Lexus ES prezentuje: Opowieść o dobrym designie

Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się projektowanie? Na czym właściwie polega design w XXI wieku? Na projektowaniu przedmiotów? Czy raczej projektowaniu doświadczeń? Przedmiotów mamy chyba już wystarczająco dużo? Może nawet za dużo. Co więc znaczy projektowanie w sposób zrównoważony?

Dominika Olszyna -  kulturoznawca i dziennikarka, członek rady ekspertów plebiscytu must have Łódź Design Festival szuka odpowiedzi na te pytania podróżując po ulicach Warszawy na tylnym siedzeniu najnowszego Lexusa ES 300h. Z pomocą uzupełniającego gamę sprzedawanych w Europie sedanów japońskiej marki samochodu, odwiedza najlepiej zaprojektowane miejsca, jakie na mapie stolicy pojawiły się w ostatnim roku, a także ogląda wyjątkowe przedmioty i rozmawia z ich twórcami.

Dzięki temu poznajemy etapy procesu, jaki towarzyszy projektowaniu, oraz przyświecających temu a nie innemu działaniu myśli przewodnich. Dowiadujemy się np., że dobrze zaprojektowana przestrzeń, podobnie jak dobrze zaprojektowane wnętrze samochodu, musi sprawiać, że jego użytkownik czuje się w nim równocześnie głęboko zanurzony, niczym w otulającym kokonie bezpieczeństwa i komfortu, jednocześnie jednak musi dając mu poczucie oddechu — nie może być klaustrofobiczne.

Jednak na rozważaniach teoretycznych się nie kończy. Zresztą zobaczcie sami…

Partnerem filmu jest marka Lexus

Reżyseria & Kierownictwo produkcji: Błażej Żuławski
Zdjęcia: Szymon Dudka, Oskar Łęczycki
Dron: Oskar Łęczycki
Montaż: Oskar Łęczycki
Dźwięk: Marcin Kotwa
Make-up: Kasia Rawska

Podziękowania za pomoc w realizacji materiału dla: Filipa Blanka, Wojtka Ponikowskiego i THE NEST, Ani Łoskiewicz z BEZA PROJEKT, Zofii Wyganowskiej i Agaty Melerskiej z marki MAR'A, oraz Kariny Snuszki i Doroty Kuć właścicielkom Showroomu MOOD.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Weekend mindfulness: Hyundai KONA i Oczyszczalnia Nie sprzedajemy samochodów. Sprzedajemy marzenia! Wszystko jest względne - czyli o tym, jak średniej wielkości SUV z USA w Europie staje się ogromny Poznań Motor Show 2015 - galeria zdjęć [część 2] Peugeot 308 GTi: alternatywna historia hot-hatcha Motorrad Days – największy na świecie zlot fanów motocykli BMW Szkolenie zmniejszające liczbę punktów karnych w praktyce Zlot klasyków i prapremiera Syreny Sport [galeria] I runda Drift Open w Toruniu [relacja autokult.pl] Drugie oblicze mistrza właściwości jezdnych. Nowy Ford Focus prowadzi się sam A może by tak rzucić to wszystko i wyruszyć… 5008? Od miejskiego Clio po dużego Kadjara. Łatwo przetestujesz nowe modele Renault!

Popularne w tym tygodniu:

Nowy Hyundai Tucson. Widziałem go na żywo - to nie jest krok do przodu, to jest olimpijski skok Na przekór stereotypom. Jak Klaudia Konarska rozpaliła polski motorsport Praca w Porsche od kuchni. "Unseen" pokazuje, co powstaje w Weissach Ocieplanie technologii i uciszanie chromu. Dyrektor Maybacha zdradza mi tajemnice nowej Klasy S Elektryczne silniki, nowe multimedia i Gucci Mane. Bernard Loire zdradza przełomowy plan Maserati