Skradzione samochody odzyskane po latach

Niektóre samochody wracają do właścicieli po dziesiątkach lat od kradzieży. Wśród osób, które odzyskały swoje auta, jest m.in. Quentin Tarantino.

Ten artykuł ma 9 stron:

Volkswagen Golf II – 14 lat

Milos i Spomenka Jokic, mieszkający obecnie w Bośni i Hercegowinie, stracili swojego Volkswagena Golfa II w 1994 r. Został on skradziony, kiedy stał zaparkowany na jednej z ulic Belgradu.

W 2008 r. do drzwi małżeństwa zapukali policjanci i oświadczyli, że ich samochód został odnaleziony. Para początkowo uznała, że to żart.

Funkcjonariusze wyjaśnili jednak, że Golf został poddany rutynowej kontroli drogowej. Po sprawdzeniu dokumentacji okazało się, że widnieje w rejestrach jako pojazd, który padł łupem złodziei.

Okazało się, że przez 14 lat był kradziony kilkakrotnie. Volkswagen w momencie, w którym trafił z powrotem do prawowitych właścicieli, był wciąż w niezłym stanie technicznym.

Najczęściej kradzione samochody w Polsce: raport 2015

Jak podaje Komenda Główna Policji spada kradzież samochodów. Łupem złodziei padło w 2015 roku 13 408 aut, czyli o około 5 proc. mniej niż w 2014…

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Treści cykliczne:

Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Sekretne koncepty Porsche Pokolenie wcześniej: Mercedes-Benz SLR McLaren Ewolucja amerykańskiej legendy: Chevrolet Camaro Żegnamy króla: odchodzi Mercedes-Benz SLS AMG Dekady potęgi: ewolucja amerykańskich ciężarówek Clive Owen – zawodowiec w BMW Stare reklamy motoryzacyjne z polskiej telewizji Ewolucja Godzilli: jak od początku zmieniał się Nissan Skyline GT-R Słynne monster trucki [cz. 1] Pojedynki samochodów z samolotami [cz. 1] Najszybsze samochody Nürburgringu Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2014 Porażki motoryzacyjne przyłapane na wideo Wirtualne auta przeniesione do rzeczywistości Kraksy z Nürburgring Nordschleife [wideo] Samochody przyszłości z przeszłości [cz. 3] World Endurance Championship 2014 – o co w tym wszystkim chodzi? Nascar - największe widowisko na świecie? Samochody przyszłości z przeszłości [cz. 2] Honda S2000 - autofascynacje Drag racing – pojedynki nietypowych maszyn Pogłaszcz Yeti, czyli prima aprilis w motoryzacji Samochody Biura Ochrony Rządu