Czy nowy Rolls-Royce Ghost ma DNA przedwojennych samochodów marki?

W zeszłym tygodniu opisywałem niezwykły przejazd przez Polskę, jakiego dokonał klub entuzjastów marki Rolls-Royce - 20-Ghost Club. Dla nas była to też świetna okazja, by móc przetestować jedno z najnowszych dzieci marki. Model Ghost w przedłużonej o 17 cm wersji.

Parada ponad trzydziestu przedwojennych Silver Ghostów, oraz kilku Rolls-Royce'ów Phantom I i Phantom II, która półtora tygodnia temu dostojnie przetoczyła się przez nasz kraj na długo zapadnie w mojej pamięci. Ba! Myślę, że historię przejazdu przez centrum Krakowa za kierownicą Silver Ghosta z 1922 roku będę opowiadał wnukom, albo przyjaciołom, do znudzenia. No chyba, że wcześniej zapomnę własne imię… na szczęście pamięć będzie mogło wspomóc powyższe wideo, w którym zauważyłem, że mylę się tylko raz… błędnie podając nazwę hotelu w Manchesterze jako "Midlands" zamiast "Midland", za co, jednocześnie zapraszając do obejrzenia naszego materiału, serdecznie wszystkich przepraszam.

Dla przypomnienia:

By uczcić ponowne pojawienie się Rzeczypospolitej Polskiej na mapie, po stu latach od wydarzeń 1918 roku, do naszego kraju zawitała niezwykła parada samochodów marki Rolls-Royce.
Wszystko dzięki pomysłowości Sir Johna Stuttarda, przewodniczącego ekskluzywnemu odłamowi klubu entuzastów marki (RREC), tzw. 20-Ghost Club. Do Gdańska przyjechały więc samochody z całego świata: Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Hong Kongu, Szwajcarii, Austrii a nawet egzotycznej Botswany. Auta te przez kolejne dwa tygodnie przemierzały nasz kraj wzdłuż i wszerz przejeżdżając przez Toruń, Warszawę, Kraków, Kotliny: Kłodzką i Jeleniogórską. Czytaj więcej

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

Volkswagen Grand California. Pierwszy kamper tej marki dający całkowitą niezależność GT-R50 by Italdesign: twórcy opowiadają nam o kulisach powstania Nissana za blisko milion euro Telematyka - wpływa na bezpieczeństwo pracowników i twojej firmy Škoda Autodrom Poznań otwarty i wypróbowany Z wizytą w muzeum Škody Volkswagen Beetle Mexican Trip [relacja i dziennik autokult.pl] Range Rover L405 - polska premiera [relacja autokult.pl] Wielkie nadzieje Škody związane z premierą modelu Karoq Salon samochodowy w Genewie 2015 [galeria zdjęć - cz. 2] Golf Variant. Jak jeździ i dlaczego warto go kupić (oraz jak to zrobić)? 50. Rajd Barbórka (2012) w obiektywie [relacja autokult.pl] Jeździłem nowymi Mercedesami-AMG. Ty też możesz, w ramach AMG Driving Academy!

Popularne w tym tygodniu:

Najlepsze miejsce na targach IAA 2019? To wnętrze nowego Audi Q7 Aston Martin Road to Wrocław: relacja zdjęciowa