WP Pomaga: specyficzne potrzeby i minivan do 25 tys. zł

Poradniki o samochodach używanych tworzymy dla was, ale w tym cyklu będziemy doradzać indywidualnie i bezpośrednio osobom, które się do nas zgłosiły. W tym artykule odpowiemy na specyficzne wymagania pana Piotra, który do nas napisał z prośbą o poradę.

Ten artykuł ma 5 stron:

Czego szukamy?

Pan Piotr (55 lat) ma bardzo sprecyzowane wymagania, dzięki temu łatwiej nam było przygotować dla niego trzy interesujące propozycje. Dysponuje niedużym, prostym samochodem na dojazdy do pracy i na zakupy. Do niedawna nie było mu potrzebne nic więcej. Pokonując 20 km dziennie, nie wymagał wiele od auta. Jednak teraz sytuacja się zmieniła.

Używane kompaktowe minivany do 20 tys. zł umożliwiające wygodne wożenie trójki dzieci

Osoby szukające samochodu rodzinnego często nabierają się na powszechnie panujące stereotypy. Czy mając dzieci potrzebne jest nam duże kombi? A może…

– Wprowadzili się do nas rodzice, ponieważ zdrowie nie pozwala im mieszkać samym. Musimy ich dość często wozić do lekarza, w godzinach mojej pracy, więc będzie robiła to moja żona. Potrzebujemy samochodu, do którego będzie się wygodnie wsiadało pasażerom, a jednocześnie takiego, z którym moja żona sobie poradzi – powiedział nam pan Piotr.

Po rozmowie z czytelnikiem poznaliśmy więcej szczegółów. Wiemy, że auto będzie użytkowane sporadycznie i na krótkich dystansach. Przy okazji zakupu drugiego samochodu pojawiła się myśl, że może posłużyć na okazjonalne wyjazdy gdzieś dalej – kilkaset kilometrów – około 2–3 razy w roku. Ma być więc wygodne nie tylko do wsiadania dla starszej osoby, do jazdy po mieście, ale także podczas dłuższej podróży.

Szukamy samochodu typu minivan z wyżej umieszczonymi fotelami

Co więcej, pan Piotr wymaga nieskomplikowanej konstrukcji i dość dużej popularności marki z prostego powodu. W jego miejscu zamieszkania naprawia się głównie Ople i Volkswageny, a samochody francuskie i japońskie stają się problemem dla mechaników, o czym już się przekonał kilkukrotnie. Pod uwagę w dalszej perspektywie brane jest zainstalowanie systemu zasilania LPG, ale to tylko opcja do przemyślenia.

Oto wypracowany wspólnie z czytelnikiem zakres poszukiwań:

  • rocznik: minimum 2005,
  • cena: maksimum 25 000 zł,
  • przebieg roczny: do 10 000 km,
  • koszty eksploatacji: niskie,
  • silnik: benzynowy,
  • oczekiwania względem dynamiki: niskie,
  • sugerowany segment: minivan,
  • sugerowane marki: Ford, Opel, Volkswagen,
  • sugerowane modele: Ford C-Max, Opel Meriva, Volkswagen Golf Plus.

Zobacz również: Nowy Ford Edge (2018) - premiera w Genewie

Wybraliśmy trzy samochody, które naszym zdaniem będą odpowiadały panu Piotrowi. Są popularne i nie będą drogie w eksploatacji. Części można kupić w dowolnej hurtowni, mechanicy je znają i modele te mają dobre silniki benzynowe. Poza tym, mają wyżej umieszczoną kanapę i przyjemnie się nimi jeździ.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: WP Pomaga

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Samochody używane:

Używana Mazda RX-8 w pigułce Sensowne auto za 5000 zł – Nissan [część 12] - poradnik kupującego Saab 900 I [awarie i problemy] Używany SsangYong/Daewoo Korando I 2,9 TD [1997-2006] - poradnik kupującego Honda Accord V [awarie i problemy] Opel Frontera A/B [awarie i problemy] Audi TT 8N [awarie i problemy] BMW Serii 5 E34 [awarie i problemy] Land Rover Freelander I [awarie i problemy] Mazda MX-3 [awarie i problemy] WP Pomaga: maluch do miasta za 5000 zł. Nie tak łatwo kupić Alfa Romeo 159 [awarie i problemy]

Popularne w tym tygodniu:

Używany Mercedes ML (W163) w pigułce. Z upływem czasu coraz ciekawszy Używane BMW X5 (E53) w pigułce. Pierwszy SUV marki starzeje się powoli Auta używane w amerykańskich wersjach. 9 najlepszych propozycji 7 trudnych decyzji przed wyborem auta używanego. Te pytania musisz sobie zadać