Dramat redakcji "Vogue Polska". Żart z okładki zrozumie tylko twój ojciec

Okazuje się, że polska edycja magazynu "Vogue" nie będzie kierowana tylko do blogerek modowych. By zrozumieć subtelny żart z okładki, trzeba wiedzieć więcej, niż tylko to, kim jest Anja Rubik. I od tego macie nas.

Małgosia Bela i Anja Rubik w obiektywie Juergena Tellera

Małgosia Bela i Anja Rubik w obiektywie Juergena Tellera (Fot. Materiały prasowe/Vogue Polska)

Dwie polskie modelki przed Pałacem Kultury i Nauki – to widać na zdjęciu, które zajmuje całą przestrzeń okładki pierwszego numeru "Vogue Polska". Normalnie byśmy się tym nie zajęli, ale czujemy się wywołani do tablicy. W końcu jest tam też samochód.

I to nie byle jaki. Czarna limuzyna przypomina o czasach PRL-u i ewidentnie pasuje do budowli w tle. Jest jednak mało polska – wóz został zaprojektowany i wyprodukowany w ZSRR. Więc dlaczego się znalazła? Wszystko przez nazwę. Jest to oczywiście GAZ-24 Wołga. Wiecie, "Vogue", Wołga, brzmią podobnie. Rozumiecie? Vogue — Vołg — Wołga!

Śmieszne.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Po godzinach:

Zarobek kilku tysięcy na Mustangu to łatwizna. Nie tylko pierwsza seria jest godna uwagi Stare sportowe Toyoty to świetne inwestycje. Celica Supra jest jedną z nich Mercedes W125 Rekordwagen miał być najszybszy na świecie. I przez blisko 80 lat był Przy około 390 km/h usłyszał wybuch. Potem była ciemność. Kierowca Bugatti opowiada o wypadku na Nardò Prosty sposób na brak przyczepności. Pomysł Chevroleta wyprzedził swoje czasy Boisz się, że Lamborghini Huracan nie sprawdzi się w terenie? Wideo udowadnia, że nie ma czego Większość Escortów zardzewiała, ale jest wersja, którą warto ratować Takie rzeczy tylko w Rosji. Ukradł czołg, żeby pojechać po wino Przed Chevroletem Vegą nikt tak nie woził aut. Później też się to nie powtórzyło Od blisko 40 lat na służbie. Strażacki Żuk ciągle pracuje w Bażanowicach W USA na widok "Garbusa" możesz kogoś uderzyć. Ot, taką mają grę Wspaniały dźwięk silnika i ciekawa historia. Sukces Mazdy 787B Redakcyjna dyskusja o pięknie Mercedesa-Maybacha 6 Cabriolet. Czy jest piękniejsze auto koncepcyjne? Pierwsze wrażenia przed testem Range Rovera Sport Supercharged Ciekawostka z ogłoszenia: Tarpan S237 - gatunek na wyginięciu Takie samochody są produkowane w Polsce – Star z nowoczesnym silnikiem o mocy 224 KM Jak kierowcy w różnych krajach reagują na karetki pogotowia Amalgam stworzyło 350 modeli Ferrari na 70. rocznicę marki Kamery w amerykańskich kaktusach Lamborghini Aventador Super Veloce na Nürburgring Nordschleife Okrążenie toru Nürburgring w wykonaniu Sébastiena Loeba Fernando Alonso za sterami McLarena MP4-4 Ayrtona Senny [wideo] Pojedynek na wydechy: BMW M4 Hamann vs Akrapovič [wideo] Piłkarz rozbił Nissana GT-R przy 170 km/h o betonowy słup i wyszedł z tego cało! [wideo]