Tak umiera legenda. Zaczęła się rozbiórka toru FSO na Żeraniu

To właśnie na tym torze odbywały się testy samochodów wyprodukowanych przez Fabrykę Samochodów Osobowych na Żeraniu. Z toru zerwano asfalt. Rozbiórka wg właściciela terenu, na którym znajduje się tor, jest związania z przygotowaniem do budowy osiedla mieszkaniowego w tym miejscu.

Profil Warsaw Night Racing opublikował 19 maja na Facebooku oświadczenie w tej sprawie. Można w nim przeczytać, że między Mennicą Polską (która jest właścicielem tego terenu), a WNR została zawarta umowa dzierżawy. Mennica wypowiedziała ją, ale zdaniem WNR było ono bezprawne i naruszało warunki innej umowy, która została podpisana dużo wcześniej. Sprawa została skierowana do sądu, ale termin rozprawy został przełożony na 2 lutego 2018 roku. Pomimo tego już w czwartek 18 maja pojawiły się w tym miejscu przedstawiciele mennicy. Byli to prawnicy oraz… koparka.
Na torze wykonano 5 kluczowych wykopów które już raz na zawsze uniemożliwią zorganizowanie w tym miejscu jakiejkolwiek imprezy.

— Mieliśmy mieć ostatni sezon na Żeraniu i wiedzieliśmy o tym. Nikt się nie spodziewał, że przyjadą w czwartek i zniszczą tor pod naszą nieobecność. A teraz… jest sens się kłócić ? Chyba nie, nawet jak wygramy, to nie stać nas na remont — powiedział w rozmowie z Autokultem przedstawiciel Warsaw Night Racing.

W nieco inny sposób przestawia tę sytuację Mennica Polska, która od 7 lat jest właścicielem gruntów. Wystosowano oświadczenie, w którym firma podkreśla, że każdego roku ponosi bardzo wysokie koszty z tytułu użytkowania wieczystego tego gruntu, a teren toru na Żeraniu był do tej pory bezprawnie wykorzystywany przez różne podmioty w celach zarobkowych bez porozumienia z Mennicą.

Z tego powodu tor został przez właściciela terenu zabezpieczony przed wstępem osób nieuprawnionych. Mennica dodaje też, że aktualnie przez organy ścigania prowadzone są stosowne działania dotyczące bezprawnego usunięcia z nieruchomości i przywłaszczenia należącego do niej mienia.
Po zabezpieczeniu terenu właściciel rozpoczął przygotowania do inwestycji deweloperskiej Dolina Wisły.

Warsaw Night Racing kwituje krótko: "czy wyścigi odbywałyby się przez 2 lata, gdyby były nielegalne?".

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Micra kreuje: niesamowite szezlong i lampa projektu czeskiego artysty, inspirowane sylwetką kompaktowego Nissana Floty odwracają się od diesli? Niezupełnie, ale jest trend BMW M2 z sercem M4, które okazało się zbyt mocne Dodge Challenger - ależ to brzmi! Porsche wyprodukowało milion egzemplarzy modelu 911 Tydzień w motorsporcie #23 Koniec ze skórami w Bentleyu? Firma stawia na produkty dla wegan Renault Captur po face liftingu - co się zmieniło? Zobacz jak Rosjanie zmodyfikowali Mercedesa GLE Coupé Czy polska policja może używać kolczatki? Nowe BMW Serii 8 zostanie pokazane na konkursie elegancji Micra kreuje: Przemek Gibaszewski zaprojektował kolekcję ubrań inspirowanych nowym modelem Nissana Japoński hatchback o mocy 1000 KM zdominował zawody driftingowe Wideorejestrator Navitel: to urządzenie przyda się w każdym samochodzie Legenda powraca - Hummer H1 znów będzie w sprzedaży Masz te kultowe maszyny Nissana? Nie będziesz się martwił o części Volkswagen nie wprowadzi do produkcji 10-biegowego DSG Piękny Talbot-Lago zostanie sprzedany na aukcji Najbardziej niezawodne samochody wg Reliabity Index Tydzień w motorsporcie #22 Polski rynek samochodów osobowych – kwiecień 2017 To rozwiązanie Porsche ma zwiększyć bezpieczeństwo kabrioletów Toyota Land Cruiser najszybszym SUV-em świata! Elektryczne BMW w służbie polskiej policji?

Popularne w tym tygodniu:

To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Nowa Toyota Century - staruszek w doskonałej formie Honda z ambitnymi planami elektryfikacji. Hybrydowa CR-V to dopiero początek Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Polacy wybierają znów Fiata Tipo. To już mocny gracz na polskim rynku Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Nowe Audi A7 Sportback. Wciąż kontrowersyjne, nadal efektowne Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym! Będą sportowe SUV-y od Hyundaia? Pracuje nad tym spec z BMW