Audi Q5 po Szwajcarii: kolejka, snycerstwo i Rivendell

Kolejnego dnia testów Audi Q5 w Szwajcarii zobaczyliśmy efekty pracy adeptów snycerstwa w Brienz i zwiedziliśmy okolice Jeziora Czterech Kantonów.

wp.pl

Kolejny dzień podążamy szlakiem Grand Tour po Szwajcarii. Po wjechaniu kolejką parową na Rothor Station, znajdującą się na wysokości 2245 m n.p.m., mogliśmy oglądać górską panoramę z ośnieżonymi szczytami oraz towarzyszące im na dole jezioro.

Mieliśmy szczęście, w czasie naszego pobytu u brzegu jeziora Brienz odbywał się publiczny pokaz wykonywania rzeźb w drewnie. Większość artystów posługiwała się piłami mechanicznymi, ale naszą uwagę zwrócił nieco starszy mężczyzna, tworzący z pnia niezwykłą formę. W Brienz od 130 lat funkcjonuje szkoła snycerstwa, czego efektem jest pokaz u brzegu jeziora.

Następnie na pokładzie Audi Q5 ruszyliśmy wokół jeziora Brienz. W Interlaken odbiliśmy w stronę miejscowości Lauterbrunnen. Urozmaiconą wodospadami dolinę, na końcu której otwiera się widok na ośnieżone góry, jako nastolatek odwiedził J. R. R. Tolkien. Stała się ona dla niego inspiracją dla Rivendell — siedziby elfów z "Władcy Pierścieni".

Dzień zakończyliśmy wizytą w jednej z siedzib firmy Victorinox - legendarnego producenta szwajcarskich scyzoryków — oraz dojazdem do Weggis nad Jeziorem Czterech Kantonów.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Relacje:

Tucson do zadań specjalnych - pomogliśmy w starcie zespołowi Hyundai WRC Hyundaiem przez Antarktydę: jak wnuk Shackletona przeszedł do historii Jak wygrywa się w Goodwood - kulisy festiwalu okiem zespołu Arrinera Racing Audi Q5 po Szwajcarii: wrotami Alp, śladami Bonda i na lodowiec Ford GT na 24 h Le Mans - jak wygląda praca zespołu od zaplecza? Audi Q5 po Szwajcarii: jak we Włoszech Orlen 74. Rajd Polski 2017: Walka do samego końca - relacja Audi Q5 po Szwajcarii: w górach Audi Q5 po Szwajcarii: Jezioro Bodeńskie i czekolada Po powrocie z 24 h Le Mans 2017 - 9 powodów, dla których musisz pojechać za rok 24 h Le Mans 2017 - kto jest kim i z kim walczy oraz co robimy na miejscu Cztery rzeczy, które wiemy po premierze Hyundaia Kony w Seulu Z Mikko Hirvonenem w cztery oczy o rajdach, Mini i… amerykańskich klasykach Samochód w kadrze Statek kosmiczny na drogę Concorso D'Eleganza Villa D'Este 2017 - galeria zdjęć Trzeba mieć fantazję i pieniądze, synku! Mercedes Klasy G w czterech odsłonach: Rolls-Royce wśród terenówek Auto Nostalgia i Warsaw Old Timer Show - czy jest miejsce dla dwóch takich imprez? Hot Shots - czyli podsumowanie wyprawy przez Namibię Fiat 126-P LPT, czyli polski prototyp amfibii Kia Lotos Race Oschersleben (2017) - jak wygląda rozsądne cenowo ściganie? Samochodem przez pustynię Namib - przygotowania, część 2 Powrót królowej - co wiemy o poliftingowej Klasie S przed jej premierą w Szanghaju

Popularne w tym tygodniu:

Pierwszy kontakt: nowy Bentley Continental GT słowami jego twórcy Stefana Sielaffa