Volvo XC60 - galeria zdjęć z wyprawy na Volvo Gdynia Sailing Days

Wielu z was zauważyło z pewnością, że w tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy wydarzeniu jakim są regaty Volvo Gdynia Sailing Days. To wspaniałe święto żeglarstwa i wyjątkowo prestiżowe zawody. Nasza redakcja pomogła w starcie jednemu z zawodników, a także urządziła swoje własne, lądowe regaty. Zobaczcie galerię zdjęć z naszego pobytu w Gdyni.

Volvo Gdynia Sailing Days to najbardziej prestiżowy cykl regat w kraju i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego. Ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów, przez trzy tygodnie rywalizowało w 21 klasach regatowych. Wśród nich: medaliści mistrzostw świata i Europy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, zawodnicy kadry narodowej seniorów i juniorów, żeglarze niepełnosprawni oraz amatorzy. To impreza, która udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla każdego. Na zwycięzców czekało 280 medali, 150 pucharów, nagród oraz wyróżnień.

Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo. Tak będzie co najmniej do 2019 roku, bowiem w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły tę umowę o trzy lata. Firma Volvo wraz z organizującym regaty miastem wspólnie stara się podtrzymywać tradycje Gdyni jako żeglarskiej stolicy Polski. Skandynawski rodowód marki, łączy ją z wodą jak żadną inną - w końcu to podobno Wikingowie, a nie Krzysztof Kolumb, jako pierwsi dopłynęli do brzegów Ameryki. Choć to informacja niesprawdzona.

Do brzegu!

W tym roku jak zwykle nie zabrakło emocji, szczególnie dla członków naszej redakcji, którzy na ostatnie dni finału tych trwających trzy tygodnie regat, musieli w ekspresowym tempie przywieźć zapasowy żagiel dla jednego z zawodników, którego pędnik uległ uszkodzeniu.

Misja się udała a zainspirowani tym co widzieliśmy na wodzie, mogąc obserwować regaty z wynajętego specjalnie dla nas, ogromnego katamaranu postanowiliśmy zorganizować własne, lądowe zawody w jeździe pomiędzy bojkami.

Wszystko po to by uczcić tą współpracującą z Polskim Związkiem Żeglarskim, wyjątkową, szwedzką firmę, która w naszym kraju stworzyła program Youth Sailing Team, wspierający rozwój młodych talentów. Naszych nadziei olimpijskich mających wystartować w olimpiadzie w Tokio w 2020 r.

Oto galeria zdjęc opowiadajacach o wydarzeniach tamtego weekendu:

Artykuł powstał we współpracy z marką Volvo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Galerie zdjęć:

Trax Racing i dwudziestolecie w motorsporcie [galeria] Nowe Suzuki SX4 - japoński crossover w szczegółach [galeria] Toyota FT-AC Concept: bardziej pomysłowy niż byś przypuszczał Zjawiskowa galeria konceptu Skody - VisionD w wysokiej rozdzielczości Lubelskie Klasyki Nocą w obiektywie Autokultu [galeria] Porsche Cayenne (II) po tuningu [galeria] Wojsko kupiło luksusowy autokar. Zobacz jak wygląda BMW M3 - trzy dekady ewolucji na zdjęciach [galeria] MINI John Cooper Works GP - ostry maluch [galeria] 45 lat historii Transita [galeria zdjęć] Škoda Octavia RS - najmocniejsza Octavia na zdjęciach producenta [galeria] Ferrari California [galerie Czytelników]