwi, błotniki, zderzaki, listwy, emblematy czy lampy, a także kołpaki i opony. Koszt części i robocizny wyliczany jest na podstawie średnich stawek warsztatowych.

Narzędzie nie uwzględnia w kosztorysie części mechanicznych, felg, a także części nadwozia będących elementem współpracującym (np. belka zderzaka, wsporniki).

Z podobnie działającego narzędzia korzystają rzeczoznawcy do wyceny szkód. Dzięki niemu można więc określić rozmiar szkody i koszt naprawy bez płacenia za rzeczoznawcę lub odwiedzania warsztatu blacharsko-lakierniczego, ponieważ narzędzie korzysta z baz danych lidera rynku wycen.

Jedna istotna uwaga: po wpisaniu numeru VIN zostaną wygenerowane podstawowe informacje o pojeździe. Jedną z nich jest rok produkcji. Dotyczy to roku, w którym rozpoczęto produkcję tego konkretnego modelu, a nie rzeczywistego roku produkcji danego egzemplarza.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)