Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Lexus ES prezentuje: Opowieść o dobrym designie

Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się projektowanie? Na czym właściwie polega design w XXI wieku? Na projektowaniu przedmiotów? Czy raczej projektowaniu doświadczeń? Przedmiotów mamy chyba już wystarczająco dużo? Może nawet za dużo. Co więc znaczy projektowanie w sposób zrównoważony?

Dominika Olszyna -  kulturoznawca i dziennikarka, członek rady ekspertów plebiscytu must have Łódź Design Festival szuka odpowiedzi na te pytania podróżując po ulicach Warszawy na tylnym siedzeniu najnowszego Lexusa ES 300h. Z pomocą uzupełniającego gamę sprzedawanych w Europie sedanów japońskiej marki samochodu, odwiedza najlepiej zaprojektowane miejsca, jakie na mapie stolicy pojawiły się w ostatnim roku, a także ogląda wyjątkowe przedmioty i rozmawia z ich twórcami.

Dzięki temu poznajemy etapy procesu, jaki towarzyszy projektowaniu, oraz przyświecających temu a nie innemu działaniu myśli przewodnich. Dowiadujemy się np., że dobrze zaprojektowana przestrzeń, podobnie jak dobrze zaprojektowane wnętrze samochodu, musi sprawiać, że jego użytkownik czuje się w nim równocześnie głęboko zanurzony, niczym w otulającym kokonie bezpieczeństwa i komfortu, jednocześnie jednak musi dając mu poczucie oddechu — nie może być klaustrofobiczne.

Jednak na rozważaniach teoretycznych się nie kończy. Zresztą zobaczcie sami…

Partnerem filmu jest marka Lexus

Reżyseria & Kierownictwo produkcji: Błażej Żuławski
Zdjęcia: Szymon Dudka, Oskar Łęczycki
Dron: Oskar Łęczycki
Montaż: Oskar Łęczycki
Dźwięk: Marcin Kotwa
Make-up: Kasia Rawska

Podziękowania za pomoc w realizacji materiału dla: Filipa Blanka, Wojtka Ponikowskiego i THE NEST, Ani Łoskiewicz z BEZA PROJEKT, Zofii Wyganowskiej i Agaty Melerskiej z marki MAR'A, oraz Kariny Snuszki i Doroty Kuć właścicielkom Showroomu MOOD.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Jest zarejestrowana w Polsce, ale nie można jej tu zatankować. Jeździłem Toyotą Mirai Auto Nostalgia - prawdopodobnie najwspanialsze targi w Polsce [relacja autokult.pl] Volkswagen Tiguan prawie jak Touareg Różnice pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła - test na Autodromie Poznań W cztery oczy z Burkardem Bovensiepenem, 81-letnim założycielem Alpina GmbH Japońska sztuka gościnności z nowym Lexusem LS500 Gumball 3000 (2013) w Polsce [relacja autokult.pl] Rozmawiałem z Richardem Hammondem o jego kolekcji aut i przyszłości motoryzacji Sztuka ulicy: łódzkie murale zza szyb Hyundaia KONA Gran Turismo Polonia 2010 - relacja z wydarzenia! BMW M8 Gran Coupe to przyszłość M GmbH. I jest to dobra przyszłość Spacer po stoiku Škody na IAA Frankfurt 2017 - galeria zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Siedziałem w nowej Toyocie Yaris. Ma wszystko, czego potrzebuje przeciętny "Kowalski" Škoda ma 125 lat! By poznać lepiej przeszłość marki, wybieramy się do jej muzeum