Ford Focus - Pierwszy kontakt

Osobom, które na co dzień użytkują samochody marki Ford - w tym poprzednie generacje Focusa - postanowiliśmy zadać kilka luźno powiązanych z motoryzacją pytań, a także pokazać im najnowsze wcielenie Focusa i zapytać jak im się podoba - oto co z tego wyniknęło...

Dorota, Magda, Jan i Tomek — wszyscy na co dzień jeżdżą samochodami marki Ford. Dwoje spośród nich obecnie posiada Focusy różnych generacji. To Magda i Tomasz, którzy jeżdżą — odpowiednio — Focusami MK2 i MK3 Kombi. Magda nie prowadziła samochodu przez 10 lat. Niepewna tego, czy nie będzie chciała się rozstać na nowo z samochodem kupiła poniekąd przypadkiem używanego Focusa od koleżanki. Tomek zdecydował się na wersję kombi. Kupił ją dwa lata temu z wyprzedaży rocznika — kombi po to, by móc spokojnie zapakować całą swoją małą rodzinę na wakacje, bez potrzeby montowania bagażników dachowych itp.

Jan na co dzień jeździ Fordem S-Max Vignale z 240-konnym benzynowym EcoBoostem, ale właśnie zaczyna poszukiwania samochodu dla żony. Jako klienci wierni marce Ford, zależnie od tego na co się wspólnie zdecydują, najpewniej będzie to… Fiesta albo właśnie najnowszy Focus. Dorota zaś wprost żyje Fordem. Miała dwa Focusy — obydwa stuningowała. Pierwszemu dodała większe felgi i dedykowany, tuningowy układ wydechowy (podkreśla, że nie sam tłumik końcowy, ale całość od kolektora). Drugiemu też zmieniła felgi na 17". Po urodzeniu dziecka przesiadła się do Mondeo w wersji Titanium.

Tej przypadkowej grupie, nieznających się wcześniej osób, zwykłych osób, które jednak łączy jedno: lepsza lub gorsza znajomość marki Ford i jej produktów, postanowiliśmy pokazać najnowszego Focusa i zapytać się ich co o nim myślą. Dlaczego? Bo miłośnicy i użytkownicy danych marek potrafią być najbardziej surowymi krytykami. Jak poradził sobie nowy Focus i jakie oceny zebrał? Zobaczcie sami.

Partnerem materiału jest marka Ford

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Miały lśnić na stoisku Porsche w Poznaniu. Carrera GT, 914/8 i 550 Spyder z bliska Swincar: łazik na najtrudniejsze bezdroża Hyundai Kona w (nowym) Hangarze 646 - radość z prostych rzeczy Czym się różni moda od stylu? Rozmawiamy z ekspertem Nowe opony Firestone Destination Winter - w teorii i w praktyce Pierwszy kontakt z Maserati MC20: tym razem się uda "Samochód marzeń: kup i zrób" - programy motoryzacyjne od zaplecza WTCC 2012 Hungaroring - Chevrolet umacnia się na pozycji lidera [relacja autokult.pl] Kariera w motoryzacji - panel dyskusyjny w SGH [relacja autokult.pl] Odkrywamy tajemnice nowego Forda Pumy wraz z jego twórcą Genewa Motor Show 2011 [galeria autokult.pl] Polska Genewa, czyli Poznań Motor Show 2014

Popularne w tym tygodniu:

Kongres Nowej Mobilności pokazał, że przyszłość to nie tylko elektryczne auta. Miasta czeka coś innego