Ekolodzy chcą wysokich kar dla motocyklistów

Jak poinformował Dziennik Polski, ekolodzy działający w ramach organizacji WWF żądają wysokich kar dla motocyklistów crossowych, jeżdżących tam, gdzie jest to zabronione, czyli m.in. na terenach rezerwatów przyrody.

fot. motorcyclerider.de

Na tę chwilę mandat za wjazd do lasu wynosi od 20 do 500 zł. Kiedy sprawca jednocześnie niszczy obszar chronionej przyrody, to ma "szansę" na karę grzywny do 1000 zł. Konsekwencje pieniężne nie odstraszają bynajmniej miłośników off-roadu.

W związku z tym WWF apeluje o znacznie poważniejsze konsekwencje dla niszczących zieleń. Jako minimalną kwotę grzywny organizacja wskazuje 1 tys. zł. Jeżeli kierowca pojazdu wjechałby na teren rezerwatu lub parku narodowego, proponowana kara to zakaz prowadzenia pojazdu na okres od 6 do 36 miesięcy. Jak wskazuje WWF, miłośnicy off-roadu zniszczyli rezerwat "Lipowska" w Beskidzie Żywieckim. Bardzo popularne miejsca dewastacji fauny i flory to także Pustynia Błędowska i Gorce.

Sprawa dotyczy oczywiście nie tylko motocyklistów, bowiem WWF wskazuje również na auta terenowe oraz quady, jako pojazdy, które w równym stopniu z kierowcami jednośladów, niszczą przyrodę.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Bardzo elitarny motocykl: Confederate Hellcat Speedster Google testuje autonomiczny motocykl Suzuki GSX-S 1000 uchwycony przedpremierowo Legendarny “szerszeń” Hondy wraca? Nowe, plastelinowe Ducati Scrambler Projektantka mody ma pobić rekord prędkości na Kawasaki Polski Lekki Motocykl Elektryczny podbija świat Nagie Ducati Panigale jeszcze w tym roku? 125 ccm na kat. B: Honda i Suzuki KTM w MotoGP od 2017 roku Suzuki SV650S w wąwozach lessowych Od 24 sierpnia motocyklami z kat. B Nowa Yamaha R1: DCT i 230 KM? Nowy w segmencie: Kawasaki AX 125 Athlete Suzuki V-Strom 1000 - test motocykla Kawasaki Z1000 w jubileuszowym wydaniu Motocykle 125 ccm na prawo jazdy kat. B - prezydent podpisał ustawę Specjalna Ninja ZX-14R na 30. urodziny linii modelowej BMW R NineT - custom po sztokholmsku Honda NC750S - test motocykla BMW K1300S 2015 do szosowej turystyki Tak może wyglądać turystyczne BMW S1000F Valentino Rossi przedłużył kontrakt z Yamahą LED-owe znaki dla bezpieczeństwa motocyklistów