DEKRA 2017: najwytrzymalsze starsze i tanie samochody

Choć rok 2017 stoi pod znakiem lekkiego spadku zainteresowania ofertą rynku wtórnego, używane samochody cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Swoich nabywców znajdują też starsze egzemplarze, liczące około 20 lat. Niektóre kosztują pięć czy sześć tysięcy złotych i kupowane są jako typowe „woły robocze”, mające pomóc na przykład przy budowie domu. Inne nabywane są przez miłośników youngtimerów, by za jakiś czas stać się perełkami wśród starszych aut. Raport DEKR-y odpowiada nam na pytanie, które z nich najlepiej radzą sobie z upływem czasu.
Ten artykuł ma 13 stron:
Raporty grupy DEKRA powstają wskutek analizy danych otrzymywanych podczas obowiązkowych kontroli stanu pojazdów w Niemczech. By na liście znalazł się dany model, przebadanych musi zostać przynajmniej tysiąc jego egzemplarzy. Dzięki tej zasadzie dane są wiarygodniejsze. W tegorocznej edycji raportu uwzględniono rekordową liczbę modeli — ponad 500.
W dziesiątej edycji raportu uporządkowanego według przebiegu nie były brane pod uwagę niedomagania zawinione przez użytkowników, czyli na przykład zużyte pióra wycieraczek. Wagę miały natomiast usterki podwozia i układu kierowniczego, silnika, karoserii i wnętrza, układu hamulcowego, instalacji elektrycznej, elektroniki i świateł. Podawana jest również ocena ogólna: procent aut bez istotnych niedomagań, a także odsetek egzemplarzy z drobnymi i poważnymi usterkami.
Na kolejnych slajdach przedstawiamy najlepsze modele tanich na rynku wtórnym samochodów w kategorii starszych pojazdów z przebiegiem od 150 do 200 tys. km. Procent aut z usterkami w poszczególnych kategoriach porównany jest z odsetkiem pojazdów z usterkami w całej grupie dla tego przedziału przebiegu.
Ten artykuł ma 18 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze