Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Volkswagen Tiguan Allspace – SUV zamiast minivana? To możliwe

Minivany pomimo swojej praktyczności wychodzą z mody. Ich miejsce zajmują i to całkiem skutecznie SUV-y. Jeśli SUV jest odpowiednio duży, ma to sens. Dobrym przykładem jest Volkswagen Tiguan Allspace.

Wnętrze Volkswagen Tiguana Allspace nie jest mniej praktyczne od klasycznego minivana.

Wnętrze Volkswagen Tiguana Allspace nie jest mniej praktyczne od klasycznego minivana. (fot. mat. prasowe)

Aby SUV mógł zastąpić minivana, musi mieć obszerne i praktyczne wnętrze. Nadwozie Volkswagena Tiguana Allspace jest dłuższe o 215 mm od standardowego modelu, a rozstaw osi zwiększono o 109 mm, co daje ogromną przestrzeń w dwóch rzędach siedzeń.

VW Tiguan Allspace jest dłuższy o 215 mm od standardowego Tiguana.

Dzięki wydłużeniu tylnej części nadwozia o 106 mm, zmieścił się także trzeci, na którym z powodzeniem można przewieźć dwójkę dzieci. Natomiast w wersji pięciomiejscowej można uzyskać przestrzeń bagażową o pojemności do 760 litrów.

Ogromną zaletą tego modelu jest właśnie jego bagażnik. Już w konfiguracji siedmiomiejscowej do górnej krawędzi oparć siedzeń ostatniego rzędu ma pojemność 230 litrów, co pozwoli przewieźć dwie duże torby sportowe lub spore zakupy, nawet takie na święta. To wielkość odpowiadająca niektórym modelom aut miejskich.

Jeśli dodatkowe fotele nie są potrzebne, można je złożyć i schować w podłodze samochodu, zyskując całkowicie płaską przestrzeń. Pojemność bagażnika wzrasta wtedy do 700 litrów, a po złożeniu drugiego rzędu aż do 1775 l.

Trzeci rząd siedzeń pomieści dzieci, a nawet niższe osoby dorosłe.

Warto podkreślić, że w ten sposób uzyskuje się przestrzeń o długości 1921 mm. A to nie wszystko, bo przedni fotel pasażera da się złożyć, więc jeśli chodzi o węższe przedmioty, mogą mieć długość ponad 2 metrów.

Oczywiście auto nie zawsze musi być pełne. Wysoki komfort zapewnia drugi rząd, w którym znajduje się przesuwana kanapa z regulowanym kątem pochylenia oparcia. Do dyspozycji pasażerów pozostają także gniazdo USB, 12-woltowe, oddzielna regulacja klimatyzacji oraz składane stoliki z uchwytami na kubki.

Po złożeniu wszystkich siedzeń przestrzeń bagażowa jest ogromna i ma długość ponad 2 metrów.

Tigan Allspace ma także całą masę schowków, nawet miejsca do odłożenia napojów dla pasażerów trzeciego rzędu. Zwijaną roletę da się ukryć pod podłogą, a w bagażniku nie brakuje haczyków. To wszystko możesz też mieć w minivanie, ale…

Minivan nie wygląda tak szykownie jak SUV. To po pierwsze. Po drugie, nie wjedzie tam, gdzie wjedzie SUV. Dzięki napędowi na cztery koła Tiguan Allspace może zastąpić auto terenowe w nietrudnych warunkach, a także pociągnąć ciężką przyczepę.

Volkswagen Tiguan Allspace

Oczywiście, że tradycyjnego minivana żaden SUV nie zastąpił i pewnie jeszcze długo nie zastąpi w kontekście funkcji, ale obserwując rynek, najwyraźniej wszystko wskazuje na to, że minivany w ciągu kilku najbliższych lat znikną z oferty producentów… SUV-ów.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Nowy silnik Volkswagena W12 TSI Jak wygląda poteżny potwór o dużej masie na torze wyścigowym? Ile w 2011 roku zarobił Robert Kubica? David Brown Automotive Speedback [aktualizacja] Fiński naukowiec sprawdził, kto wybiera auta Audi i BMW. Wyniki nie są jednoznaczne Samochód bezpieczeństwa przyczyną kraksy w serii Le Mans Jego tesla ciągle się psuła, więc sprawa trafiła do sądu. Wygrał, ale musiał podpisać nietypowe oświadczenie Hyundai prezentuje dwie wersje Santa Fe (2013) [Nowy Jork 2012] Następca McLarena F1 - nowe informacje Chwila oddechu – SchwabenFolia Camaro SS (2013) Genewa: Renault Koleos SUV Nadjeżdża BMW 550dXM !?

Popularne w tym tygodniu:

Przejechali 400 tys. km nową alfą romeo. Obyło się bez awarii Byłem na premierze konceptów polskich samochodów elektrycznych. Izery nie mają jeszcze fabryki, ale plan jest ambitny Kaucja za zakup nowego oleju silnikowego już od przyszłego roku. Rząd szykuje zmiany Mercedes chwali się nową Klasą S. Będzie mieć inteligentne zawieszenie i skrętną tylną oś Nowe zasady badań technicznych. Diagnosta będzie robił zdjęcia Ruszają konwoje z czołgami. Jadą na defiladę na okazji Dnia Wojska Polskiego Sprawa kradzieży zielonego ferrari. Analizujemy wersję policji Zaoferował 100 tys. zł za starą nysę. Teraz szuka pieniędzy na jej zakup Porsche zebrało tęczową rodzinę 911. Tak pokazało swoje wsparcie dla osób LGBT+ Na zdjęciu z fotoradaru pokazał środkowy palec. Niemiecka policja nie miała litości Izery będą produkowane na Śląsku. Łącznie ma tam powstawać 5 modeli 7 tys. zł za pomoc w odnalezieniu samochodu. Nie chodzi już o samo auto, lecz o zasady